Jump to content

Prosze o ocene parametrów


micekmarcin

Recommended Posts

Witam

kRAN:

- pH - 7,5

- KH - 6

- GH - 14

- NO2 - 2

- NO3 - 20


Zbiornik

- pH - 8,5-9

- KH - 15

- GH - 21

- NO2 - 0

- NO3 - 20 / 25

Testowałem JBL GH,KH. pH i NO3 testowałem testami Tetra NO3 i pH.Czy to możliwe że NO3 jest takie samo jak w kranie. Ryby sa juz wpuszczone jakies 10 dni. Czy to za wczesnie na taki test? Po jakim czasie test na NO3 będzie wiarygodny podkreslam że mam spore przerybiebie. Ok 55-60 szt na 400l ale za to jeszcze większa nadfiltrację. Wkłady sa bioaktywne ze starego zbiornika ( ceramika i kulki cały Tetra 1200)

Jest jakis standard jaką wode powinnismy dostawac w rurach do domu ? chodzi mi własnie o te parametry.

Link to comment
Share on other sites

A ile po podmianie jest zrobiony test. Akwarium jest nieustabilizowane. Takie stężenie NO2 jest juz niebezpieczne dla ryb. O wiele za wcześnie ryby wpuszczone jeszcze w takiej ilości. To trzeba jak najszybciej zredukować albo się same wygryzą albo potrują.

Link to comment
Share on other sites

Cześć kolego, zobaczyłem twoje wyniki z kranu i włąśnie odrazu je badam, jesteśmy obaj z Brzegu więc powinno być podobnie. Z moich testów wychodzi teraz że jest:

kRAN:

- pH - 7,2

- KH - 6

- GH - 14

- NO2 - 0

- NO3 - 50

Ja testuje JBL.

Widziałem twoje zdjęcie w galerii i faktycznie troche tych ryb pływa, jak dla mnie te twoje No3 coś mi niegra. Chyba , że te moje testy są do bani, choć sprawdzałem je nawet przy wodzie destylowanej i raczej pokazują dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie nie, na bank niee NO2 = 2?! :o To jzu baardzo za duzo, jak na kranowe, o rybach w takiej wodzie juz nawet nie wspominam..

Co do przerybionego akwa NO3, niewielkie, rzeklbym bardzo dobre , ale czy na pewno Ty masz takie u siebie?

Link to comment
Share on other sites

NO2 testowałem testemn JBL paskowym. Woda w kranie i w zbiorniku ma ok 20 NO3 tak wyszło z testy Tetry NO3 kropelkowego( raczej dokładny test 10 minutowy)

A co do NO2 to w kranie na paskowych wykazywało cos ( lekkie zabarwienie w przeciwieństwie do wody z akwarium) a innego testu niestety nie posiadam na NO2 stąd ten wynik.

Co do podmiany to jeszcze nie robiłem z racji tego że ten zbiornik stoi od nie całych 2 tygodni z rybami. Uzywałem do startu starej wody z 250 l zbiornika i dolałem reszte czyli jakieś 150 kranowki w połowie odstanej w ba nkach po 20 l x 4 szt c daje 80 l wody odstanej , 250 "starej" i 70 nowej prosto z kranu plus aquasafe czy jakos tak z tetry ( taki niebieski żel ) :)

Link to comment
Share on other sites

z NO2 cos pomyliłeś i to bardzo

nie ozesz mieć takiej wody w kranie z taka zawartościa NO2 - a jesli faktycznie taką masz to powinieneś na zakład wodociągów nasłać sanepid z prokuratorem

zgodnie z nazwijmy to polską normą a dokładnie [ rozporządzenie ministra zdrowia z 19.11.2002 w sprawie wymagań dotyczących jakości wody przeznaczonej do spozycia przez ludzi] to maksymalne dopuszczalne stężenie NO2 może wynosić 0,5 mg/l wiec w twoim przypadku norma by był przekroczona czterokrotnie.


Tak jako ciekawostka - ale związana z tematem to maksymalne dopuszczalne stężenie NO3 wynosi 50 mg/l czyli jak na nasze potrzeby dużo ale nawet imak73 jeszcze nie może dymu robić - choć wode macie syfiastą.

Link to comment
Share on other sites

imak73 jeżel robiłeś testem JBL paskowym to moze ci wychodzić NO3 w okolicy 50 ale testem kropelkowych juz 3 raz wychodzi 20/25 max kwestia zmeczonego oka i kolorów ale nie wiecej niż 25 NO3 w kranie.

Masz tez racje co do NO2 jest 0. Pierwszy test musiał oszukać. Dostałem te testy niedawno ale jakos nie mam zaufania do ich dokładności..

Tu fotka ztym wynikiem do wgladu.


f1ecc61a439c4b26.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam włąśnie te testy i kolorystycznie wychodzi to samo. NO2=0, NO3=około50. 25 to dużo jaśniej spróbój no wodzie mineralnej. Badanie wody robiłem tęż zoolek i wychodzi też 50 (ale podobno są do D.)

Najważniejsze te NO2=0 bo podmiany cotygodniowe strasznie zepsuły by wodę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.