lajkonik Opublikowano 11 Stycznia 2020 #1 Opublikowano 11 Stycznia 2020 (edytowane) Witam przymierzam się do zrobienia belki na power led i tu mam pytanie ile i jakich ledów użyć , jak je ułożyć (czy jest jakaś reguła ) akwarium 160x60x60 . Sterownik od pana Romka , zasilacz mam LPS-12E100, jakiego profilu użyć 16 czy szerszego. Z góry dziękuje. Edytowane 11 Stycznia 2020 przez lajkonik
Walker Opublikowano 11 Stycznia 2020 #2 Opublikowano 11 Stycznia 2020 Od razu piszę że nie znam się na tym. Lecz dawno temu trafiłem na ciekawego linka którego sobie dodałem do zakładek. Wpisujesz dane a kalkulator robi projekt. https://az-led.pl/kalkulator1/index.php
pavlofico Opublikowano 11 Stycznia 2020 #3 Opublikowano 11 Stycznia 2020 (edytowane) 3 godziny temu, lajkonik napisał: Witam przymierzam się do zrobienia belki na power led i tu mam pytanie ile i jakich ledów użyć , jak je ułożyć (czy jest jakaś reguła ) akwarium 160x60x60 . Sterownik od pana Romka , zasilacz mam LPS-12E100, jakiego profilu użyć 16 czy szerszego. Z góry dziękuje. Tu znajdziesz odpowiedz. Edytowane 11 Stycznia 2020 przez pavlofico
lajkonik Opublikowano 11 Stycznia 2020 Autor #4 Opublikowano 11 Stycznia 2020 pavlofico dzięki za odpowiedź ale pytałem o POWER LED , teraz mam belkę zrobioną na modułach a chcę zrobić na power led.
pavlofico Opublikowano 11 Stycznia 2020 #5 Opublikowano 11 Stycznia 2020 (edytowane) 17 minut temu, lajkonik napisał: pavlofico dzięki za odpowiedź ale pytałem o POWER LED , teraz mam belkę zrobioną na modułach a chcę zrobić na power led. ok. To zobacz tu: http://mn-tech.pl/poradniki/belka-led-budowa-od-a-do-z-cz-1/ http://mn-tech.pl/poradniki/belka-led-budowa-od-a-do-z-cz-2/ Edytowane 11 Stycznia 2020 przez pavlofico
Bartek_De Opublikowano 11 Stycznia 2020 #6 Opublikowano 11 Stycznia 2020 (edytowane) Z tego co się orientuję to sterownik Romka chyba nie obsługuje powerledów, trzeba dodatkowe drivery wlutować, ale mogę się mylić i jeśli tak jest to niech mnie ktoś poprawi Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka Tu wywołam @aurban6 @Falcowski @RomanoLindano Edytowane 11 Stycznia 2020 przez Bartek_De
pozner Opublikowano 11 Stycznia 2020 #7 Opublikowano 11 Stycznia 2020 11 minut temu, Bartek_De napisał: Z tego co się orientuję to sterownik Romka chyba nie obsługuje powerledów, trzeba dodatkowe drivery wlutować, ale mogę się mylić i jeśli tak jest to niech mnie ktoś poprawi Zgadza się. Sterownik Romka obsługuje moduły i taśmy Led. Konieczne są drivery. Zrobiłem właśnie światło na power ledach, a że nie czułem się na siłach w kwestii driverów, to nie mam sterowania. A właściwie mam, ale ręczne. Mi takie wystarczy. 1
lajkonik Opublikowano 11 Stycznia 2020 Autor #8 Opublikowano 11 Stycznia 2020 pozner a możesz podzielić się jakie i ile diody użyłeś ?
pozner Opublikowano 11 Stycznia 2020 #9 Opublikowano 11 Stycznia 2020 (edytowane) 33 minuty temu, lajkonik napisał: pozner a możesz podzielić się jakie i ile diody użyłeś ? Do akwarium 180x80x65 użyłem 40 diod x 5W. (28 x 6000K i 12 x 3500K). Dużo i mocno, razem 200W, z możliwością regulacji diod 6500K. Do diod 3500K użyłem soczewki skupiające 5°. Sam musisz zdecydować, jaki efekt chcesz uzyskać. Czy chcesz światło na całej powierzchni, czy tylko na środku, z niedoświetlonymi bokami. Czy chcesz mocne światło, czy dyskretne, przytłumione. Bez względu na wybór, powinieneś postarać się, żeby jak najmniej światła padało na tylną szybę...na tło. Podniesie to efekt głębi. Przeglądaj tematy z Forum, galerię. Powinieneś znaleźć podpowiedzi i inspiracje. Edytowane 11 Stycznia 2020 przez pozner 1
Falcowski Opublikowano 15 Stycznia 2020 #10 Opublikowano 15 Stycznia 2020 Ja zrobiłem na power ledach: https://www.youtube.com/watch?v=RC3tIVYlJJw&t=299s Ledy sugeruję 3 lub 5W, w tym 3W mają większy wybór wszystkiego. Belka 160, bo szersza to ci dostęp do akwa będzie blokować. Może być po 10cm od brzegów. Kolimatory czarne 60 stopni, wtedy szyby nie zarastają glonami i ciekawiej świeci. Moc sugeruję między 50-100W. Przeczytaj wpisy w temacie: http://forum.klub-malawi.pl/topic/23243-belka-na-diodach-power-led-i-sterowniku-tc421-pomocy/?tab=comments#comment-340218 http://forum.klub-malawi.pl/topic/23257-zapytanie-o-rodzaj-oświetlenia-do-240l/?do=findComment&comment=340458 http://forum.klub-malawi.pl/topic/23243-belka-na-diodach-power-led-i-sterowniku-tc421-pomocy/?do=findComment&comment=340206 Jak przeczytasz, to pytaj śmiało.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się