kriskris Opublikowano 1 Kwietnia 2020 #1 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 Chciałybm uzyskać mniej więcej taki efekt: Znalazłem takie moduły:https://www.perfektmarket.com.pl/Modul-LED-Eco-Lens-Samsung-3-SMD-2835-zimny-9500K?gclid=CjwKCAjw95D0BRBFEiwAcO1KDJT1C5SJpgLUh1GzNO7bSmk4OR-xy9MHNqgnTV4JZCeOrS4rMbS94hoCPosQAvD_Bw. Gość pisze, że światło to moduły led samsunga 9000k, ale nie moge ich znależć. I teraz pytanie, czy te moduły 9500k będą ok i ile modułów mam kupić(akwarium 120 x 50 x 50)
kriskris Opublikowano 1 Kwietnia 2020 Autor #2 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 (edytowane) https://skori.pl/modul-led-3-diodowy-smd5630-1w-odlewany-soczewka-9000k-872?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=7641722141&gclid=CjwKCAjw95D0BRBFEiwAcO1KDLywRcmaZMaPMF5G2ku21-rO9PwzRQu9RaXyIGh9xLjjk8nrKI9qIhoCkOEQAvD_BwE jeszcze takie znalazłem. Dodam, że jestem zielony w tym temacie i jeśli możecie to podlinkujcie mi wszystkie rzeczy, żebym się nie musiał tym bawić. Edytowane 1 Kwietnia 2020 przez poddebniakk
Mróz Opublikowano 1 Kwietnia 2020 #3 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 (edytowane) Przy zakupie zwracaj uwagę na stopień ochrony, celuj w te z IP68. Te moduły z posta nr 1 będą jak najbardziej dobre. 9500k to fajne światło, też mam takie. Pytasz ile tych modułów.. zależy jak chcesz je zamontować ( ile masz miejsca pod nie przeznaczone) no i najważniejsze ile chcesz mocy dać na to akwarium - pamiętaj glon lubi światło Będziesz potrzebował jeszcze: •zasilacz np: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-led-stabilizowany-montazowy-12v-100w-5332258401?utm_medium=app_share&utm_source=facebook (pamiętasz żeby dać go z zapasem mocy- nie na styk) • kilka metrów przewodu zasilającego i wtyczkę • koszulki termokurczliwe i taśmę izolacyjną • opcjonalnie sterownik np: https://allegro.pl/oferta/sterownik-led-akwarystyczny-czasowy-usb-tc421-wifi-9102955099?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Edytowane 1 Kwietnia 2020 przez Mróz 1
kriskris Opublikowano 1 Kwietnia 2020 Autor #4 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 8 minut temu, Mróz napisał: zależy jak chcesz je zamontować ( ile masz miejsca pod nie przeznaczone) Chcę je zamontować wszystkie z przodu, tak jak na filmiku. Bede zamawiał pokrywe ze spienionego pcv więc miejsca tam jest dużo, bo jest płaska. 9 minut temu, Mróz napisał: no i najważniejsze ile chcesz mocy dać na to akwarium - pamiętaj glon lubi światło Nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem nigdy w kwestii oświetlenia specem nie byłem.
Mróz Opublikowano 1 Kwietnia 2020 #5 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 15 minut temu, poddebniakk napisał: Chcę je zamontować wszystkie z przodu, tak jak na filmiku. Bede zamawiał pokrywe ze spienionego pcv więc miejsca tam jest dużo, bo jest płaska. Tak tak powierzchnia pvc jest płaska i duża, ale pewnie jakieś wieka do otwierania tam dasz stąd moje pytanie czy prosto do pvc czy też na jakimś radiatorze aluminiowym - tu już byś miał ograniczoną powierzchnię i byś musiał wyliczyć ile tam wejdzie modułów. 1
kriskris Opublikowano 1 Kwietnia 2020 Autor #6 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 2 minuty temu, Mróz napisał: stąd moje pytanie czy prosto do pvc czy też na jakimś radiatorze aluminiowym Raczej prosto na pvc
kriskris Opublikowano 1 Kwietnia 2020 Autor #7 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 12 minut temu, Mróz napisał: Tak tak powierzchnia pvc jest płaska i duża, ale pewnie jakieś wieka do otwierania tam dasz Pokrywa będzie się cała otwierała więc o miejsce się nie muszę martwić 1
Mróz Opublikowano 1 Kwietnia 2020 #8 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 W takim razie spoko. Zobacz, u mnie w 120x60x60 mam 12x9500k wspomagane 4x11000k. Oceń jak to wydląda. U Ciebie jest miejsca full jak masz całą powierzchnię pokrywy do dyspozycji, możesz dać ich naprawdę sporo i później ewentualnie sterować sterownikiem.. 20200318_183853.mp4 3
kriskris Opublikowano 1 Kwietnia 2020 Autor #9 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 (edytowane) 26 minut temu, Mróz napisał: Oceń jak to wydląda. U Ciebie jest miejsca full jak masz całą powierzchnię pokrywy do dyspozycji, możesz dać ich naprawdę sporo i później ewentualnie sterować sterownikiem.. Jeśli chodzi o kolory to super. Ale myślę, że mogę je zamontować wzdłuż przedniej krawędzi akwarium , wtedy tylna część akwarium będzie zacieniona, a o to cały czas mi chodzi A tak btw jak się nazywa ta najciemniejsza rybka? Po lewej stronie. Pyszczak acei ngara? Edytowane 1 Kwietnia 2020 przez poddebniakk 1
Mróz Opublikowano 1 Kwietnia 2020 #10 Opublikowano 1 Kwietnia 2020 (edytowane) Mogę też tak zrobić, mam lampę suwaną na prowadnicach, na filmiku jest na środku dlatego oświetla tło Powiem Ci że to duża zaleta bo w każdym momencie jednym ruchem zmieniasz całe postrzeganie akwarium, montując moduły prosto do pokrywy, pozbawiasz się tej opcji. Zobacz w poście nr 84 jak to zrobiłem, a nóż może Cię natchnę Edytowane 1 Kwietnia 2020 przez Mróz 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się