Skocz do zawartości

Czy ktoś, coś?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, SlavekG napisał:

Wodę to się odstawiało 10-20 lat temu żeby usunąć chlor.  Teraz stosuje się chlor w innej postaci który się nie ulatnia i odstawianie nic nie daje

Wg norm polskich i WHO wodę można chlorować wolnym chlorem do zawartości 0,3 mg/l. I wodociągi czasami korzystają z tej możliwości. Np u mnie wolnego chloru było w grudniu 0,29 mg/l.

Źródło: https://www.mpwik.com.pl/view/jakosc-wody/polnocny/2019&miesiac=grudzien

PS. Jeśli prawo dopuszcza to jest szansa, że kiedyś może w pewnej sytuacji zostać wykorzystane. Np zobaczcie ile jonów amonowych może być w wodzie wodociągowej : 0,5 mg/l. Dla ryb myślę, że do już dużo gdyby tak pół zbiornika podmienić jak jeszcze pH było by wysokie. Kiedyś na Y oglądałem relację kolegi z kanady który stracił ryby gdyż z powodu wysokich stanów wody w rzekach wodociągi zaczęły uzdatniać wodę amoniakiem. Oczywiście w dopuszczalnej ilość ale ta ilość dla ryb okazała się zabójcza po podmianie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukasz22 napisał:

A czy ktoś spytał czy akwarium przed wpuszczeniem dojrzalo jak to ma być czy po prostu była nalana woda i wpuszczone ryby.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Akwarium fojrze3alo 3 tygodnie. Ale sytuacja już jest opanowana. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.