Skocz do zawartości

Obsada do 540l - (150x60x60)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo Nowy Rok, a z nim nowy zbiornik.                                                                                                                                                                                                                                                                       

Dlatego mam do Was prośbę o pomoc w doborze ryb do nowego akwarium.                                                                                                                                                                                                           

Sam nie za bardzo mam gust, a chciałbym aby to była to przyjemna dla oka obsada, więc zdaje się na Waszą nieocenioną pomoc.                                                                                                           

Jedyne warunki jakie mam to:

  1. Nowi mieszkańcy muszą pasować do starych mieszkańców czyli:  Labidochromis Caeruleus i Cynotilapia sp. Hara Galileya Reef
  2. Bardzo zależy mi na jakimś Synodontisie

Mam oczywiście swoje typy, ale chętnie poznam Wasze ciekawe propozycje.                                                                                                                                                                                                                            

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Mynio Akwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

U mnie z tymi dwoma gatunkami które wymieniłeś pływa Labidochromis joanjohnsonae. Dla mnie jest to piękny gatunek, zarówno samce i samice prezentują bardzo ciekawe opalizującę kolory. Także polecam 😉

Co do Synodontisów, to fajnie jak byś dostał njasae, ale sporo osób trzyma (wiem nie to jezioro) Petricola, lucipinnis, polli white - na pewno będzie to tańsza opcja.

Edytowane przez Mróz
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego zbiornika pasuje wiele gatunków, możliwości masz bardzo dużo, zależy to od tego co się Tobie akurat podoba.

Oprócz wspomnianego Labidochromis joanjohnsonae można zrobić np. taką obsadę:

 Labidochromis Caeruleus 

 Cynotilapia sp. Hara Galileya Reef

Chindongo sp. 'elongatus mphanga'

Chindongo sp. 'elongatus spot'

Co do synodontisów to chyba najczęściej trzymane w akwarium malawi są jakieś gatunki z Tanganiki bo są małe a te rodzime z Malawi rosną chyba większe. Do tego tych z Tanganiki jest więcej gatunków i są ładniejsze.

Edytowane przez Tomasz78
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mynio Akwa napisał:

Mam oczywiście swoje typy, ale chętnie poznam Wasze ciekawe propozycje

Może napisz jaki masz te swoje typy. Bedzie łatwiej coś doradzić. Być może to jest akurat ta obsada. Bo teraz to brzmi tak WIEM ale NIE POWIEM.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Synodontisów to właśnie te z Tanganiki chodziły tylko mi po głowie.

Nie ukrywam, że Labidochromis Joanjohnsonae jest jednym z moich typów.

15 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Może napisz jaki masz te swoje typy. Bedzie łatwiej coś doradzić. Być może to jest akurat ta obsada. Bo teraz to brzmi tak WIEM ale NIE POWIEM.

Chodziło mi właśnie abym zobaczył jakie właśnie Wy macie propozycje dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labidochromis Caeruleus 

 Cynotilapia sp. Hara Galileya Reef

Metriaclima sp. 'elongatus chewere'

Metriaclima estherae mc/ob lub red red

lub

Labidochromis Caeruleus 

 Cynotilapia sp. Hara Galileya Reef

Metriaclima sp. 'dolphin'

Labidochromis joanjohnsonae

lub

 Labidochromis Caeruleus 

 Cynotilapia sp. Hara Galileya Reef

Chindongo sp. 'elongatus mphanga'

Labidochromis joanjohnsonae

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz78 napisał:

Co do synodontisów to chyba najczęściej trzymane w akwarium malawi są jakieś gatunki z Tanganiki bo są małe a te rodzime z Malawi rosną chyba większe. Do tego tych z Tanganiki jest więcej gatunków i są ładniejsze.

Nie wydaje mi się, by Synodontis njassae był brzydszy od kuzynów z Tanganiki. Jest mniej popularny głównie z powodu trudnej dostępności i większych (ale bez przesady) rozmiarów.

No i jest z Malawi. 

Edytowane przez tom77
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.