Skocz do zawartości

Akwarium 120x40x40


Rekomendowane odpowiedzi

Podejście nr 2 

Zobaczymy co z tego wyjdzie... 20200424_194213.thumb.jpg.89da671951152cb656eab12102d67ef8.jpg

Może podpowiecie czy można ułożyć kamienie w stos przy tylnej ścianie tak aby za nią nie było przepływu a była jednoczesnie tylna ścianą grot coś takiego po prawej na górze na zdjeciu mi chodzi czy stawiać to przy ściance czy jednak zachować odstęp niestety nie mam doświadczenia jak przebiegnie cyrkulacja wody a filtr posiadam o wydajności niby 1400l/h ewentualnie jakiś falownik bym kupił bo wewnętrznego mechanika nie przewiduje... 

Edytowane przez Koral1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Koral1989 napisał:

Podejście nr 2 

Zobaczymy co z tego wyjdzie... 20200424_194213.thumb.jpg.89da671951152cb656eab12102d67ef8.jpg

Może podpowiecie czy można ułożyć kamienie w stos przy tylnej ścianie tak aby za nią nie było przepływu a była jednoczesnie tylna ścianą grot coś takiego po prawej na górze na zdjeciu mi chodzi czy stawiać to przy ściance czy jednak zachować odstęp niestety nie mam doświadczenia jak przebiegnie cyrkulacja wody a filtr posiadam o wydajności niby 1400l/h ewentualnie jakiś falownik bym kupił bo wewnętrznego mechanika nie przewiduje... 

Z własnego doświadczenia, namawiałbym Cię do nie wkładania tych kamieni do akwarium.

Sam je kiedyś przerabiałem, i więcej one pękały niż dawały fajny efekt, sprawdź lepiej czy gdzieś w Twojej okolicy nie znajdziesz pojedynczych kamieni, które na pewno były by lepszą alternatywą dla tych łupków, a i lepszą konstrukcją :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Merlot napisał:

Z własnego doświadczenia, namawiałbym Cię do nie wkładania tych kamieni do akwarium.

Sam je kiedyś przerabiałem, i więcej one pękały niż dawały fajny efekt, sprawdź lepiej czy gdzieś w Twojej okolicy nie znajdziesz pojedynczych kamieni, które na pewno były by lepszą alternatywą dla tych łupków, a i lepszą konstrukcją :)

Wiem, już nic nie poradzę muszę coś zrobić z tego co jest, małe jest te akwarium minimum powierzchnia dna 120 na 60 i bym pokombinował z innymi kamieniami a ja mam 120 na 40, właśnie kończę je ustawiać i proszę o opinie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie, mi i żonie się podoba, pyszczaką też się chyba spodoba i samce znajdą wśród tych kamieni swój kąt, obsada napewno będzie dwu gatunkowa więc chciałem jak najwięcej zakamarków, przewrtowalem całe forum i obejrzałem kilkaset zdjęci z łupkami jakimi dysponuje nic innego nie wymyślę a żaden inny kamień nie wchodzi obecnie w grę już zainwestowałem w tego prawie 100 zł musi wytrzymać jakiś czas... 20200424_202846.thumb.jpg.24fc0bb26a29f6b0fabee4946219a5ab.jpg20200424_202900.thumb.jpg.78df43a93fdbd64f774bbf533e9fbc25.jpg20200424_202913.thumb.jpg.97d258ff542c36dbe791b83cea61097b.jpg

Dojdzie piasek około 3-4 cm zadsypie nim szczeliny między kamieniami przysłoni je trochę od dołu a potem się zobaczy co zrobią zresztą pyszczaki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył akwarium masz oklejony czarną folią? Pytam, bo może warto było by ją odkleić. Może się okazać, że tylna szyba jest mniej porysowana. Jak już ułożysz aranżację, zalejesz wodą, wpuścisz ryby, wszystko się ładnie ustabilizuje i wyklaruje, usiądziesz z piwkiem przed akwa i zanim zaczniesz podziwiać ryby, Twój wzrok zatrzyma się na tych rysach. Ja bym oszalał:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bartek_De napisał:

Tył akwarium masz oklejony czarną folią? Pytam, bo może warto było by ją odkleić. Może się okazać, że tylna szyba jest mniej porysowana. Jak już ułożysz aranżację, zalejesz wodą, wpuścisz ryby, wszystko się ładnie ustabilizuje i wyklaruje, usiądziesz z piwkiem przed akwa i zanim zaczniesz podziwiać ryby, Twój wzrok zatrzyma się na tych rysach. Ja bym oszalał:confused:

Akwarium kupiłem używane, jak je kupowałem było zalane wodą i tych rys nie widziałem, po spuszczeniu wody i przetransportowaniu akwarium do mnie przystąpiłem do mycia i te rysy dopiero zauważyłem, niestety tył akwarium oklejony jest okleiną meblową zaprasowaną żelazkiem bo poprzedniego właściciela tego akwarium denerwowała odklejająca się folia w dodatku tylnia szyba była już kiedyś przednia bo też tam widać ryski, podsumowując za 80 zł chyba było warto kupić, baniaki w miom domu szybko rosną bo zacząłem od 25l potem 80l przez chwilę nic nie miałem bo remonty potem od nowa i obecnie stawiam to jako trzecie i największe jak się spodoba napewno urośnie ściana ma 2.5 m szerokości więc troszkę większe akwa zmieszczę 😁

Edytowane przez Koral1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Koral1989 napisał:

A tu spojrzenie z mojej perspektywy jak będę te akwarium oglądał na codzień 😁20200424_204454.thumb.jpg.e0b06df573c844cd9d4ebbb5a93d0b8e.jpg

Te dwie groty zabudowałeś od przodu, więc schowanych w nich ryb nie będziesz widział. Groty, jeśli mają być zamknięte, to od tyłu. W pierwszej aranżacji też to zrobiłeś, ale nie zwróciłem na to uwagi. 

Żeby zwiększyć możliwości aranżacyjne możesz spróbować skleić poszczególne kamienie. Ten materiał nie jest wdzięczny do układania. Pomyśl może jednak nad tym, żeby bujnąć się te 100km. do składu kamieni? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.