bidzi Opublikowano 23 Marca 2008 #1 Opublikowano 23 Marca 2008 Proszę tylko bez słów krytyki, tak jak wcześniej zaznaczałem, tło jest robione na wzór Maro i Romka. To dzięki nim postanowiłem zrobić coś takiego, zmotywowali mnie do tego i to bardzo, zdjęcia też sa słabej jakości gdyż robione telefonem, aparatem zrobię efekt końcowy i na pewno wklęję, przed i po włozeniu do akwa. Proszę o łagodny wymiar kary. Przypuszczam i mogę zagwarantować że końcowy efekt bedzie z pewnością duzo lepszy.
yaro Opublikowano 23 Marca 2008 #2 Opublikowano 23 Marca 2008 jedna rzecz jaka mnie razi to obudowa komina :/ wygląda jak komin w chałupie, przecież można to jakoś inaczej zaaranżować a nie walić takie sześciany , tak poza tym spoko tło
-ticz Opublikowano 23 Marca 2008 #3 Opublikowano 23 Marca 2008 Hmm mi sie podoba... Ale czy nie zabierze Ci zbyt durzo miejsca w akwa ... :?: Strasznie durzy ten komin po prawej mogłeś to zrobić inaczej ale skoro Ci się to podoba to sie nie narzucam. Napisz prosze z czego tło było robione No i najlepiej koszt ;] sam przymierzam się do zrobienia tła w moiej 112 tylko że chciałbym zrobić jak najcieńsze żeby nie zabierać rybką swobody. Ale zobaczy się jeszcze ;]
mariusz123 Opublikowano 23 Marca 2008 #4 Opublikowano 23 Marca 2008 ciekawe,ale kolejne z tej samej formy!!!
bidzi Opublikowano 23 Marca 2008 Autor #5 Opublikowano 23 Marca 2008 Dziękuje za wszelkie komentarze, nie miałem koncepcji co do komina, więc chciałęm zrobić coś na wzór zwaliska drobniejszych kamieni, nie odzwierciedlają tego fotki z uwagi na jakość i brak trójwymiaru. komina nie mogłem zrobić mniejszego gdyż wewnątrz bedzie chodził TC 3500 a musi mieć on troszkę przestrzeni aby zbierać to co tam wleci. A i pysie będą miały się gdzie chować w razie starć. Tak jak pisałem, tło było robione na wzór moich poprzedników, Maro i Romek. Konstrukcja tła była zrobiona z płyt XPS o grubości 20 mm, bardzo ciężko dostępna, jeśłi chodzi o Bydgoszcz, musiałem zakupić cały balot czyli około 0.33 m w balocie jest 20 płyt, ja zużyłem 3 sztuki. Całość kleiłem silikonem akwarystycznym. Następnie z pianki poliuretanowej utworzyłem skały które po obróbce również silikonem przykleiłem do ścian konstrukcji, wolne miejsca uzupełniłem już na samym tle pianką i również obrobiłem. Po około 3 dniach pokryłem je pierwszą warstwą CR65, który również znalazłem cudem. I tak to się obecnie przedstawia. mam nietypowe akwa dla pysi, jest to profil i jest zdecydowanie za wysoki dla tego biotopu. Obiecuję że gdy zakupię moją wymarzoną 200 cm to tło będzie zupełnie inne, nie będe się wzorował na innych po za sposobem konstrukcji i realizacji. Wzór będę się starał opracować sam. Pozostało mi jeszcze nałożenie jednej warstwy CR65 oraz pomalowanie tła farbami FAUST które zdobyłem za pomoca kolegi z klubu policeman któremu bardzo za to dziękuje. Jest mi tylko strasznie głupio bo są święta i nie mogę dokonać przelewu za farby gdyż sam takiego przelewu nie otrzymałem. Ale z pewnością wszystko bedzie jak najszybciej uregulowane. Po pomalowaniu tła zrobię zdjęcia w lepszej jakości bezpośrednio przed jak i po zamontowaniu w akwa. Tło faktycznie bedzie zajmowało troszkę miejsca, ale mam nadzieję że po redukcji mojej obsady bedzie im tam dobrze się mieszkało. Aha, i jeszcze koszty, no jak na pierwszy raz to troszkę mnie to kosztowało, balot płyt 180 zł, pianka poliuretanowa 3 szt około 50 zł, silikon 2 tuby 22 zł, Ceresit CR65 - niestety tylko 25kg - 50 zł, oraz farby FAUST 4 puszki 0,350 oraz jedna puszka 0,750 w sumie - 66 zł Sumując - zakup wszystkich potrzebnych elementów i składników to kwota rzędu około 370 zł no i czas który jest bezcenny. Ale pocieszające jest to że kolejne bedzie mnie kosztowało około 50 zł bo potrzebna mi bedzie tylko pianka.
bidzi Opublikowano 23 Marca 2008 Autor #6 Opublikowano 23 Marca 2008 jedna rzecz jaka mnie razi to obudowa komina :/ wygląda jak komin w chałupie, przecież można to jakoś inaczej zaaranżować a nie walić takie sześciany , tak poza tym spoko tło Wiem że to może troszkę dziwnie wyglądać, ale z drugiej strony - znalazło by się w jeziorze Malawi coś takiego jak pionowe ściany. może coś na wzór wycinka z jeziora. Sam nie wiem, tak po prostu wyszło, może chciałem inaczej, ale jak już pisałem, to profil i po zewnetrznych ścianach nie mam miejsca aby to jakoś rozprowadzić. Miałem do dyspozycji tylko 22 cm po bokach, nie mogłem nic innego zrobić. Ale obiecuję Tobie że kolejne tło i jego komin, nie będa przypominały "komina w chałupie" Pozdrawiam.
krisq75 Opublikowano 23 Marca 2008 #7 Opublikowano 23 Marca 2008 Super bizdzi ale czy przewidziales wzmocnienia boczne w akwa jak tak dopasowane tlo tam wepchniesz? ja moje robilem 10 cm wezsze i spod dokleilem potem ale mi sie podoba
bidzi Opublikowano 23 Marca 2008 Autor #8 Opublikowano 23 Marca 2008 Dopasowywałem cała konstrukcję jak nie była pokryta Ceresitem i wszystko wskazywało na to że wejdzie bez problemów do akwa, ale cza pokaże. Włozyłem nawet podstawę do zbiornika i z tego co zaobserwowałem wszystko powinno być dobrze.
krisq75 Opublikowano 23 Marca 2008 #9 Opublikowano 23 Marca 2008 Ja dzis wpasowywalem moje na cacy i okazalo sie ze musze nozykiem pod katem pozcinac rogi plyt bo zapomnialem o lsztalcie sylikonu w akwa ale juz dziala
bidzi Opublikowano 24 Marca 2008 Autor #10 Opublikowano 24 Marca 2008 no to ja tutaj byłem przewidujący i zrobiłem to od razu po sklejeniu konstrukcji z płyt, znaczy nie tyle co przewidujący tylko tak jakoś mi się o tym przypomniało
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się