Skocz do zawartości

Wydajność po dołożeniu prefiltra


Sprinciu

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Sprinciu napisał:

I jak sprawdziło się?

Na jakiej wydajności nastawiony cylkulator

Sprawdza się doskonale. Cylkulator ustawiony na 2 bieg (jest 6 biegów gdzie pierwszy to 30% ) A w trybie nocnym jest minimum. Jak zalega coś na dnie to na kilka minut można zwiększyć przepływ.

 

40 minut temu, Sprinciu napisał:

W jaki sposób powrót wody do akwarium - rurka, deszczownica, dysza?

 

 

15715758077533417337362425854994.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się że na zasysie nie masz nawet sitka założonego.

Ciesze się że udało Ci się natknąć na ten temat i rozwiałeś wszelkie moje wątpliwości.

Postanowiłem zrobić jak poniżej:

Bezpośrednio za zasysem w szafce założę zawór hydrauliczny a na niego dopiero zwężkę na wąż - będzie to na w razie czego jakbym miał coś robić z filtrami, a będzie taniej i chyba pewniej niż z zaworem podwójnym Eheim, dodatkowo zawsze będzie można przygotować filtrację na rurową z pompą CO i przepiąć z kubła na działającym akwarium. Tutaj za naomową @rafalniski i @Bartek_De gdzieś z tyłu głowy chodzi mi ten pomysł, ale to jeszcze nie ten czas na takie zabawy.

Co do filtra zamawiam sunsun aby robił ewentualną mechanikę ale wezmę wersję 603 z większym przepływem niż 602 no i mam nadzieje z rzadszą potrzebą czyszczenia, dodatkowo między wlotem a pierwszą gąbką wrzucę EheimMechPro który dostałem z kubełkiem a którego tam już nie będzie sensu wsadzać

W Eheimie zostawię fabryczną gąbkę bo poco ma się marnować, i zostawię obie ceramiki które wrzucili do zestawu EheimBioMech i EheimSubstratPro, a na samej górze zrobię mieszkankę PhosGuardu, Matrixa i Purigenu. - Czy woreczki na to dostanę w akwarystycznym czy lepiej rzeczywiście w pończochę to upchać?

Całość zestawu planowałem uzupełnić cyrkulatorem Eheim pump StreamON+6500 ale chyba popatrzę na taką jaką ty @Boos82masz bo podoba mi się sterowanie bez potrzeby moczenia rąk. Powiedz mi tylko czy sterownik jest w zestawie czy musiałeś dokupić i czy wiesz czy jest taki sterownik od Eheim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto inwestować w firmowy falowniki. Ja mam chińczyka i też jest ok. Musi też być widoczny bo mam włączone automatyczne obniżanie mocy na noc. 

Np może być takie coś z wyswietlaczem:

https://allegro.pl/oferta/hsbao-ew-28-8000l-h-falownik-cyrkulator-akwarium-8310406972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające i niepokojące, Eheim chyba został z tyłu za Chińczykami... Ma regulację tylko przy pomocy suwaka na obudowie i jest tylko pompą bez falowania... Podczas gdy w chińczykach jest duży wybór.

Pytanie jak z głośnością pracy Eheim a Chińczyki, o ile sterowanie to nie problem bo można raz na tydzień włączyć szybciej na godzinę i z głowy, to jeśli ustawi się te 4000l/h i będzie cicho to poco zmniejszać na noc. Z kolei w jeziorze fal nie ma więc czy potrzebna jest funkcja falowania? A ceny Chińczyków ze sterowanie to przy tej wydajności ceny 240-300zł a Eheim koło 250 więc koszta podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb nocny jest po to by jak najbardziej odwzorować naturalne warunki. Prądy wody są mniejsze. Ale z drugiej strony malawi to jezioro więc chyba nie ma tam aż takich zmian w prawach wody. ( chociaż nie wiem tego na 100%) i jest fajny tryb wstrzymania cyrkulacji na 10min na czas karmienia 

Edytowane przez Boos82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka jest kontroler, ale nie znalazłem go w żadnym polskim sklepie jeszcze, póki co tylko na stronie Eheim za 325PLN, Eheim stream control -Flow Simulator-

Wychodzi trochę drogo i jeszcze nie wiem jak to podłączyć bo pompka ma po prostu kabel do 230, a tu w kontrolerze jakieś wejście na wtyczkę zasilającą podobną do tych w samochodach, albo jak np LEDy od Eheim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sprinciu napisał:

Do do filtra zamawiam sunsun aby robił ewentualną mechanikę ale wezmę wersję 603 z większym przepływem niż 602 no i mam nadzieje z rzadszą potrzebą czyszczenia, dodatkowo między wlotem a pierwszą gąbką wrzucę EheimMechPro który dostałem z kubełkiem a którego tam już nie będzie sensu wsadzać

 

W Eheimie zostawię fabryczną gąbkę bo poco ma się marnować, i zostawię obie ceramiki które wrzucili do zestawu EheimBioMech i EheimSubstratPro, a na samej górze zrobię mieszkankę PhosGuardu, Matrixa i Purigenu. - Czy woreczki na to dostanę w akwarystycznym czy lepiej rzeczywiście w pończochę to upchać?

Dlaczego chcesz dublować media? Masz ceramikę Eheima to podaruj sobie matrix, mają to samo działanie. Purigen i PhosGuard stosuje się w dojrzałym akwarium o ile jest taka potrzeba. Zapychanie filtra wszystkimi możliwymi mediami tylko zmniejsza przepływ.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O purigenie i phosguardzie oczywiście myślałem po dojrzewaniu. A uważasz że lepiej póki co zostawić pusty jeden koszyk?

Zapomniałem że za wszystkimi mediami biologicznymi jeszcze cienką warstwę fizeliny/waty na wyklarowanie i wyłapanie resztek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.