Skocz do zawartości

Pompy Jebao DCP/DCQ i TSP


bojack

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa od C.O. odpada, bo zależy mi na możliwie płynnej regulacji przepływu. Pompa ma za pracować na początku w zbiorniku 300l, a docelowo w 1200l, stąd potrzeba regulacji. Miałem na oku trzech producentów, eheim, aqua nova, jebao. Ceny są zbliżone natomiast najwięcej opinii znalazłem na temat pomp jebało  Same pozytywne. No i podobno są super ciche na czym mi zależy. Nadal nie czaję różnicy pomiędzy DCP/DCQ, a TSP. 
Z tego co widzę i wpisalem dcq w Google to tych w ogóle nie ma do kupienia w Polsce , chyba że źle patrzę . Ja mam aqua nova chyba 5000 w 1000l i chodzi na 8 biegu to do 1200 moim zdaniem większą musisz kupić ;)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lukasz22 napisał:

Z tego co widzę i wpisalem dcq w Google to tych w ogóle nie ma do kupienia w Polsce , chyba że źle patrzę . Ja mam aqua nova chyba 5000 w 1000l i chodzi na 8 biegu to do 1200 moim zdaniem większą musisz kupić ;)

Między DCQ a DCP różnica jest taka, że w sterowniku DCQ możesz ustawić falowanie i to jest git, bo lepiej sprząta dno. W PL jest problem z zakupem, ale da się ściągnąć (tydzień czekania). Nie wiem dalej jaka jest różnica w TSP, ale wydaje mi się, że TSP jest bardziej kierowana do oczek wodnych - większe przepływy i mniejszy zakres regulacji.

Ja miałem w planie zakupić z przepływem 20000l, tak aby był zapas gdyby jednak udało się wepchnąć więcej niż te 1200l, ale jak zobaczyłem film jak pompuje DCP 3500, to 20000 to może być przegięcie :) Z drugiej strony na filmie widziałem samą pompę bez żadnych filtrów i tutaj może być ta różnica. Może jednak 20000l/h będzie ok. Nie musi chodzić na pełnej mocy. Ale znów DCQ jest max 10000l/h. No i w sumie teraz to już sam nie wiem :)

 

Łukasz a co obsługuje ta pompa? Jakie filtry?

Edytowane przez bojack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi w sumpie , woda przepływa przez 3 komory : 1: 3 gąbki 2: biologia dość sporo jej , 3: pusta komora , rurki 32mm i chodzi na 8 biegu , słup wody podnosi na jakie 1.1m i dla mnie wydaje się że jeszcze mógłbym dołożyć wydajności , ale nie chce jej zylowac na 10 biegu . Jak będę w domu to napisze dokładnie jaki model ale wydaje mi się że 5000l .

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bezprym napisał:

Aqua nova to te same pompy co jebao tylko importowane  sprzedawane pod ich logo. 

A to ciekawa informacja, dzięki.

25 minut temu, Lukasz22 napisał:

Chodzi w sumpie , woda przepływa przez 3 komory : 1: 3 gąbki 2: biologia dość sporo jej , 3: pusta komora , rurki 32mm i chodzi na 8 biegu , słup wody podnosi na jakie 1.1m i dla mnie wydaje się że jeszcze mógłbym dołożyć wydajności , ale nie chce jej zylowac na 10 biegu . Jak będę w domu to napisze dokładnie jaki model ale wydaje mi się że 5000l .

Zakładam, że pewnie biologia hamuje sporą część przepływu. Ja miałem plan, aby zrobić z tego typowego mechanika narurowego, 2 korpusy w szeregu, w pierwszym gąbka 10ppi, w drugim sznurek albo włóknina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując,

Jebao DCP - pompa cicha, może pracować poza wodą, płynne sterowanie mocą od 30% do 100%. Spotykałem się z opiniami, że pompa dość szybko traci wydajność pod wypływem zabrudzenia, max przepływ 20000l/h, 175W, słup wody 7m

Pompa Aqua Nova = Jebao DCP (brendowane przez AquaNova), ale sterownik jest od DCT (sterownie 10-cio stopniowe), 105W, max 15000l/h, słup wody 6m 

Jebao DCQ - to samo co DCP, ale sterownik daje możliwość ustawienia falowania strumieniem, max przepływ 10000l/h, brak dostępności w PL

Jebao TSP - pompy dedykowane pod oczka wodne, max przepływ 30000l/h, sterowanie identyczne jak DCP, cena niższa od DCP o 30%, przy 20000l/h 185W, słup wody 7m

 

Może ktoś miał możliwość używać/testować pompy TSP? Jeżeli są tak samo ciche jak DCP, to wydaje się to lepszy wybór ze względu na cenę.

 

 

Edytowane przez bojack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlavekG napisał:

DC, DCT i DCS to stary tym pomp. Aqua Nova to to samo co DCP, DCQ i DCW.

 

Godzinę temu, Bartek_De napisał:

AquaNova N-RMC 4000 (taką posiadam) może pracować poza wodą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

A no właśnie. Dzięki za sprostowanie. Poprawiam post. 

W sieci jest dużo informacji na ten temat i są ze sobą sprzeczne. Nawet informacje na stronie sprzedawców różnią się od siebie i część z nich jest nieprawdziwa. Np. to co znalazłem, że N-RMC to brendowane przez Aquanova pompy Jebao DC.

Czyli jeszcze raz:

AquaNova  N-RMC to pompa Jebao DCP ze sterownikiem od DCT (10 poziomowy sterownik). Dodatkowo brak modelu 20000l/h - przynajmniej ja takiego nie odnalazłem.

DCQ - taka sama konstrukcja pompy jak DCP z możliwością ustawienia falowania tak jak ma to miejsce w falownikach Jebao i model o najwyższym przepływie to 10000l/h

Czyli jak by nie patrzył najsensowniejszym wyborem wydaje się być Jebao DCP (cena Aquanowa i Jebao jest praktycznie taka sama), jest możliwość płynnego sterowania przepływem powyżej 30% mocy, sterownik pokazuje aktualny pobór mocy, pompa według opinii jest bardzo cicha. 

Szukam dalej informacji na temat różnicy w konstrukcji samej pompy DCP oraz TSP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.