Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w szukaniu przyczyn


marco45

Rekomendowane odpowiedzi

20191120_192352.thumb.jpg.39683280d625243eeeb89fd7ef7a4812.jpgWitam wszystkich bardzo serdecznie. Jednoczesnie proszę o pomoc lub podpowiedzi co może być nie tak, poniewaz mam sinice. Akwarium założone 08.08.2019. Wymiary 190x60x60. Od około dwóch miesięcy  borykam się z problemem sinic na piachu. Testy jakie mi pokazuje salifert to no3 25, po4 0. Nad akwarium jest mała hydroponika co myślę zbija mi no3 ponieważ w kranie mam 20 a podmiany robię co tydzień przez ustrojstwo. Po4 w kranie 0. Od dwóch tyg.zjechalem z mocą oswietlenia z 70do20% (3xpowerled plus samsung rgb) i nie widze poprawy w rosnącej sile cyjano. Świecę od 9 do 21 na sterowniku tc420. Filtracja to kaseciak z dcp6500 1.5l ceramiki i gąbka oraz wata. Dodatkowo cyrkulator 10000l/h aquael. Mam kamienie obrosniete brunatnicami a piach w 70% cyjano. Prosze o jakies próby pomocy bo chemi nie zastosowałem i nie chce stosować. Wole znaleźć przyczynę. Pokarmy dobrej jakosci bez mrożonej tylko max 2xdziennie w niedużych ilościach z jednodniową przerwą.  

20191120_192352.jpg

20191120_192750.jpg

20191120_192735.jpg

20191120_192418.jpg

20191120_192449.jpg

Edytowane przez marco45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo podobne parametry zbiornika co moje. U mnie sinice tez wlazły w piach i dopiero ograniczenia światła słonecznego (w dzień zasłony zasłonięte) plus ograniczenie świecenia w akwarium przyniosło jako taki efekt. Jednak jak trochę podkręcę światło to sinice na piachu wychodzą. Mi się udało tak skręcić światło, że brązowe brunatnice i krasnorosty fajnie rosną.

Zauważyłem też że odkąd zacząłem dodawać suplement Micro (mikroelementy) na porost roślin to glony wyparły sinice z kamieni i tła. Jednak aby z piachu zeszły to trzeba mniej świecić. A i jeszcze warto podnieść NO3 w akwarium do ok 30 ppm. U Ciebie z hydroponiką może być to nieco bardziej skomplikowane. Warto zmnieszyć podmiany wody. Rób co 2 tygodnie 20% np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iquitos68 napisał:

Masz bardzo podobne parametry zbiornika co moje. U mnie sinice tez wlazły w piach i dopiero ograniczenia światła słonecznego (w dzień zasłony zasłonięte) plus ograniczenie świecenia w akwarium przyniosło jako taki efekt. Jednak jak trochę podkręcę światło to sinice na piachu wychodzą. Mi się udało tak skręcić światło, że brązowe brunatnice i krasnorosty fajnie rosną.

Zauważyłem też że odkąd zacząłem dodawać suplement Micro (mikroelementy) na porost roślin to glony wyparły sinice z kamieni i tła. Jednak aby z piachu zeszły to trzeba mniej świecić. A i jeszcze warto podnieść NO3 w akwarium do ok 30 ppm. U Ciebie z hydroponiką może być to nieco bardziej skomplikowane. Warto zmnieszyć podmiany wody. Rób co 2 tygodnie 20% np.

Dzieki za odpowiedź. U mnie światło słoneczne nie dociera a z roletami jeszcze pomyślę. Jeśli chodzi o no3 to do niedawna mialem ok 50ppm i sinice tak samo dawały o sobie znać. Dopiero od około miesiaca spadlo do 25ppm lub nawet 30 bo sam nie mogę określić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 2x dawałem chemię na sinice, bo nic nie pomagało. Na znanym portalu aukcyjnym sprzedawane są kapsułki na sinice 10zł jedna kapsułka na 60l wody. Dobry preparat, sinice giną, ale jak ponownie zapodasz mocniejsze światło, to sinice powrócą. Polecam także zakup Phosguard firmy Sachem na zbicie PO4 i robienie podmiany wody co ok 3-4 tygodnie po max 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.