Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 300L z opcja lekkiego przerybienia


Sprinciu

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Bezprym napisał:

W akwarium niewiele mniejszym jak Twoje bo 240l, swojego czasu trzymałem pseudotropheus cyaneorhabdos maingano i melanochromis auratusy, koniec końców wytłukły się. To są zbyt agresywne ryby wewnątrzgatunkowo do tak małego zbiornika.


Witam Ciebie kolego Bezprym. Ciesze się czytając Twoją wypowiedz, a jeszcze bardziej ciesze się ż e końcu zrozumiałeś to że auratus nie nadaje się do tak małego zbiornika. Pamiętam jak mówiłem nie raz nie dwa że to złe połączenie a Ty swoje.

Osobiście poleciłbym do akwa 300l wsadziłbym

Msobo Magunga,

C zebroides Jalo Reef

i Maingano

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo-h@pozner@Bartek_De@SlavekG@Xime@Falcowski

Przemku napisałeś że na zdjęciu są przecinki, zgadza się bo było to zdjęcie ze zbiornika o stosunkowo małym stażu, lecz poniżej wrzucam zdjęcie tego samego zbiornika z już większymi rybkami. Oczywiście trochę ich ubyło bo musiało, ale jednak ryb jest dalej dużo. Czy twierdzisz że są nieszczęśliwe lub słabo wybarwione??image.png.ec99f05a9d35978fd7a40b7b35ab1004.png

Żeby złamać trochę atmosferę, nie zaprzeczam że może i macie trochę racji, ale jak widać takie akwaria też istnieją i żyją. Ja tu naliczyłem około 43 ryb i między innymi gatunki które wymieniałem w pierwszym poście. Akwarium 375L 120cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Slawek-meszek napisał:


Witam Ciebie kolego Bezprym. Ciesze się czytając Twoją wypowiedz, a jeszcze bardziej ciesze się ż e końcu zrozumiałeś to że auratus nie nadaje się do tak małego zbiornika. Pamiętam jak mówiłem nie raz nie dwa że to złe połączenie a Ty swoje.

Osobiście poleciłbym do akwa 300l wsadziłbym

Msobo Magunga,

C zebroides Jalo Reef

i Maingano

 

Witaj @Slawek-meszek znowu na forum. 😁. Pamiętam swój upór ale nie byłbym sobą gdybym nie spróbował.Jak wspomniałem podobny los spotkał maingano jak i polecany do tego litrażu Labidochromisa cearuleusa yellow. Teraz mam akwarium 140x60x50 i ciekawi mnie jak w takim litrażu sprawdziłyby się te gatunki. 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sprinciu napisał:

 

Odnośnie zebry znajduje takie opisy tej ryby w internecie: Waleczne ryby. Terytorialne. Nie polecane do akwarium towarzyskiego.

A Cyaneorhabdos koledzy już w pierwszych psotach odradzili...

Miałem te ryby na początku przygody z Malawi trochę czasu temu i moje doświadczenia są takie że mogę spokojnie polecić te dwa gatunku z czystym sumieniem. Jeżeli już to Msobo Magunga jest najbardziej agresywna z tych ryb. W tym gatunku samice walczą równie zaciekle jak samce i w ten sposób ustalają sobie hierarchie.Nawet jedna z najspokojniejszych ryb nasz pospolity yellow tez potrafi pokazać co potrafi. Pyszczak to pyszczak

. A po za tm każda ryba jest inna u jednego będzie rządzić a u drugiego będzie spokoj

Edytowane przez Slawek-meszek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolegi akwarium ma 300l ale tylko 100 cm IMHO jest gorsze dla pyszczaków niż standardowe 240l i długości 120 cm.

@Sprinciu z ryb które wybrałeś polecę tylko dwa gatunki: 

1 Chindongo Saulosi 

2 Iodotropheus sprengerae

Pierwszy to terytorialista którego samiec  potrafi zająć 50 +/-  cm z długości akwarium i podczas tarła skutecznie przepędza ze swojego rewiru pozostałe ryby prócz samicy gotowej do tarła. (czyli dla pozostałych czasowo zostanie u ciebie 50 cm ).

Drugi spokojniejszy i mniej terytorialny.

Te 50 cm to najczęstsza wielkość rewiru w przypadku małej terytorialnej  mbuny, dlatego długość akwa ma tu największe znaczenie. 

Kup po 10 sztuk maluchów i ciesz się przez ok rok ciekawymi zachowaniami, później będziesz zapewne zmuszony zredukować nadmiarowe samce (lub zredukują się same) albo kupisz większe akwarium ;) .

Jak koniecznie chcesz dużo i kolorowo to pomyśl nad innym biotopem.

 

40 minut temu, Sprinciu napisał:

Akwarium 375L 120cm.

Chyba 150 cm bo zapewne to standardowy rozmiar 150x50x50

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eljotakwarium ma wymiary 120x50x65h z czego jest to akwarium z suchym kominem podobnie jak moje więc od góry trochę tego wymiaru ucieka a co za tym idzie i litrażu.

A to może inaczej. Pseudotropheus saulosi obgoni mi dwa kolory bo samiec jest niebiesko czarny a samica żółta. Jest jakiś jeszcze inny gatunek który będzie miał podobną dyzmorfię płuciową ale w innych barwach niż ten i będzie nadawał się do wspólnego zamieszkania? Np jakaś Cynotilapia zebroides Jalo reef taka jak tu: https://fishmagic.pl/produkt/cynotilapia-zebroides-jalo-reef/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 13:34, Sprinciu napisał:

Drodzy Forumowicze,

W weekend wreszcie udało mi się wystartować z moim nowym baniaczkiem o pojemności 300L o wymiarach 100x55x65H.

To ma 100 czy 120cm? Za każdym razem podajesz inne wymiary bo i głębokość też inną podałeś.

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sprinciu napisał:

Np jakaś Cynotilapia zebroides Jalo reef taka jak tu: https://fishmagic.pl/produkt/cynotilapia-zebroides-jalo-reef/

Tylko że to również terytorialista ale spróbować możesz. Ktoś na forum miał chyba takie połączenie w podobnym akwa ?

2 godziny temu, Sprinciu napisał:

akwarium ma wymiary 120x50x65h z czego jest to akwarium z suchym kominem podobnie jak moje więc od góry trochę tego wymiaru ucieka a co za tym idzie i litrażu.

Pisz wymiary brutto bez odliczania kominów itp, nie będzie nieporozumień. Twoje też ma więcej niż 300 l nie odliczając komina;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.