Skocz do zawartości

Sterownik led LedDimmerPro V5


RomanoLindano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Nie wiem co tam na wyjściu tego sterownika jest, ale jak stworzony do modułów np. 12v to możesz w szeregu z rezystorem.
Kalkulator
https://www.elektroda.pl/calculators/resistor-for-led-calculator-advanced
dioda napięcie znasz z noty, dla power led ja przyjmuje 4V, prąd też znasz jak się nie myle 900mA, wklepujesz do kalkulatora i wiesz jaki rezystor i jakiej mocy.
Innym rozwiązaniem może być np driver LDD-1000L(dla diody którą podałeś) można nim sterować sygnałem PWM. Podejrzewam sterownik ten jest na mosfetach, tak więc rozkręcił bym i wyprowadził sygnał PWM. Chyba że można inaczej ale tego nie wiem. Pytaj Romka napewno podpowie.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało podłączyć do p415
https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739
Prąd ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi się że śmiało ten led będzie świecił. Nie będzie świecił pełną mocą ale moze wystarczy.
Jedna uwaga, sygnał PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje większym napięciem być zasilony, stąd musisz sobie wyprowadzić te sygnały ze sterownika, ponieważ jak podłączysz PWM wprost to spalisz driver.


Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dotarły sterowniki (w promocji 4zł sztuka) z aliexpreess, póki co jeden podłączony testowo - działa. 

Zdjęcie poglądowe sterownika:

driver.jpg.2c9d71e4358b1681119282983b7971ac.jpg

Konfiguracja:

- Wspólny zasilacz 12v pod Leddimmerpro i driver, dioda powerled 10w 900mA 9V.
- Z Palabras sygnał pwm podłączony do gniazda pwm na driverze -  sygnał PWM nie podaje napięcia, nie ma możliwości upalenia drivera. 
 -  gniazdo gnd przy pmw na driverze pominięte - masę podłączamy tylko wtedy gdy driver zasilany jest z osobnego źródła - przetestowane).
- W ustawieniach kanału (Palabras) odhaczone odwrócone sterowanie;

Wszystko pięknie hula :). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 18:49, aurban6 napisał(a):


"sygnał PWM nie podaje napięcia" uwierz, że podaje emoji16.png


Zmierzylem są 2 V 🙂. Czyli napięcie minimalne i bezpieczne. Sterownik natomiast super sprawa.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.