Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

Chizumulu Mcat .


pavlofico

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli reasumując cały materiał to jeżeli samiec metriaclima zebra chizumulu Mcat wystukał czystą samice czyli O morf to wyjdą młode O morf i prawdopodobnie Mc? I na to pytanie odpowiem za jakieś 20 dni jak wypuści młode. Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem. Pod warunkiem że będą samce rzecz jasna. I to samo się tyczy że Mc z OB to będą OB i Mc czy jest możliwość uzyskania i Mc i OB i O?

 

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być z tego miotu wszystkie morfy, łącznie z BB, a w jakich ilościach i czy trafisz na samca MC, to się okaże, gdy podrosną trochę. 

Czyli będzie np. O morf jak samica łososiowa. OB jak samica w plamki. Mcat jak samiec z niebiesko czarnym ubarwieniem(rarytas).Oraz samiec lososiowy w ciapki pomarańczowo brązowe (też mcat).Samiec Omorf wygląda jak samica. To jak wygląda BB? 6a8269eeac40870ebd747eb7df7da04b.jpg&key=c6c57df49e1ce100029ce99d053b903950190eb510b325420b6266d9cfdc058045f45b4f4f83419cb9fd3bb0c6d6f303.jpg&key=cd48a917e10f7348fb407e2a2aad4c07b0f82639339338c4cd72443810e62102b3112c09b9ac2462f8152b67bc4e3ce2.jpg&key=b950aba1e1fb3c61dbdab0c9f6021229381520faa6524595224e441030aebef6 

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

9c5a378e7d6135305cc8a3c577c1748a.jpg&key=31eb51436a89e921dc4cc4dd8214bfb009851dc4c564a3eda4ac375761854650

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pavlofico napisał:

Czyli reasumując cały materiał to jeżeli samiec metriaclima zebra chizumulu Mcat wystukał czystą samice czyli O morf to wyjdą młode O morf i prawdopodobnie Mc

Mogą wyjść wszystkie, ale najczęściej wychodzą takie ni to O-morph, ni to OB-morph. Wśród znajomych mówimy na to "semi-O". 

22 minuty temu, pavlofico napisał:

Czyli będzie np. O morf jak samica łososiowa. OB jak samica w plamki. Mcat jak samiec z niebiesko czarnym ubarwieniem(rarytas).Oraz samiec lososiowy w ciapki pomarańczowo brązowe (też mcat).Samiec Omorf wygląda jak samica. To jak wygląda BB?

Na przykładzie Metriaclima zebra:

M. zebra BB male

59ad4e9b78d5b_M.zebraNkhataBay-male.jpg.3c6391ae209d78dc7fbab420b73bf32a.jpg.f6f1356f9496b9053a6f8f1e8484e615.jpg

M. zebra BB female

544360258_Beztytuu.png.5b7c6be0a79445cc400cfa6002a18c88.png

M. zebra OB male

DSC_4380.thumb.jpg.a013c3d7f93acfa6a6e558083d7d34b7.jpg

M. zebra OB female

DSC_3118.thumb.jpg.329b24e0297803fdd95cc368f5d39c91.jpg

M. zebra O male

41443921_2098072613778867_2111672567168237568_o.jpg.3d0d2ec07e9e1beaaa67c41006fa08d3.jpg

M. zebra O female

DSC_4407.thumb.jpg.51db8ba2108aad9fcc866317bc59f42f.jpg

PS Wybacz @SlavekGza użycie Twojego zdjęcia, ale nie mogłem nic znaleźć :P 

A takie coś wychodzi często z połączenie O + OB

1778730974_9438(2).thumb.jpg.e026c822678f6730c044802f568cff98.jpg

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w odmianach metriaclimy zebra chizumulu którą ma kolega pavlofico występują samice  BB.

Bo na tej stronie jest 15 odmian metriaclima zebra chizumulu i na zdjęciach wszystkich odmian są tylko samice OB lub O :

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase soorten eng/Metriaclima eng.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zacytuję[mention=6103]AFOL[/mention] "Mogą wyjść wszystkie, ale najczęściej wychodzą takie ni to O-morph, ni to OB-morph. Wśród znajomych mówimy na to "semi-O". To jak to się ma do jeziora? Bo jak brałem moje w Baumann różne samce i samice to nie było żadnej o której wspominasz. A forum jest po to chyba żeby tu uzyskać informacje, bo są tacy co nie mają fb.

 

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MALAWI MBUNA WORLD napisał:

Artur - wklej to tutaj - bo aż żal patrzeć na te wszystkie pytania i domysły - proszę.

Jak będę w domu, to wkleję, ale jako osobny post, bo tutaj jest niezły chaos 😅

15 minut temu, Tomasz78 napisał:

Znamy odpowiedź. Kolega Przemek napisał w poście 65 dlaczego samce OB rodzą się rzadziej.

Przegapiłem 😅 

12 minut temu, pavlofico napisał:

To jak to się ma do jeziora? Bo jak brałem moje w Baumann różne samce i samice to nie było żadnej o której wspominasz. 

Nie rozumiem. Zadaj konkretne pytanie. W sensie, że czego nie było i jaki gatunek masz na myśli?

14 minut temu, pavlofico napisał:

A forum jest po to chyba żeby tu uzyskać informacje, bo są tacy co nie mają fb.

Rejestracja na fb pod fejkowymi danymi to 2 minuty. Tam też można uzyskać wiele informacji - nawet więcej, niż tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[mention=6103]AFOL[/mention] "Mogą wyjść wszystkie, ale najczęściej wychodzą takie ni to O-morph, ni to OB-morph. Wśród znajomych mówimy na to "semi-O". 

