Skocz do zawartości

Obsada akwarium 1080L


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie nie wyobrażam obsady bez O. tetrastigma. Kolory samców są obłędne, zmieniają się jak kameleon w zależności od sytuacji. Ale w żadnym momencie nie są podobne do ubarwienia kadango.
W avatarze oraz moim wątku o akwarium mam kilka zdjęć dorastających O. tetrastigma, jeśli masz chęć to zajrzyj i oceń.
Poza tym tetrastigma oferuje poza zmiennością i różnorodnością barw także inne walory, fenomenalne potyczki samców i zaloty.
Osobiście bym nie zrezygnował z tego gatunku, zwłaszcza mając tak duże akwarium jak Twoje.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 21:24, aro600 napisał:

Mam do Was jeszcze jedno pytanie zawsze kupowałem maluchy w ilości 10 żeby się coś dobrało, ale jeśli tu mógłbym kupić już podrośnięte ryby gdzie będzie można odróżnić płeć w jakim układzie kupić powyższe gatunki do mojego akwarium? Czy może też kupić po 10 i pozwolić naturze niech działa?

U większych ryb płeć możesz rozróżnić po płetwie grzbietowej , samiec ma ją ostro zakończoną. Ostatnio kupowałem parkę ryb, ze stada zabrałem największą i mniejszą rybę, trafiłem samice są na ogół mniejsze. Są to jednak strzały, i różne to może być. Mnie interesuje co hodowca mówił o Kadango? Z tego co zrozumiałem nie widziałeś tych ryb na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sensem pytania nie bylo jak odróżnić płeć ryb tylko czy lepiej kupić 10 maluchów, czy lepiej (jak już są na tyle duże że można odróżnić płeć) kupić docelowy układ Np 1+3 lub 2+5 itp, 

Natomiast sam Hodowca mówił że Kadango lepiej kupić mniejsze jak reszta mojej obsady bo rosną szybko i lepiej żeby spokojniejsza część mojej obsady miała przewagę wielkości. Dlatego zamówiłem 10 maluchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aro600 napisał:

W sumie sensem pytania nie bylo jak odróżnić płeć ryb tylko czy lepiej kupić 10 maluchów, czy lepiej (jak już są na tyle duże że można odróżnić płeć) kupić docelowy układ Np 1+3 lub 2+5 itp, 

Natomiast sam Hodowca mówił że Kadango lepiej kupić mniejsze jak reszta mojej obsady bo rosną szybko i lepiej żeby spokojniejsza część mojej obsady miała przewagę wielkości. Dlatego zamówiłem 10 maluchów. 

Moim zdaniem lepiej kupić 1+3, 10 szt kupuje jak nie znam płci. Co hodowca powiedział o kolorze kadango.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.