Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

@SlavekG Zatem czekam na twój test i liczę na powiadomienie w tej sprawie ;) A Tobie życzę wytrwałości w całym procesie. Największą próbą może być wystartowanie akwarium bez dodawania niczego z już działającego akwarium.

Zgodnie z moją wiedzą jak pisałem już wyżej 1L dobrej ceramiki to 500-600m2 dla bakterii, niestety nie znalazłem nigdzie badań określających jaką powierzchnię posiada 1L piachu, ale śmiem twierdzić że mniejszą. Natomiast inną sprawą jest to iż jeśli mamy w kubełku określoną ilość złóż biologicznych to w jakimś stopniu dzięki temu wiemy jaką mamy powierzchnię filtracyjną.

Myślę że Twój test mógłby się posunąć o krok dalej jeśli z samymi gąbkami nie wypali i biologię zastąpić po prostu filtrem pod żwirowym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sprinciu napisał:

To idąc tropem wskazanego przez Ciebie tematu nie ma sensu mieć kubełka a jedynie filtrację mechaniczną. Trochę mi się to nie spina, bo oznacza

Błędne myślenie  a jednocześnie podważasz coś co koledzy udowodnili i opisali  a nie wyczytali gdzieś w necie powielając tutaj jako swoją wiedzę. Za to ich szanuję .

4 minuty temu, Sprinciu napisał:

To idąc tropem wskazanego przez Ciebie tematu nie ma sensu mieć kubełka a jedynie filtrację mechaniczną

A czy kubełek oznacza tylko filtracje biologiczna? Nie. Wszystko zależy od wkładów. Równie świetnie może być filtrem mechanicznym.

5 minut temu, Sprinciu napisał:

Trochę mi się to nie spina, bo oznaczało by to że cała teoria producentów kubłów i wszystkich bio złóż do kubłów to bujda na resorach.

Żeby się spinało i żebyś w to uwierzył nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam się o tym przekonał. Mało tego...jeżeli zajmujesz się akwarystyką i znasz ( zakładam , że znasz) pojęcie akwa typu LT to sam wiesz , że tam filtracja jest zbędna. Piszę to w kontekście togo w co powątpiewasz a co jest realne i prawdziwe. Fakt..przy samym piasku w naszym biotopie i tak działającej nitryfikacji trudno wymagać abyś miał wodę tylko z tego powodu kryształ. Ale biologia  funkcjonuje bardzo dobrze i ciężko nią zachwiać.

Wiem..poszedłem w głębokie OT:) Dlatego albo załóż nowy temat albo poszukaj innych , które już są i te zagadnienie jest przez nas omówione.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pozner napisał:

Bez przesady, można to tak przysłonić, że jest prawie niewidoczne. 

Krzysiek, prawda👍 Można też wsypać trochę kolorowego żwirku, dwie ceramiczne groty, zamek, wrak statku, nurka z bąbelkami i trzy sztuczne rośliny. Wybacz, ale kolega ma 5000zł na baniak, a Ty mu proponujesz Atmana 203? Sorry za złośliwość, ale straciłem już cierpliwość do tego tematu. Bardzo szanuję Ciebie i Twoje doświadczenie, ale proszę Cię...

Edytowane przez Bartek_De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damian27 napisał:

@SlavekGRozumie jak kupie filtr fx6 i ten cały prefiltr to czy będzie jeszcze coś potrzebne z filtracji ?Falownik jakiej firmy

Jeśli chodzi o filtrację jako sprzęt to tylko fx-6 i prefiltr + falownik. Falownik możesz kupić Sobo WP300M, jest tani i cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.