Na przykładzie metriaclima zebra chizumulu. Bo nie widziałem tej o której wspominasz jak brałem moje. A w jeziorze też powinna chyba występować bo zmieszaniu. Chyba że w jeziorze nie dochodzi do takiej mieszanki.

 

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja mam u siebie sierotę samca hary i w ogóle Maison Reef na niego nie zwraca uwagi. Nie widziałem żeby kogokolwiek gonił oprócz ryb ze swojego gatunku. Dla mnie to najłagodniejszy gatunek w moim akwarium. Zupełnie ignoruje inne gatunki. Przy Maison Reef też bym wybrał inną cynotilapię. Takim moim niespełnionym marzeniem jest Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef', bo mi podobają się samce i samiczki. U siebie mam jeszcze samca Cynotilapia zebroides 'Likoma Island' - niesamowity kolor, chyba intensywniejszy niż demasoni i jeszcze żółty grzbiet.
    • Metriaclima Fainzilberi Maison Reef przy tych gabarytach zbiornika to będzie wisienka na torcie, także nawet się na nie zastanawiaj. U siebie mam dwa samce maisona w 200cm i nikomu krzywda się nie dzieje. Przy Maison Reef musisz raczej dać sobie spokój z cynotilapia hara, bo samce są do siebie dość podobne i mniejszy samiec hary może mieć ciężko, choć z drugiej strony ... przy 270cm i np. jednym samcu + odległych terytoriach mogłoby się to udać, pytanie tylko po co ryzykować, jak jest tyle pięknych cynotilapii
    • Acei bez problemu pociągną na pokarmie dla wszystkożercow. W  tak dużym zbiorniku nie masz się co obawiać Fainzilberi. Nie jest,  przynajmniej u mnie, jakoś wyraźnie bardziej agresywna od innych mbuna. To duża, asertywna ryba, ale u mnie w 200 cm długości  bez problemu koegzystuje z rybami z rodziny Metriaclima, Trewkami i Acei właśnie. Legendy o jej nadmiernej agresji  mają najpewniej podłoże jak zwykle. Za mały zbiornik i zła aranżacja. Te ryby potrzebują przestrzeni i własnego terytorium, o co w małym i źle urządzonym akwarium trudno. U Ciebie na razie zdecydowanie za mało skał, które stworzą kryjówki i przestrzenie do życia dla mbuny. W tak dużym zbiorniku aż się prosi kilka dużych brył, które umiejętnie poukładane dadzą mbuniakom dobre warunki i podzielą zbiornik na enklawy dla poszczególnych samców. Dla mnie z listy, która proponujesz usunął bym Rdzawe - czysto subiektywnie gatunek za mało asertywny do mocnej obsady, u mnie słabo sobie radziły z Metriaclima Estherae. Co do Yellow, to osobiście nie miałem, ale chodzą słuchy że bardziej wolą mięsko od reszty z Twojej listy. Pewnie ktoś kto zna ten gatunek potwierdzi, albo mnie skoryguje. Szykuje się kapitalne mbunarium. Początek wystroju świetny, rozmiar do pozazdroszczenia. Powodzenia
    • Prośba o  dobór obsady  Wstępnie myślę o takich gatunkach    Iodotropheus sprengerae makokola red* Labidochromis caeruleus yellow Kakusa* Metriaclima estherae red red Pseudotropheus acei Luwala * Melanochromis maingano Pseudotropheus crabro Cynotilapia afra jalo reef lub Cynotilapia hara  Cynotilapia zebroides lub jakiś inny gat  w podobnym ubarwieniu (ciemniejszy pionowe prążki) I moje obawy  * ryby łagodniejsze od pozostałych dodatkowo  Pseudotropheus acei Luwala potrzebuję wiecej pokarmu  roślinnego od pozostałych ale chciałbym jakiś gatunek pływający w Toni  bardzo podoba mi się również Metriaclima Fainzilberi Maison Reef ale tutaj poziom agresji jeszcze wyższy  co z tego usunąć lub wymienić aby nie było problemów  zdj zbiornika   
    • Dzieki za merytoryczne podpowiedzi/odpowiedzi 🙂. Mierzyc już nie bede, sterownik siedzi w lampie robi swoja robote. Pozdrawiam PS dla mnie projekt mega 😜.
    • Sygnał PWM to sygnał prostokątny, zwykłym miernikiem może się nie udać uchwycić napięcia (zleży to od okresu). Ustaw w sterowniku kanał na maks wtedy sygnał ten będzie miał postać liniową i zmierzysz napięcie (powinno być równe napięciu w zależności od "procka" powiedzmy 5 lub 3.3V, ew jak w Twoim przypadku 2V zależy od projektu). Widziałem lepsze 😉
    • Super że się udało, nie taki świat straszny. "sygnał PWM nie podaje napięcia" uwierz, że podaje Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Dotarły sterowniki (w promocji 4zł sztuka) z aliexpreess, póki co jeden podłączony testowo - działa.  Zdjęcie poglądowe sterownika: Konfiguracja: - Wspólny zasilacz 12v pod Leddimmerpro i driver, dioda powerled 10w 900mA 9V. - Z Palabras sygnał pwm podłączony do gniazda pwm na driverze -  sygnał PWM nie podaje napięcia, nie ma możliwości upalenia drivera.   -  gniazdo gnd przy pmw na driverze pominięte - masę podłączamy tylko wtedy gdy driver zasilany jest z osobnego źródła - przetestowane). - W ustawieniach kanału (Palabras) odhaczone odwrócone sterowanie; Wszystko pięknie hula :). 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.