Woythas Opublikowano 29 Listopada 2019 #1 Opublikowano 29 Listopada 2019 Cześć wszystkim!! Na imię mam Wojtek i jestem na etapie zakładania pierwszego Malawi:) zbiornik standardowe 112l, filtr Aquael ultramax 1000, grzałka Aquael 100W, oświetlenia jeszcze nie mam, ale narazie będą to Rury T8
SlavekG Opublikowano 29 Listopada 2019 #2 Opublikowano 29 Listopada 2019 Witaj Wojtku na naszym forum! Napisz może coś więcej o planowanej obsadzie. Zapewne zdajesz sobie sprawę że w tym zbiorniku nie poszalejesz, ale coś da się zrobić. Widzę że masz bardzo dużo piasku i tu rodzi się pytanie czy te kamienie leżą na dnie zbiornika czy na piasku? Jak będziesz miał jakieś pytania to zadawaj je w odpowiednich działach a na pewno uzyskach niezbędną pomoc. 1
Woythas Opublikowano 29 Listopada 2019 Autor #3 Opublikowano 29 Listopada 2019 Kamienie położyłem na podkładzie pod akwaria co do obsady to muszę jeszcze się zastanowić, oczywiście zdaje sobie sprawę ze dla pyszczakow taki zbiornik jest zbyt mały żeby w pełni podziwiać różnorodność tego gatunku, wiec napewno ograniczenie się do jednego gatunku pielęgnic;) pytań napewno będzie wiele, ale wiem ze na forum jest mnóstwo ludzi którzy „ zjedli zeby” jeśli chodzi o Malawi, i napewno pomogą :)Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro 1
Falcowski Opublikowano 29 Listopada 2019 #4 Opublikowano 29 Listopada 2019 Cześć Wojtek, fajnie że do Nas dołączyłeś. Zbiornik nieduży, dlatego sugeruję wysypać co najmniej połowę tego piasku, bo niepotrzebnie zabiera ci objętość. Gatunek radzę jeden i to możliwie najmniejszy, a i z ilością bym nie przesadzał. Mówię tu o docelowych około 4-6 sztukach. Są gatunki, gdzie samiec jest niebieski, a samica żółta i do ci da różnorodność. Wapień filipiński niedługo będzie zielony od glonów. Mi się podoba, ale jest mało malawijski, o czym jeszcze usłyszysz albo przeczytasz na forum. Mimo, że łączysz dwa typy kamieni, czego też staramy się unikać, jak dla mnie ma to nawet jakiś wygląd, choć pewnie będę jedyną osobą, która to powiedziała. Powodzenia i śmiało pytaj. Pamiętaj o dojrzewaniu wody nim wpuścisz ryby (średnio trwa miesiąc). 1
Woythas Opublikowano 30 Listopada 2019 Autor #5 Opublikowano 30 Listopada 2019 Co do ilości piasku to faktycznie wyszło go sporo, ale to wynika z mojej nie wiedzy i z wiedzy ze pyszczaki lubią kopać w nim:) Odnośnie kamieni, chciałem kupić łupek Filitowy ale akurat w składzie się skończył. Jeśli chodzi o obsadę akwarium to jeszcze chciałem się doedukowac, i faktycznie więcej sztuk niż napisałeś nie wpuszczę, ale od czegoś trzeba zacząć mam jeszcze prawie miesiąc, bo dopiero zalałem zbiornik i musi sobie dojrzeć.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
SlavekG Opublikowano 30 Listopada 2019 #6 Opublikowano 30 Listopada 2019 Małe OT w kwestii dojrzewania, dałeś jakieś bakterie czy tylko zalałeś i czekasz? Jak tylko zalałeś to załóż temat w odpowiednim dziale i coś Ci podpowiemy bo tak to możesz czekać i czekać. Testy no2 i no3 kropelkowe masz? Koniec OT 1
Woythas Opublikowano 30 Listopada 2019 Autor #7 Opublikowano 30 Listopada 2019 Małe OT w kwestii dojrzewania, dałeś jakieś bakterie czy tylko zalałeś i czekasz? Jak tylko zalałeś to załóż temat w odpowiednim dziale i coś Ci podpowiemy bo tak to możesz czekać i czekać. Testy no2 i no3 kropelkowe masz? Koniec OTWlałem do zbiornika Seachem stability, co do testów do planuje zakupić JBL w najbliższych dniach.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro 1
Bartek_De Opublikowano 30 Listopada 2019 #8 Opublikowano 30 Listopada 2019 Małe OT w kwestii dojrzewania, dałeś jakieś bakterie czy tylko zalałeś i czekasz? Jak tylko zalałeś to załóż temat w odpowiednim dziale i coś Ci podpowiemy bo tak to możesz czekać i czekać. Testy no2 i no3 kropelkowe masz? Koniec OTTak prawdę mówiąc Sławku, bakterie nitryfikacyjne są wszędzie, nawet w powietrzu którym oddychamy. Zbiornik bez dodawania bakterii dojrzeje, ale potrwa to bardzo długo, dlatego aby ten proces przyspieszyć dodajemy bakterieWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
SlavekG Opublikowano 30 Listopada 2019 #9 Opublikowano 30 Listopada 2019 Dokładnie to miałem na myśli Bartku, żeby lekko przyspieszyć 1
Falcowski Opublikowano 3 Grudnia 2019 #10 Opublikowano 3 Grudnia 2019 Też na Seachemie startowałem i bardzo fajnie poszło. Tam się regularnie dawki dodaje, zgodnie z instrukcją. Ja jeszcze podkarmiłem jedzeniem dla rybek, ale Seachemchyba ma pożywkę, więc nie jest to konieczne. Po udanym starcie nic więcej już nie dawałem. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się