Skocz do zawartości

Co proponujecie do P.Demasona???


Rekomendowane odpowiedzi

Yaro jeśli jesteś taki znawca, czemu sam nic nie zaproponujesz.

Chyba że, sprawia ci satysfakcję gaszenie nowych użytkowników i pokazanie swojej wyższości. Nie lubię przemądrzałych akswarystów. Jeśli się mylę (a mogę) to zwruć uwagę a nie wrzucasz prymitywne teksty.


Co do tego układu nie tylko ja to wymyśliłem, wystarczy wejść nawet na opis gatunków, lub wyszukać posty zawierające wyraz Demasoni.

Osobiście uważam, że najlepsze są w "sosie własnym" jak ktoś tu wspomniał. U mnie pływają już tak 2 lata i sądze, że jest to najlepszy układ.

Polecam też to

http://www.malawi.pl/4_kalkulator/agresywne.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napisze z czym polaczylem/polacze ( bo jeszcze nieskompletowalem obsady - patrz watek w dziale "sklepy" ) swoje demasony (duze stado 3+9) to moze sobie po prostu wybierzesz ile tam Ci gatunkow pasuje bo forum zaakceptowalo "chyba" kiedys taka obsade do mojego 660L akwa .

Bedzie to :

1. Maylandia OB

2. Labeotropheus Thumbi West

3. Maylandia msobo magunga

4. Malanochromis auratus (tego nie polecam do akwa krótszego niz 200cm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro jeśli jesteś taki znawca, czemu sam nic nie zaproponujesz.

Chyba że, sprawia ci satysfakcję gaszenie nowych użytkowników i pokazanie swojej wyższości. Nie lubię przemądrzałych akswarystów. Jeśli się mylę (a mogę) to zwruć uwagę a nie wrzucasz prymitywne teksty.



Jeżeli nie widzisz to zaproponowałem posty wyżej, chociaż rzeczywiście pomysł mój z auratusem nie był trafiony bo za pierwszym razem skojarzyłem to szkło jako 150cm a nie 120 cm.

czy sprawia mi satysfakcja "gaszenia"nowych użytkowników ? raczej nie ale jeżeli uważasz że jesteś nowy to może warto na początku troszkę poczytać zamiast udawać przemądrzałego akwarystę.

Co do prymitywnych tekstów nie wypowiem się każdy je takie ma na jakie zasłuzył.


Nie powtarzam klejnych postów o tym że demasoni są najlepsze we własnym sosie pnieważ w temacie forumowicz poszukuje do akwarium drugiego gatunku i jeden post w temacie że solo jest najlepiej wystarczy.

reszta niech zaproponuje swoje inne pomysły, tylko boże uchowaj nie w taki sposób jak Ty próbujesz cytując moją propozycję i pisząc o niej rzeczy z kosmosu.

Kończąc swoją wypowiedź nie popieram zdania że demasony wygladaja najlepiej solo, choć wtedy najpełniej pewnie można obserwowac ich naturalne zachowania, niestety w 120 cm dominujący samiec nie pozwoli już konkurentowi na swoją obecność zajmie swoje miejsce w akwarium a pozostałe ryby wchodząc mu w drogę będą ryzykować "bęcki", akwarium takie dla mnie jest jednolite i (zaznaczam że to moje zdanie) troszkę "nudne" dlatego uważam że dobranie silnego roślinożercy lub wszystkożercy z ukierunkowaniem na zielenikę IMHO jest dobrym pomysłem na uatakcyjnienie swojego zbiornika.

Inną sprawą jest to że nie polecam Demasonków początkujacym akwarystą, niestety były to moje pierwsze pyszczaki i po kilku latach od pożegnania się z nimi jakoś nie daze je sympatią, zawsze na początku przygody z Malawi myślimy o akwarium pełnym kolorowych ryb i dlatego wiekszość zaczyna albo z Saulosi lub rdzawymi, Demasoni to wyższa półka i polecił bym tą rybę bardziej zaawansowanemu akwaryscie który poznał już smak Malawii i wie czego oczekuje od swoich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro twój komentarz potwierdza twój prymityw. Odwracasz kota ogonem w kwestii przemądrzalstwa, a twója wypowiedz jakobym cytpwał twoje propozycje i pisal o nich rzeczy z kosmosu dowodzi tego że jednak lubisz czepiać się nowych


Komętarz napisz na PRIV NIE ZAŚMIECAJMY TEGO WĄTKU SPAMEM


Jeśli nasza współpraca ma tak wyglądać dalej to nie widzę sensu udzielania się na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu abyście się kłucili o tak prymitywne rzeczy.Potrzebowałem pomocy od was i ją dostałem każdy podał swoją opinię.Ale zrezygnowałem z Demasoni.Zdecydowałem że zrobie saulusi i socolofi.Na początek dam po 7 sztuk a później zredukuje po 1 samcu i 4 samice z każdego gatunku.Co myślicie o takim zestawieniu???.Dziękuje i Pozdrawiam.Nalałem już wody i poukładałem skałki jutro posatram się wkleić jakieś zdjęcie.A co myślicie czy po takim zredukowaniu jak powyżej mam szanse w 240L aby któryś gatunek się rozmnożył.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
    • Witam, zdecydowanie lepiej pójść w jeden mocniejszy filtr. A jak się nie da jeden to dwa. Ale nie żałuj mocy.  Tak na oko wersja 1000 jest do akwarium 100-300l. Realnie bliżej mu do akwarium 100-150l.  Wersja 2000 od 400l akwaria obsłuży i tak bym traktował, że da radę w 400l.  Lepiej zakładać dużo bardziej pesymistyczną wersję niż później żałować i narzekać na filtrację. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.