Skocz do zawartości

Przewodnik po glonach


wędrowycz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wędrowycz napisał:

Jest wiele pytań o identyfikację i co zrobić by rosły lub nie rosły. Artykuł całkiem nieźle sobie z tym radzi.

I to w tym artykule jest ok, ale w założeniu jest negatywny wydźwięk. Co to za glony i jak ich się pozbyć. Tu nie powinno się ich pozbywać, to jest dobro o które powinno się dbać na równi z rybami. Jeśli oczywiście są. One odpowiadają za niski poziom NO3 w jeziorze. Jako dodatkową ciekawostkę podam, że tak znienawidzone przez nas sinice są cały czas obecne w naszych akwariach. Są obecne w każdym zbiorniku, są częścią ekosystemu, jak bakterie i pasożyty. Trzeba mieć tego świadomość. Bloat nie bierze się z niczego. Tak samo glony...czy np. sinice też nie biorą się z niczego.To jest abstrakcyjne pojęcie i podejście, ale może warto to sobie uświadomić. Takie bakterie nitryfikacyjne nie rodzą się w akwarium po dodaniu Prodibio BioDigest. One są cały czas wokół nas, w powietrzu, w wodzie, a dodanie ampułki z kolonią tych bakterii ma tylko przyśpieszyć start cyklu biologicznego. Ten link ma negatywny wydźwięk, gdyż każdy rodzaj glonów jest tu czymś super. Bardziej porządany byłby link z informacją jak najlepiej rozwinąć glony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozner – napisałeś w tym wątku sporo słusznych rzeczy o glonach, ale z tym że każdy, kto nie chce mieć glonów

14 godzin temu, pozner napisał:

powinien pomyśleć nad zmianą biotopu

to trochę „pojechałeś”. W sąsiednim wątku też dzisiaj użyłeś tego sfurmułowania.
Jeśli by wysyłać do innych biotopów: tych co nie chcą glonów w zbiornikach, co "męczą" w akwariach ryby z odłowu, lubią wapień filipiński, trzymają pojedyńcze rybki z innych biotopów, mają w sposób zamierzony single z zbiorniku lub coś w tym stylu – to na forum pozostało by kilku początkujących, co jeszcze nie zdążyli „zgrzeszyć”. Są oczywiście granice nieprzekraczalne np. skundlanie czystości gatunków, ale to inna bajka.
Reasumując – krytykując proponuję nie sugerować  zmiany biotopu. Mam w tym zresztą swój własny interes, bo trzymając antyglonowe helmety, nie chciałbym obudzić się np. w Ameryce Południowej. Please !!!!

Edytowane przez tom77
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie chłopaki ja już pisałem parę razy ze mam śladowe wysyp glonów tylko na dekoracji, na kamieniach zero jest glonów .

I nie martwię się tym wcale , ze  nie mam w akwarium glonów , jak Krzysiek pisał zależy od światła wszystko np. słonecznego i jako barwę mamy oświetlenia w akwarium .

U mnie jest tylko niebieska 6500 tuba a druga jest do hodowania  roślinnych , i cały czas mam żaluzje zasłonięta i nie pada promień słońca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tom77 napisał:

trochę „pojechałeś”. W sąsiednim wątku też dzisiaj użyłeś tego sfurmułowania.

I będę tego bronił. Myślę, że dobrze wiesz, że chodziło mi o mbunę. Jeśli ktoś robi wszystko, żeby pozbyć się glonów i szuka tu porady, to powinno mu się uświadomić, że źle trafił. Nie chodzi tu o tolerancję, a o kształtowanie podejścia. Obydwaj wiemy jakie znaczenie dla pyszczaków mają glony, dążymy do najodpowiedniejszego odwzorowania warunków naturalnych. Sam zakopujesz pokarm w piasku, żeby Taenio miały frajdę, więc nie krytykuj mnie. Glony dla mbuny są tym samym co pokarm zakopywany dla Taeniolethrinopsów. 

Godzinę temu, tom77 napisał:

Jeśli by wysyłać do innych biotopów: tych co nie chcą glonów w zbiornikach, co "męczą" w akwariach ryby z odłowu, lubią wapień filipiński, trzymają pojedyńcze rybki z innych biotopów, mają w sposób zamierzony single z zbiorniku lub coś w tym stylu – to na forum pozostało by kilku początkujących, co jeszcze nie zdążyli „zgrzeszyć”.

No bez przesady. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.