Skocz do zawartości

Czym karmić te kolorowe ancymony? :)


Nowinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie! :) 

Mój zbiornik mam już zalany, powoli sobie dojrzewa i czeka na nowych mieszkańców :) 
Mam już dobraną obsadę i zastanawiam się nad odpowiednim pokarmem dla tej brygady :D 

Pseudotropheus cyaneorhabdos Maingano
Metriaclima estherae "red-red"
Labidochromis caeruleus "Yellow"
Cynotilapia sp."hara"

Co możecie mi polecić na start dla tych maluchów co będą mieć po około 4cm?

Będę wdzięczny za wszelkie cenne rady i sugestie :) 

Miłego dnia!

Edytowane przez Nowinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 11:53, Nowinsky napisał:

Co możecie mi polecić na start dla tych maluchów co będą mieć po około 4cm?

Witaj!

Dla tej wielkości maluchów ja bym zaproponował te pokarmy(wystarczą Tobie na kilka miesięcy małe opakowania) -

Jeśli chodzi o karmienie ryb,to podawaj je naprzemiennie. Pokarm w granulkach,mimo że jest on małej gradacji podawaj w mniejszej dawce niż pokarmy płatkowane. 

https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-s-45g-dla-miesozernych-pielegnic-p-7230.html

https://www.clarias.pl/tropical-pro-defence-size-s-granules-100ml52g-pokarm-z-probiotykiem-p-42164.html

https://www.clarias.pl/osi-hs-aqua-spirulina-flakes-200ml35g-spirulina-premium-w-platkach-p-30944.html

https://allegro.pl/oferta/omega-one-veggie-super-color-kelp-flakes-28g-7906747245?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt&ev_adgr=Artykuły+dla+zwierząt&gclid=CjwKCAiAlajvBRB_EiwA4vAqiIJN2BlNGDC9UtRj_5ygPZvZZ4tOTbneZpfe9QZWrmP83UjJDakcqBoC3FEQAvD_BwE 

Dopiero potem jak ryby podrosną,to po zużyciu w.w. pokarmów zakupiłbym inne pokarmy (np. Northfin Veggie + Northfin Cichlid gradacji 1mm) ,bądź innych firm w płatkach. Osobiście mogę polecić Northfin , Nature Food , Tropical Pro Defence , NLS (New Live Spectrum Cichlid Formula). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44 wielkie dzięki za sugestie :) 

Dziś już przyjechał kurier z pokarmami bo tak mi polecił @SlavekG, a w zestawie posiadam:
Northfin Veggi 1mm
Northfin Kril Gold 1mm
Naturefood Premium Cichlid Plants S
JBL Spirulina 40%

Czy masz sugestie jak podzielić karmy na poszczególne dni?
Ile razy dziennie i w tygodniu podawać jaki pokarm?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nowinsky napisał:

Czy masz sugestie jak podzielić karmy na poszczególne dni?
Ile razy dziennie i w tygodniu podawać jaki pokarm?

Z krylem bym uważał,jeśli chodzi o dawkowanie,ale pozostałe pokarmy podawaj po prostu naprzemiennie dwa/trzy razy dziennie w (Uwaga) bardzo małych dawkach.

Kryll bym dawał osobiście 2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nowinsky napisał:

jak rozróżnić bardzo małą dawkę od małej dawki lub średniej lub dużej?
Kompletnie się na tym nie znam :D Nie chciałbym żeby przez mój gest później ryby cierpiały i im brzuchy rozsadzało :( 

Tego Ci nikt nie powie, musisz sam to sobie wypracować. Jak dasz rybom małą szczyptę pokarmu i go zjedzą w 30 sek to powinno wystarczyć. Obserwuj też ryby, jak po karmieniu zauważysz że mają zaokrąglone brzuchy to znak że karmisz za dużo, możesz też co jakiś czas wrzucić tu fotkę i zobaczymy jak się mają. Te pokarmy są bardzo pożywne i należy nimi karmić w małych dawkach. Lepiej nie dokarmić niż przekarmić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
    • Witam, zdecydowanie lepiej pójść w jeden mocniejszy filtr. A jak się nie da jeden to dwa. Ale nie żałuj mocy.  Tak na oko wersja 1000 jest do akwarium 100-300l. Realnie bliżej mu do akwarium 100-150l.  Wersja 2000 od 400l akwaria obsłuży i tak bym traktował, że da radę w 400l.  Lepiej zakładać dużo bardziej pesymistyczną wersję niż później żałować i narzekać na filtrację. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.