Skocz do zawartości

Zielona woda - płochliwe ryby


MatysT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje pilnej pomocy.

Akwarium wystartowało 11 marca, od 15 kwietnia wpuściłem obsadę.

Woda nigdy nie była krystaliczna ale była ok. Po 2 tygodniach od wpuszczenia ryb pojawiły się okrzemki.

Od ponad tygodnia woda zrobiła się zielonkawa, a od 3 dni jest po prostu zielona. Od wczoraj ryby zrobiły się strasznie płochliwe.

Jak tylko podchodzę do akwarium to nie widać żadnej, wszystkie w popłochu chowają się w kamieniach. Wcześniej podpływały jakby do karmienia nawet jak przechodziłem kilka metrów od akwarium.

Dwa dni temu wsadziłem do prefiltra watę (zwykła) zgodnie z tym co wyczytałem na formy o radzeniu sobie z zieloną wodą. U mnie nie pomogło, a ryby zaczęły być płochliwe (nie wiem czy to ma związek).

Bardzo proszę o radę co mogę teraz zrobić?

 

Akwarium 400 litrów.

Filtracja: FX4 i JBL e1502 z prefiltrem HW603A. W filtrach tylko to przyszło w standardzie + wata filtracyjna JBL. (od 2 dni zwykła wata, wymieniana 2x ale nie była bardzo brudna).

Wyniki testów JBL jakie mam:

  • PH: 7,8
  • NO2: 0
  • NO3: 5
  • KH: 7

Temperatura w akwarium 26 stopni.

Oświetlenie 3x18W.

 

Proszę o rady, co robić?

 

 

 

 

 

 

IMG_7365.JPG

IMG_7366.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze nie dojrzały zbiornik dlatego jest zakwit glonów  ,za szybko wpuszczone są ryby do akwarium  ,trzeba etapami wpuszczać .

glony mogą intensywnie się rozmnażać w niedojrzałym akwarium, w którym brakuje odpowiedniej ilości bakterii.

I jeszcze nie pisałeś ile masz ryb akwarium, to tez może być przyczyną wzrostu amoniaku .

Nie czystości zalegające  akwarium ,słaba cyrkulacja .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

I jeszcze nie pisałeś ile masz ryb akwarium

Z tego co widać na zdjęciach to nic nie widać :D , ryb w ogóle nie widać ;) . Może niema tam ryb... Chociaż widzę tam jakąś jedną żółtą.

A na to akwarium to czasami słońce nie świeci ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dobach zaciemnienia akwarium woda jest trochę mniej zielona. Z naciskiem na "trochę".

Najbardziej martwi mnie stan ryb. Są bardzo płochliwe i wyglądają na słabe. 

Co można jeszcze zrobić? Parametry wody jak w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.