Skocz do zawartości

Start na WA Akwarium Radzika


Radzik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Panowie zainteresowanie tematem.

Przeczytałem tematy związane ze startem na brudzie i na WA. I nie mając dostępu do brudu (bo na to nie wpadłem :( ) zdecydowałem się na WA.

Zastanawiam się czy można teraz dodać brud z gąbki plus woda z tego drugiego akwarium skoro już w dużym dałem WA?

Czy nie przesadzę ?? 

Zmierzyłem parametry w dużym akwa i nie zmieniły się od wczoraj

NO2 0,05

NO3 0,5

Ale zmierzyłem z ciekawości parametry wody u córy. Tymi samymi testami JBL.

PH 7.6

NO2 po za skalą

NO3 120

NH4 <0,05

Nigdy tego nie robiłem tylko podmieniałem raz na dwa tyg wodę.

Właśnie dzisiaj miałem robić podmiankę u niej wody.

Czy można coś wywnioskować z tych parametrów??

Dodam, że u niej jest tylko filtr mechaniczny z gąbką, nie ma biologii żadnej.

 

I cały czas myślę i zastanawiam nad wlaniem wody z brudem z małego akwarium.

Dziękuję i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać córka nie ma dojrzałego akwarium więc dodasz tylko pożywki. Miałem podobna sytuację też u mnie cykl się zatrzymał ale ja startowałem na pokarm. Dopiero gdy dodałem pożywki bakkteriom (nie pytaj jakiej 😁) cykl ruszył z kopyta. Dodałbym więc wody od córki i ewentualnie fiolkę Prodibio. 

Edytowane przez Bezprym
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wczoraj podmieniłem u córy wodę.

Do dużego zbiornika poszło koło 9 litrów brudnej wody z wypłukaną w niej gąbką,  plus jedna fiolka prodibio.

Jutro zrobię testy to wstawię wyniki. 

Ja trzymam kciuki :D

Pozdrawiam serdecznie

 

W dniu 21.12.2020 o 17:39, Bezprym napisał:

.... (nie pytaj jakiej 😁) cykl ruszył z kopyta.....

Podejrzewam :D  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przewidziany blok absorbera purolite do kasety.

Podpowiedzcie kiedy mam go zacząć stosować ?? Czy już go mogę umieścić w kasecie i ustawić np jak na razie 2x15min na dobę?? Natomiast jak dojdzie cała obsada to wtedy metodą prób znaleźć ile razy na dobę go ustawić ??

Cierpliwie czekam, aż cykl się zamknie. Jutro pomiary i ciekawi mnie co tam dalej się dzieje w moim baniaczku :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Radzik napisał:

Podpowiedzcie kiedy mam go zacząć stosować ?? Czy już go mogę umieścić w kasecie i ustawić np jak na razie 2x15min na dobę?? Natomiast jak dojdzie cała obsada to wtedy metodą prób znaleźć ile razy na dobę go ustawić ??

Jeżeli będziesz miał NO3  na poziomie mniej więcej 30-50 wtedy zacznij używać  tej żywicy. Wcześniejsze jej użycie mija się  z celem. Ponadto  gdy jej użyjesz teraz w trakcie cyklu to zakłamiesz wyniki co Ci skomplikuje cały cykl( jego rzetelność). Stosuj ją jako ostateczność przy wysokim NO3 a nie dla zasady.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.