A co do całych zestawów to są naprawdę ładne lecz jak się chce naprawdę taki efekt jak pokazał na zdjęciach autor tematu to i tak nie na oryginalnym oświetleniu ( będzie trzeba zapewne wymienić). A i nie potrzebny będzie ten oryginalny Filter wewnętrzny co jest w zestawie.
Mam jedną ale zasilanie jest osobnym kablem z nowej belki LED . Oryginalny kabel z Juwel leży mi luzem za akwarium. Tak to świeci. ( Nie patrzcie na ilość ryb - nie wszystkie są moje - mam do oddania te młode dla szwagra)
Mam akwarium 260L 120cm i tylko jedna świetlówka 965mm i jeszcze przyciemnione światło bo była za mocna. Diody białe 2x i niebieskie 1x i tak na zmianę przez całą belkę. Do kompletu potrzeba belka LED , adaptery , zasilacz i opcjonalnie ściemniacz. ( Ten ściemniacz warto. Ma płynne rozjaśnianie i sciemnianie w 15min od 0-100% światła - czyli wschody i zachody - taka symulacja)
Ja zamieniłem te oryginalne świetlówki Juwel na Sera Led. Zastosowałem adaptery oryginalne dedykowane by długość pasowała. I jest lepiej.(cool daylight- biała i niebieskawa barwa) Do tego zamontowałem też ściemniacz (sera led digital dimmer) Na zdjęciu przedstawiony jest ten adapter do belki LED.
Miałem tak samo jak odebrałem rybki od tego hodowcy tylko dla tego że ryby były w transporcie 2 dni. Oglądałem je na miejscu przed zakupem i były ok a po dowiezieniu do domu były całe poobgryzane. Szybko to przeszło. Teraz wyglądają lepiej.
Witajcie.
Mam akwarium 260L (120cm długości) Filter zewnętrzny eheim 2275 o przepustowości 1250l/h i wewnętrzny Aquael turbo 2000 z prefiltrem eheim plus do tego cyrkulator z regulacją 2600-8000l/h .Takie pytanie do was. Czy pociągnie ten zbiornik na 2 zewnętrznych filtrach? Ten co mam teraz jako biolog i do tego np tetra EX1200 czy ikola600 maxxx jako mechanik plus do tego jakiś mały falownik? Chce przez to zmniejszyć pobór prądu i ograniczyć filtry w akwarium. Teraz filtracja moja pobiera w sumie 68W
Rozumię że zasys prefiltra około 5cm nad piaskiem. A na jakiej wysokości macie ac2000? I w jak wysokim zbiorniku? I czy stosujecie na głowicę jakieś zwężki czy coś innego na wylot?
Od dzisiaj i u mnie ten prefiltr działa w zestawie z turbo2000 a zamiast oryginalnych gąbek dałem fizelina 20mm grubosć 30 cm na 7 cm zawinieta na palec i wsunieta do prefiltra. Prefiltr super lecz głowica naprawdę dosyć głośna. Wcześniej stosowałem zewnętrzny hw 602 podpięty do kubełka i cylkulator. Teraz zasys z biologa mam około 10cm pod lustrem wody A zabezpieczenie zasysu to tylko fizelina przyczepiona na opaski elektryczne. (Tymczasowe rozwiązanie bo zamówiłem z Chin oryginalne ciemne gąbki) Poprawiony przez to przepływ o 200L/H w kubełku.
U mnie na 260L teraz pracuje kubełek eheim professional4 +600 i prefiltr hw602 . Tylko rurka z zasysu w akwarium i falowniki na 2600L/H mam ustawiony i jest ok. Ale od przyszłego tygodnia zamiast falownika chcę zamontować aquael turbo 2000 i prefiltr eheim i myślę że też da radę .
A takie pytanko. Jak zabezpieczacie się przed gryzieniem przez ryby jak trzeba rękę zamoczyć w akwarium? Ja też wewnątrz czyszczę gąbką kuchenną ale przy tym strasznie mam rękę poszczypaną.