aro600 Opublikowano 8 Stycznia 2021 #11 Opublikowano 8 Stycznia 2021 51 minut temu, Barszczyk napisał: Cześć @aro600, swego czasu naczytałem się na posolonych, że źródłem problemów z jakością wody był wykwit syfu pod płytą, co to było konkretnie nie pamiętam, ale czerwona lampka w temacie pozostała. W morskich to jest zupełnie inna bajka parametry które my nawet nie wiemy że istnieją dla dla nich są kluczowe, a na poważnie jak już chcesz kratkę to lepiej sprawdzi się jakaś niższa np: kratka malarska (sam nie używałem, ale z tego co wiem wiele osób używało i sprawdzało się to rozwiązanie). 1 1
Syrach Opublikowano 9 Stycznia 2021 Autor #12 Opublikowano 9 Stycznia 2021 4 godziny temu, aro600 napisał: .... przesiądziesz się na większe akwarium Kuleczki się już zderzyły, z tyły głowy jest plan.. ale spokojnie, pomalutku, drobnymi kroczkami.. 4 godziny temu, aro600 napisał: W morskich to jest zupełnie inna bajka parametry które my nawet nie wiemy że istnieją dla dla nich są kluczowe, a na poważnie jak już chcesz kratkę to lepiej sprawdzi się jakaś niższa A niech Oni robią sobie jak chcą.. Z kratki zrezygnuję, pójdzie na ogródek Mam możliwość kupić hurtowo spienione PVC, więc tak zrobię i basta. Już wcześniej wiedziałem, że można na Was liczyć Dziękuję
Radzik Opublikowano 9 Stycznia 2021 #13 Opublikowano 9 Stycznia 2021 Witam Mam dokładnie takie samo akwa jak Twoje (chodzi o wymiary) U mnie pracuje falownik SOW15 Pracuje na pierwszym biegu ale ja też kupowałem z myślą na zaś Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie i bezproblemowe uruchomienie baniaczka 1
Syrach Opublikowano 9 Stycznia 2021 Autor #14 Opublikowano 9 Stycznia 2021 Godzinę temu, Radzik napisał: Pracuje na pierwszym biegu ale ja też kupowałem z myślą na zaś Siemka @Radzik Dzięki za miłe słowa Idziemy podobną drogą, cieszy, że proces myślowy podobny jak u mądrych, doświadczonych akwarystów Konkludując, mamy przewymiarowane pompki, czyli choć tu oszczędzamy na energi... tak jak już wspominałem układam wysokie głazy z wieloma szczelinami więc będę potrzebował odpowiedniego falownika i tym się kierowałem w wyborze. Tak off top, to siedzę już kilka godzin nad układaniem skały i bawię się jak dziecko 1
Mróz Opublikowano 9 Stycznia 2021 #15 Opublikowano 9 Stycznia 2021 (edytowane) 1 godzinę temu, Barszczyk napisał: Tak off top, to siedzę już kilka godzin nad układaniem skały i bawię się jak dziecko Hej! Będę śledził Twoj wątek, bo widać że zabierasz się za to bardzo porządnie i może wyjść z tego super baniak Tylko co do tego układania skał.. w pierwszym poście pisałeś o tym, że wybór obsady to jeszcze zagadka i raz w głowie mbuna, raz non mbuna.. (nie dziwię Ci się bo wszystkie to piękne ryby ). Także kontynuując Twoje profesjonalne podejście do tematu, sugerował bym żeby wpierw określił grupę ryb które chciał byś pielęgnować. Idą dalej tym tropem, jeśli wybór padnie np na mbune - trzeba pamiętać że aranż zbiornika dla tej grupy nie zawsze musi równać się kupce kamieni obsypanej wokół piaskiem. Naprawdę spora część mbuny w naturze nie zobaczy ziarenka piasku! Dlatego z mojej strony rada - na początek ustalić nie tylko grupę, ale konkretne gatunki które będą pływać w Twoim zbiorniku i zgłębić wiedzę na ich temat, a dopiero wtedy myśleć o odpowiednim aranżu stricte pod te ryby Pozdrawiam i trzymam kciuki za projekt Edytowane 9 Stycznia 2021 przez Mróz 2
Bartek_De Opublikowano 9 Stycznia 2021 #16 Opublikowano 9 Stycznia 2021 5 minut temu, Mróz napisał: trzeba pamiętać że aranż zbiornika dla tej grupy nie zawsze musi równać się kupce kamieni obsypanej wokół piaskiem. Naprawdę spora część mbuny w naturze nie zobaczy ziarenka piasku! To prawda Rzadko kto o tym pamięta. @Barszczyk spójrz na akwaria bez piasku, kolegów @Mróz @pozner @BombeL @Paweł83 1 1
Syrach Opublikowano 9 Stycznia 2021 Autor #17 Opublikowano 9 Stycznia 2021 Witaj Kolego @Mróz Dziękuję za serdeczne podejście i trafne spostrzeżenia. Oczywiście masz rację, i w pełni się z Tobą zgadzam. Obie grupy pyszczaków łączy tyle co wspólna woda. Zdaję sobie sprawę z różnic i wymagań mBuny jak i nonMB, ale jak wiesz aranż, wybór gatunku czy konkretnej rybki to są tysiące możliwości a tak naprawdę decyzje należy podjąć na samym początku, jak prawie nic nie wiesz, przy zerowym doświadczeniu.. błędne początkowe decyzje mogą później stać się udrękę i męką a nie oto chyba chodzi. Dlatego dużo czytam, oglądam, słucham mądrzejszych i mózg mi się lasuje od natłoku informacji. 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 9 Stycznia 2021 #18 Opublikowano 9 Stycznia 2021 @BarszczykPamietaj o tym ,że w tym dziale przedstawiamy tylko siebie i akwarium. Natomiast jeżeli interesują Ciebie porady , inne rozwiązania związane z Twoim projektem to zakładaj nowe tematy e działach do tego przeznaczonych. 1
Syrach Opublikowano 9 Stycznia 2021 Autor #19 Opublikowano 9 Stycznia 2021 20 minut temu, Bartek_De napisał: To prawda Rzadko kto o tym pamięta. @Barszczyk spójrz na akwaria bez piasku, kolegów @Mróz @pozner @BombeL @Paweł83 Ładne kompendium wiedzy Dziękuję @Bartek_De Generalnie gruzowiska bardzo mi się podobają, mbuna przecież do nich pasuje jak ulał.. nie chciałbym stracić widowiskowego przekopywania podłoża dlatego decyduję się na piasek, a tym samym skłaniam do nonMB. Poniżej poranne wypociny, koncepcja - górka odśrodkowa..
Syrach Opublikowano 9 Stycznia 2021 Autor #20 Opublikowano 9 Stycznia 2021 Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie. Kolejne rozważania, pytania i prośby o opinie będę kierował w odpowiednim miejscu. Ponownie - Witam serdecznie 3
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się