Skocz do zawartości

Prosba o weryfikacje planu pod 120x40x50 240 litrow


Aliszja89

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

 

Kilka pytan na temat startu, bo nie wiem czy brak mi cierpliwosci czy cos robie zle.

Podsylam pomiary tydzien od startu i kilka pytan.

1. Wsypalem w 3 dzien pokar w granulkach (zalegaja dalej na pisaku) i troche startego jablka. Codziennie leje bakterie. NO2 nie ruszylo, NO3 tym bardziej. Dalej czekac czy wyspac do wody jeszcze cos czym bakterie się zajma?

2. Ph mialem troche za male na poczatku (7,5). Sypalem 3 dni Malavi Buffer ale jedyne co zauwazylem po 3 dniach stosowania to znaczacy wzrost KH, a pH jakie bylo takie jest. Czy KH nie jest teraz za duze dla Pyszczakow? Czy sypac dalej Malavi Buffer?

Na zdjeciu cala historia od startu.

 

Dajcie znac co myslicie.

Podsylam tez aktualna fote akwa.

dane.jpg

30.03..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bezprym napisał:

Dodaj 20ml  uryny. 

Co Wy macie z tym sikaniem do akwarium? Na ranę też sikacie żeby się szybciej goiła? 🤣

Do tej pory zawsze startowałem akwa na samych bakteriach, przy malawi poza bakteriami dodałem wode amoniakalna celem przyspieszenia dojrzewania. Efekt taki, że akwarium tym razem dojrzewało miesiąc a wcześniejsze na samych bakteriach aż 30 dni 😉

Moja rada, nakryj akwa kocem żeby nie korciło Cię wrzucić ryby za wcześnie, dodaj bakterii i sprawdź parametry miesiąc po zalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, zblizam się wielkimi krokami do wpuszczenia obsady.

 

Zdecydowalem się i zamowilem ponizsze gatunki:

1. Pseudotropheus Saulosi - 5 sztuk.

2. Metriaclima sp. "msobo" Magunga - 5 sztuk.

3. Labidochromis caeruleus "Yellow" - 5 sztuk.

Niedlugo je odbieram.

 

Oczywiscie gatunki popularne. Sugerowalem się przy wyborze rzecz jasna wygladem ale tez lagodnoscia i latwoscia hodowli dla poczatkujacego malawisty. I teraz pytanie odnosnie zywienia tych gatunkow. Zakupilem już Naturefood Premium Cichlid Plant-S oraz Sera Granugreen Cichlid Food. Czy czyms jeszcze powinienem uzupelnic zywienie? Mysle tutaj glownie o Magunga, który potrzebuje przewagi miesa. Co sugerujecie dokupic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.