nsp Opublikowano 10 Listopada 2020 #1 Opublikowano 10 Listopada 2020 Witam. Będę tworzył nowe oświetlenie do swojego akwarium, według projektu Egonahttp://forum.klub-malawi.pl/index.php?/topic/21385-Tanie-oświetlenie-oparte-na-modułach-led-białych-zimnych-9000K Wymyśliłem sobie, tak na przyszłość, że zrobię belkę aluminiową, co by odprowadziła ciepło jakbym dołożył jeszcze moduły oświetleniowe RGB. Jedyny materiał jaki znalazłem od ręki, w miarę lekki, z możliwością przeróbki to rura prostokątna aluminiowa https://m.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/profile-blachy-i-akcesoria/rury-profile-okragle-i-kwadratowe/rura-prostokatna-aluminiowa-1-m-x-45-x-25-mm-surowa-srebrna-standers,p467509,l3319.html Pytanie tylko, jak się ma surowe aluminium w akwarium? Czy będzie się utleniać, albo coś? Może lepiej poszukać jakiejś farby, lub lakieru do zabezpieczenia. Niby "to je amelinum, tego nie pomalujesz", ale może jest jednak jakiś sposób aby to zabezpieczyć. No chyba, że nic się nie będzie działo, to nie będę zawracał sobie głowy. P.S. Mam nadzieję, że temat utworzyłem w dobrym dziale. Myślę że jest związany z oświetleniem. Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Bartek_De Opublikowano 10 Listopada 2020 #2 Opublikowano 10 Listopada 2020 Nie będzie się utleniać i nie trzeba malować. Tu masz profil https://allegro.pl/oferta/radiator-profil-aluminiowy-led-100-ciety-na-wymiar-6686618340?utm_medium=app_share&utm_source=facebook zaślepki https://allegro.pl/oferta/zaslepki-do-profilu-aluminiowego-100x10-szare-kpl-7152961448?utm_medium=app_share&utm_source=facebooki pleksi do tego profilu, ale niekoniecznie bo moduły chyba mają jakąś tam wodoszczelność https://allegro.pl/oferta/pleksi-do-obudowy-led-100-100-2mm-cieta-na-wymiar-6775331823?utm_medium=app_share&utm_source=facebookWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
nsp Opublikowano 10 Listopada 2020 Autor #3 Opublikowano 10 Listopada 2020 Dzięki Bartek za odpowiedź. Wczoraj kupiłem tę rurę prostokątna. Zawsze mogę przerobić ja na dwa ceowniki. Zastanawiałem się nad tymi radiatorami z allegro i trochę teraz żałuję.Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się