bobasxx Opublikowano 8 Listopada 2019 #1 Opublikowano 8 Listopada 2019 Bardzo ciekawy pomysł z taką belką DIY. A może podpowiecie ile jakich diod potrzebuję na zbiornik 138cm długi. Myślałem o diodach 3W WFS plus ewentualnie jak kolega wyżej, royal blue i deep red.
Falcowski Opublikowano 8 Listopada 2019 #2 Opublikowano 8 Listopada 2019 Diody są przeważnie 3.2 lub 3.6W, tylko jakiś kolor jest 2.4W. Zatem jak masz na 24V, to nawet 7 do 10 zamiast 6 wejdzie. Kup minimum 28W WFS, maximum 100W. Pozostałych po kilka W starczy, sugeruję 3x3W, to akurat na mały driver wejdzie.
bobasxx Opublikowano 29 Listopada 2019 Autor #3 Opublikowano 29 Listopada 2019 Dotarły do mnie już wszystkie graty do budowy belki, więc powoli będę się za nią zabierał. Jakie przewody zastosować? Przekroje, drut czy linka? Zasilacz - sterownik, sterownik-diody, dioda-dioda? Czy potrzebne są kondensatory na wejściu do sterownika? Czy stosować kolimatory?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Listopada 2019 #4 Opublikowano 29 Listopada 2019 @bobasxxTwój temat został wydzielony. 1
bobasxx Opublikowano 3 Grudnia 2019 Autor #5 Opublikowano 3 Grudnia 2019 No i poszło, belka poskładana i odpalona teraz czeka mnie kilka dni na dopracowanie światełka 6
Falcowski Opublikowano 3 Grudnia 2019 #6 Opublikowano 3 Grudnia 2019 No i pięknie. Gratki, że przez to przebrnąłeś. Osłoń tylko ten zasilacz trochę, żeby ktoś tam łapy nie wsadził. Tam masz 230V na wierzchu! W dodatku całe bebechy odsłonięte. Te zasilacze stosuje się TYLKO w dodatkowej obudowie. 1 1
bobasxx Opublikowano 4 Grudnia 2019 Autor #7 Opublikowano 4 Grudnia 2019 Wrzucam filmik z cyklu dobowego, niestety podgląd w programie na kompie jest jakiś dziwny, nie można ustalić stałej prędkości i przejścia są skokowe, na żywo, podczas normalnej pracy, przejścia są niewidoczne Wifi w TC421 wg mnie działa bardzo topornie, ciężko się łączy, a jak już się połączy, to lubi zerwać połączenie Pewnie teraz wybrałbym TC 420 No i oprogramowania trzeba szukać po necie, bo to na płytce jest tylko w części przetłumaczone na angielski. VID_20191204_162732.mp4 3
MarcinKoz Opublikowano 13 Grudnia 2019 #8 Opublikowano 13 Grudnia 2019 Witam mogę zapytać jaki zasilacz podłączyłeś do sterownika chciałbym zasilacz do podłączenia 56 power led bridgelux 1W pod sterownik ze ściemnianiem np: TC420. Łączne napięcie ok 160V, prąd 350mA
bobasxx Opublikowano 13 Grudnia 2019 Autor #9 Opublikowano 13 Grudnia 2019 12 minut temu, MarcinKoz napisał: Witam mogę zapytać jaki zasilacz podłączyłeś do sterownika chciałbym zasilacz do podłączenia 56 power led bridgelux 1W pod sterownik ze ściemnianiem np: TC420. Łączne napięcie ok 160V, prąd 350mA Ja mam moc maksymalną belki 78W, i mam zasilacz montażowy mean well 24v 150W, wziąłem trochę większy w razie konieczności podłączenia jeszcze dodatkowego chłodzenia. Myślę, że dla Ciebie 100W będzie ok, lepiej mieć zapas niż dać taki na styk.
MarcinKoz Opublikowano 13 Grudnia 2019 #10 Opublikowano 13 Grudnia 2019 Jasne rozumiem że lepiej dać więcej niż mniej , ale dlaczego 24v skoro ledy 12v i dodatkowo zasilacz stałoprądowy czy zmiennoprądowy chodzi mi żeby dał się podłączyć pod TC420
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się