Skocz do zawartości

Demonarium czyli Pombo Rocks w szkiełku 672L - 140x80x60


SlavekG

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, miron.dmt napisał:

Nie będzie mistycznie. Gruz będzie czarny od glonów.

Jak nie będzie zielonych to będą brunatne jak w pozostałych moich zbiornikach. Glon to naturalna sprawa i będzie, a jaki będzie to nie robi mi różnicy.

I proszę skończ już tą dywersję. Próbujesz na siłę coś udowodnić.

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo-h napisał:

Nie ma problemów z parametrami nawet i bez hydroponiki. Ta filtracja stosowana jest od lat w Szwecji. Zbiornik Przezdy jest mi bardzo dobrze znany. Nigdy nie było w nim problemów z sinicami, natomiast na tle strukturalnym, przy tafli rośnie gąbka. Przynajmniej tak to wygląda

Zostałem wezwany do tablicy dzięki Przemku za pamięć , u mnie filtracja za tłem 3D  sprawdza się dobrze ,parametry mam w normie tylko NO3 trochę wyższe ,to dlatego ze mam zawsze przerybione akwarium.

 Sinice nie mam żadnych tylko śladowe oznaki na dekoracji 3D i kamieniu filipińskim ,cały czas było zasłonięte żaluzje okienne oświetlenie w akwarium 6500 barwa niebieska i tuba  oświetleniowa do roślinnego  .

Jak osłonięte zostało żaluzje okienne  dopiero zaczęło się pojawiać sinice i rożne gady zielone i brunatnice ...........

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SlavekG napisał:

I proszę skończ już tą dywersję. Próbujesz na siłę coś udowodnić.

Jestem realistą i szkoda takiego pięknego zbiornika. Porozmawiamy może za rok, wtedy okaże się kto ma rację.

Ja kończę już wypowiedź na ten temat. Wasze idealistyczne podejście zawsze mnie zadziwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, miron.dmt napisał:

Jestem realistą i szkoda takiego pięknego zbiornika. Porozmawiamy może za rok, wtedy okaże się kto ma rację.

Ja kończę już wypowiedź na ten temat. Wasze idealistyczne podejście zawsze mnie zadziwia.

To są suche fakty i realia. Zastanawiam się czy piszesz na podstawie swoich doświadczeń czy też na podstawie tego co gdzieś wyczytałeś?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem niby dlaczego ma być czarny glon? Kolor ten wystęuje tylko w przypadku gdy glony obumierają co w działającym akwarium nie ma miejsca. Tak jak pisze @SlavekG najprawdopodobniej będzie glon brunatny przy słabym świetle lub przy silnym zielony.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kolega Miron teoretyzuje nie mając doświadczenia z tego typu filtracją. Ja również inspirowany Chilumbą @przemo-h poszedłem w filtrację w module. Jak narazie miesiąc po zalaniu (czyli krótko, ale gąbki dojrzewały już 4 miesiące przed zalaniem) mogę stwierdzić że robi robotę pod względem super klarownej wody jak i jej optymalnych parametrów. Bedziesz Pan zadowolony Panie Sławku 👍A w razie problemów, to jak mówisz masz w zanadrzu hydroponikę do zrobienia i przedmuchiwanie cyrkulatorem gruzowiska 😉

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.