Skocz do zawartości

Wydajność po dołożeniu prefiltra


Sprinciu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi być pusty, możesz posiadane media rozłożyć równomiernie we wszystkich koszach. Usuwanie fosforanów, w malawi, dla mnie jest zbędne. A co do purigenu jest kilka innych żywić usuwających azotany lub azotyny. Poszukaj tematów o: purolite a520e, PA 202, Orca LAB Organ-Ex i innych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, natknąłem się na inne żywice jak zobaczyłem cenę Purolite ;)

Co do sterownika Eheim Stream Control to ma 2 wtyczki na 220/230 więc sterowanie mocą musi się odbywać na zasadzie obniżenia napięcia. Ale tak czy inaczej strasznie drogo to wychodzi taka jedna pompka 250 plus sterownik znalazłem w polskim sklepie za 460 😕 Chyba jednak wskoczy chińczyk chyba że np Ikola lub JBL mają coś tańszego ale póki co nic takiego nie znalazłem. A to co @Boos82pokazałeś ten HSBAO EW-28 8000l/h to to prawie to samo co twoje W-25. Jak jest z głośnością w pracy tego urządzenia, czy na 1 biegu jest słyszalny w nocy w tym samym pomieszczeniu?

@suricadeCo do fosforanów to gdzieś czytałem że szkodzą rybkom z Malawii a że będę działał na kranówce to chyba wole się zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym nawiązać do filmu umieszczonego wyżej w którym wyliczana była filtracja.
Po przeczytaniu wielu wątków i obejrzeniu filmu kolegi akwa łobuz wygląda na to że,w dużej większości filtry kubełkowe do 300L są przesadzone.
Do takiej 300setki spokojnie powinien wystarczyć prefiltr HW 603,i np Fluval 206 w którym pojemność filtra to 4,6L i do tego falownik np Jebao SOW 8-8500L/h.
Kaseciaki nawet takiej pojemności nie są a dają radę.
Ma rację Akwa Łobuz?


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Sprinciu napisał:

Tak wiem, natknąłem się na inne żywice jak zobaczyłem cenę Purolite ;)

Możesz to rozwinąć?

57 minut temu, Sprinciu napisał:

@suricadeCo do fosforanów to gdzieś czytałem że szkodzą rybkom z Malawii a że będę działał na kranówce to chyba wole się zabezpieczyć.

Fosforany nie mają bezpośredniego wpływu na ryby. Większość z nas używa wody kranowej i nie bada fosforanów, ważniejsze jakie masz w kranie: NO2, NO3, KH/PH i GH.

Na początek warto poczytać http://www.klub-malawi.pl/?page_id=146

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie , panowie..temat zaczyna ewoluować w całkiem inną stronę jak wskazuje tytuł.  Dlatego prośba...trzymajmy się tematu czyli wpływu prefiltra na wydajność  filtra  kubełkowego o czym autor wspomina w pierwszym poscie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.