Skocz do zawartości

MISZYN AKŁA 840L - pytania


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Będe musiał rozkręcić swoją lampę i zobaczyć co i jak...

Ale najpierw muszę odłożyć kilkaset złotych bo wydaje mi się, że mam stateczniki standardowe a nie elektronicze...

Więc warto by zrobić remont gruntowny, wywalić wszystko, założyć nowe okablowanie i wtedy zrobić osobnę sterowanie do każdego z żarników...


Tymczasem zamontuje chyba jedną świetlówkę na osobnym włączniku czasowym... będzie się włączać powiedzmy o 11 rano... o 17 włączy się HQi i poświeci do 21...


Poza tym, chciałbym wymienić wszystkie żarniki... i z tego co widzę w 1k pln sie nie zmieszczę....


PS: Możesz mi napisać dlaczego masz większe wymagania świetlne (sorry ale nie jestem ostatnio na bierząco...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no to ja te zdania interpretowałem zupełnie inaczej... Że miało być lub było morskie... wszystko padło i została sama słona woda ;]


Jaką wysokość masz akwa?


A propo światła i wysokości... mam baniaczek 112L do zabawy z roślinami... 80x35x40h... i chyba je wymienie na 80x35x55 przynajmniej bo co mi roślinka zaczyna ładnie rosnąć to już mi z wody wyłazi i muszę ją przycinać ;D


I rzucam jeden temat do przemyśleń... jak wszystko pójdzie zgodnie z planem za 7-8 miesięcy przeprowadzam się do Gorzowa Wlkp czyli 200km od Świnoujścia.... I teraz przeprowadzić meble, lodówki, pralki i zmywarki to pikuś... ale moje akwarium???!!!?? TO DOPIERO BĘDZIE MISZYN AKŁA :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam chętke na solniczke... Ale to dopiero na swoim mieszkaniu.... Jestem przerażony przewiezieniem pysi to co dopiero by było przy solance....


Za dużo wolnego mam dzisiaj w pracy... i tak sobie liczę.... nie wiem jak sie ma moc żarnika do zużywanej mocy ale niech będzie idealne 1=1...czyli 450W (3x150W) przez 8h dziennie daje nam przez miesiąc 108kWh.... zakładając stawkę ENEI z ceną prądu plus opłaty przesyłowe i inne !@$## wychodzi - 108kWh x 0,4184PLN = 45,20PLN.

Teraz pytanie ile idzie w ciepło itd... Miałem gdzieś w piwnicy licznik do prądu... u mnie w pracy mają takie profesionalne maszyny co na bierząco podają zużycie... ale ni dy rydy pożyczyć ;D


Jak znajde ten licznik to podłącze go przed bezpiecznikami.. ciekawe ile to wszystko razem ciągnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to decyzja zapadła.. wyprowadzam się ze świnoujścia....

Z jednej strony się cieszę... ale z drugiej perspektywa przewiezienia 840L akwarium... już troche mniej.


Nie wiem jeszcze na czym stanie jeśli idzie o zakup.. mieszkanie czy dom czy bliźniak itd.. ale już powoli myślę aby nie przewozić obecnego akwarium tylko wystartować nowe. Szkoda, że makok dopiero co postawił nowy zbiornik bo wziąłby ode mnie 200x60x70h z moim stelażem... ale cóż na pewno ktoś chętny się znajdzie ;D

A ja zaczynam oglądać betonówki bo może coś większego bym zrobił...


BTW posiedziałem troche nad tłami.. faktycznie te BTNy ładne.. ale za ta kase to aż tak ładne nie są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaro: obecnie 7 piętro... raczej odpada...


Zobaczymy co z tego wyjdzie. I co kupię. Jeżeli 2m bedzie akurat to bede przenosić.. ryby pójdą do zbiorników przejściowych gdyż teraz jakbym nie miał wody w akwa to poświęciłbym kilka tygodni na dopracowanie obiegu wody i wystrój...


Ale jeżeli warunki pozwolą na na przykład 3m długości akwa to się nie będe zastanawiać... ;]


I powoli muszę zacząć myśleć o jakimś drapieżniku... co tydzień widze nowe rybki w akwa... jeszcze trochę i okaże się że mam mały dworzec kolejowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.