tuptas Opublikowano 6 Stycznia 2020 #1 Opublikowano 6 Stycznia 2020 Dzień dobry, mój pierwszy wpis na tym forum dodałem w dziale "Obsada..." 28 grudnia ubiegłego roku. Nie tu, bo jedzcze nie było czego pokazywać - na ostatni element, szafkę miałem czekać do połowy stycznia. Dobrym zrządzeniem losu, czy bardziej poświątecznymi brakami w kasie Pana od szafek, w piątek miałem już wszystko, a wczoraj zalałem akwarium. I tak: Na spienionym PCV ( w najcieńszym miejscu 5mm) leży 85 kilogramów czarnego marmuru Negro. Piach kwarcowy, 17 kg gradacji 0,5 - 1,4. Trzy garści żwiru, moze cztery. Filtracja - zewnętrzna Eheim 2215 ( gąbki + 2l Neo Media Hard), wewnętrzna Shark ADV 800 firmy Sicce - ten z uwagi na magnetyczny system łączenia pojemników na wkłady ( gąbka + wata). Zawsze mogło wyjść lepiej, czy mogłem bardziej ukryć to co na widoku być nie powinno. Przy kolejnym ( cóż za buńczuczne stwierdzenie) postaram się to poprawić. Obsada, która przywędruje za jakiś miesiąc to najprawdopodobniej Ch saulosi i P sp. "elongatus spot" Witek. foto dzisiejsze Witek. 9
Woythas Opublikowano 6 Stycznia 2020 #2 Opublikowano 6 Stycznia 2020 Fajna aranżacja zbiornika. W jakiej ilości planujesz obsadę ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
tuptas Opublikowano 6 Stycznia 2020 Autor #3 Opublikowano 6 Stycznia 2020 To moje pierwsze Malawi, dlatego nie sugeruj się tym co napiszę. Po 10 sztuk z każdego gatunku. Dcelowo 2+6 x2 chyba, że ktoś mnie tu wyprostuje.
przemo-h Opublikowano 6 Stycznia 2020 #4 Opublikowano 6 Stycznia 2020 Bardzo ładnie wygląda. Kamień jest rewelacyjny! Sprzęt zawsze możesz jeszcze ukryć w cieniu, jeśli masz możliwość przesunięcia oświetlenia bliżej przedniej szyby. Powodzenia! 2 1
tuptas Opublikowano 6 Stycznia 2020 Autor #5 Opublikowano 6 Stycznia 2020 Dzięki, mam cały miesiąc na kombinowanie.
Robson79 Opublikowano 6 Stycznia 2020 #6 Opublikowano 6 Stycznia 2020 (edytowane) Fajne kamulce... Jeśli chodzi o ukrycie sprzętu to chciałem napisać ale @przemo-h już napisał to o czym pomyślałem... Masz teraz trochę czasu aż zbiornik dojrzeje więc możesz trochę pokombinować... Powodzenia. Edytowane 6 Stycznia 2020 przez Robson79 1 1
Mróz Opublikowano 6 Stycznia 2020 #7 Opublikowano 6 Stycznia 2020 Fajnie to wygląda, duże kamienie ustawione na mniejszych dają super efekt - brawo! Co do zasłaniania sprzętu, to tak jak pisali koledzy oświetlenie przesunąć do przodu, bądź gdy nie masz takiej opcji przysłonić boki Twojego źródła światła tak żeby uzyskać efekt niedoświetlonych boków. Tak w ogóle czym świecisz?
tuptas Opublikowano 6 Stycznia 2020 Autor #8 Opublikowano 6 Stycznia 2020 (edytowane) Dzięki, tym co było oryginalnie w pokrywie, czyli LED Glass 30W, barwa 6700 K. Edytowane 6 Stycznia 2020 przez tuptas
Mynio Akwa Opublikowano 6 Stycznia 2020 #9 Opublikowano 6 Stycznia 2020 Nieźle to wygląda. Jak sam piszesz masz jeszcze miesiąc na kosmetyczne poprawki. Ze swojej strony mogę dodać, że jak na moje oko to trochę dużo tego piasku mi się widzi. Powodzenia w dalszych etapach. 1
Shymoon Opublikowano 6 Stycznia 2020 #10 Opublikowano 6 Stycznia 2020 Witam, kamulce rewelacyjne. Czekam na kolejne relacje pozasiedleniowe pozdrawiam Szym
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się