Skocz do zawartości

Nowy projekt 250x80x70


edzzio

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Waclaw napisał:

👍😀

@Morganelo- raz jeszcze dzięki za  rozwinięcie i dokładniejsze wyjaśnienia- dało mi to możliwość spojrzenia na temat z innej perspektywy. Czasami człowiek to jak koń z „klapkami” na oczach 😀

I ostatnie , krótkie pytanie:

Na ile udaje Ci się zachować stabilność parametrów  /wachania bardziej lub mniej gwałtowne/,  mając na uwadze  ilość dolewanej /podmienianej/  wody w jednostce czasu?     1,5 l /min to ponad 40 razy szybciej niż u mnie / 0,035 l/min/. Jak to się sprawdza przy warszawskiej, uzdatnionej  naszymi filtrami  kranówie ?

A szczerze to nawet nie mam na to wpływu - o ile stabilność parametrów czystości wody sprawdzam na bieżąco, to sam parametr wydajności / przepływu wody już nie reguluję i nie sprawdzam... Dla mnie akwarystyka to hobby i przyjemność, nie laboratorium... Sprawdzałem na samym początku kilku krotnie i na tym poprzestałem, bo wyniki były w dość dużym stopniu powtarzalne (wahania na poziomie błędu pomiarowego stopera i oka :) ) ...  Dla potomności sprawdzę jak to się ma w obecnej sytuacji, tak by rozwiać wszelkie niepewności po okresie 5 miesięcy użytkowania i określenia spadku wydajności...

A najważniejsze nie posiadam warszawskiej wody - ufff, choć nie jest zła a jej jakość to przepaść w porównaniu z okresem jeszcze kilku lat do tyłu... Mieszkam w Wesołej, a tutaj mamy jako miasto kilka własnych ujęć i woda nie podlega aż takim zabiegom jak warszawska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@edzzio To jest temat z działu DIY  a Ty wrzucasz tutaj ryby co nijak się mają ani do tematu ani do działu. No chyba ,że one to też DIY:) Wrzucaj   zdjęcia z opisem do naszej galerii lub załóż nowy temat w dziale ŻYCIE i tam opisuj wszystko co dzieje się w zbiorniku z rybami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam szanowne grono, piszę do was z pytaniem mianowicie zbiornik ma dwa lata. Teoretycznie jest wszystko ok ale jednak nie do końca.

Problem jest z modułem z filtracją siedzi tam pompa dcp10000 pracuje na najniższym biegu i w module jest 50% wody jeśli zwiększę moc pompy poziom wody obniża się jeszcze bardziej i pompa zasysa powietrze.

W module mam gąbki pocięte na kwadraty o różnej gradacji plus worek matrixa. Moja teoria jest taka że albo mam za ciasno gąbki od dołu poukładane i dlatego mam taki niski poziom wody w module lub po prostu gąbki są mocno zapchane? 

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie patrzcie na syf, wczoraj walczyłem z gąbkami i jeszcze się nie wciągnęło... 

Obieg jest taki że na dnie modułu mam dwie kratki wentylacyjne ponacinane i tym zasysana jest woda, fakt trochę nie przemyślałem tego bo były od początku za małe no ale jakoś je powiększyłem następnie woda wypływa jak widać na zdjęciu rurą 

IMG-6093.jpg

IMG-6094.jpg

IMG-6095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ostatnie pytanie, czy jak wyciągniesz gąbki z modułu i pracuje sama pompa, to czy poziom wody jest wystarczający? Jeżeli tak, to gąbki za bardzo tłumią przepływ, jeżeli pomimo wyciągnięcia gąbek poziom wody jest niski, znaczy, że pompa wyprowadza więcej wody, niż w stanie jest wpłynąć przez otwór wlotowy, więc jego by trzeba było powiększyć.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.