Jump to content

JBL e1500 - szukam tanio

smithpl

Recommended Posts

No wlasnie, w zwiazku z przygotowaniami do postawienia drugiego akwa chcialbym janpierw kupic filtr aby "dojrzal" :-) w aktualnej 126'ce.

Znalazlem oferte w Iquitos.pl za 420 ale moze gdzies mozna kupic troszke taniej.

PS. do tego oczywiscie pare wkladow :-0

dzieki za info i pozdrawiam

Marcin

wiem że nie wniosę nic konstruktywnego do Twojego pytania, ale zastanowiłbym się nad CP500, bo mimo że starszy to jednak sprawdzony, tańszy o stówę i co najważniejsze ma większą pojemność wkładów przez różne konstrukcje koszyków w obydwu filtrach... :wink:

tańszego niż podajesz nie widziałem...

tez tak myslalem, ale obawiam sie ze chlopcy z JBL'a powoli beda wychodzic ze starych modeli i bedzie problem z czesciami ( w razie czego). Dlatego pomyslalem o nowym.

raczej nie sądzę żeby w najbliższej przewidywalnej przyszłości zabrakło części do filtrów których przecież cykl życia nie jest obliczony na rok dwa, a dłużej...

zobacz dla porównania eheim classic te małe... niektóre mają po kilkanaście lat a na aukcjach pełno jest części do nich...

JBL to niemiecka firma i w myśl zasady "Ordung muss sein." niemcy nie pozwolą sobie na odejście od serwisowania produktów kupionych przez swoich klientów... o to sie mogę założyć - przynajmniej przez najbliższe 7 lat :P

Nie istnieje serwis pogwarancyjny JBLa, Tetry, a w zasadzie Fluvala też już nie. Eheim to zły przykład- Eheim produkuje technikę akwarystyczną, a JBL nie produkuje filtrów tylko je markuje znakiem towarowym- podobnie jak Tetra czy Atman.

Czy to stary- czy nowy JBL- ma gwarancje i tego się trzymajmy- po 4latach do kosza i kupic nowy.

Ja bym jednak brała sprawdzony filtr. Z nowymi rzeczami nigdy nie wiadomo.

W Niemczech nie takie rzeczy sa!

Kup tego JBLa. Ktos musi to testowac.

Ten JBL, jak dolozy sie wklady kosztuje tyle co Eheim 2228.

Skad biora sie na aukcjach wirniki? Proste- importer dosyla firmom wirniki do wymian, a oni to, czego nie wloza do reklamowanych filtrow sprzedaja. Taki dodatkowy rabacik.