Jump to content

Hodowla Czechy 馃嚚馃嚳 Martin Ruprecht, Opawa, ul. Milady Horakove 1

Przemas1303

Recommended Posts

Potwierdzam dodam tylko ze obs艂uga bardzo mi艂a. Uda艂o mi si臋 kupi膰 tak膮 pere艂k臋 jak pseudotropheus benetos Manda F1聽

Dzi臋kujemy Ci kolego [mention=8802]Duckdub[/mention]

_DSC0168.thumb.JPG.e1315697a3159339a4a43195e176993e.JPG

DSC_0212.thumb.JPG.7c5c08eb5496c6cdaeb9970f61b2512b.JPG

DSC_0178.thumb.JPG.3d4a23496ee69d7b7c58610bce00a19a.JPG

DSC_0202.thumb.JPG.08584729bcdf170f7d56a9a349a6f3a4.JPG

Edited by Bezprym
  • Like 5
  • Dzi臋kuj臋 1

3 minuty temu, pozner napisa艂:

Mo偶e jakie艣 namiary? Jaka艣 strona internetowa? Jaka艣 oferta? Czy wysy艂a ryby?聽

Takie pytania kieruj kolego do @Duckdub

To jest jego kolega Martin Ruprecht z Czech聽

Ale by艂em w Hodowli naprawd臋 atmosfera super, obs艂uga na 6+

No i ceny przyst臋pne na du偶y plus 鉃 za f1

Rodzice dzikusy wf do wgl膮du na miejscu聽

Naprawd臋 polecam z ca艂ego serca ta hodowle w Czechach 馃嚚馃嚳

• 1 month later...

Witam tu jest opis ryb kt贸re s膮 dost臋pne聽

Oferta z Opawy
Alunocara fish
Alunocara calico
Alunocara baenchi benga
Labidochromis caeruleus yelow
Labeotropheus trewavasae chilumba聽
Labeotropheus trewavasae thumbi west F1
Melanochromis maingano Island
Melanochromis auratus
Metriaclima calanois cobalt
Metriaclima zebra red red
Metriaclima estherae minos reef F1
Metriaclima msobo heteropictus lundo WF
Metriaclima chilumba maison reef
Metriaclima msobo magunga F1
Otopharynx lithobates black orange dorsal
Pseudotropheus elongatus neon spot
Pseudotropheus flavus
Pseudotropheus perspicax
Pseudotropheus saulos coral red
Pseudotropheus socolofi
Pseudotropheus socolofi albino
Pseudotropheus tursiops manda WF聽
Pseudotropheus williemsi north blue lips kirondo F1
Pseudotropheus acei
Placidochromis phenochilus mdoka white lips WF
Tropheops macrophtalmus WF
Tropheops gracilior cove montain WF
Cynotilapia zebroides cobwe WF
Cynotilapia zebroides chiwindi F1

80-110Kc.

Je偶eli kto艣 by艂 by zainteresowany aby zakupic ryby i odebra膰 je w Kujawsko Pomorskim w Toruniu聽

Zapraszam na priv聽

A Je艣li chodzi o ceny poszczeg贸lnych gatunk贸w, kt贸rych niema na li艣cie.聽

Prosz臋 pisa膰 priv do kolegi @Duckdub

Pozdrawiam 馃悷 馃挭 馃嚥馃嚰

• Like 1
  • Dzi臋kuj臋 1

W dniu 24.11.2019 o 23:46, Mbunabucket napisa艂:

Jaki艣 przystanek w ma艂opolsce by si臋 przyda艂 ^^

O to chodzi i偶 koszt transportu z Czech b臋dzie du偶y i chcieli艣my rozbi膰 to na kilka os贸b.聽

A je艣li chodzi o Ma艂opolske

To Nie widz臋 problemu ale tak jak pisa艂em w po艣cie odezwij si臋 do @Duckdub mo偶e ogarnie ci wysy艂ke bo Masz o wiele bli偶ej ni偶 ja do Torunia 馃榿

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Jednak zbyt du偶o jest pi臋knych ryb, by wyb贸r by艂 prosty, dlatego my艣l臋 o opcjach, jak poni偶ej. 馃聽Wydaje mi si臋, 偶e takie drapie偶niki wagi 艣redniej by艂yby odpowiednie do akwarium o d艂ugo艣ci ca 220 cm.聽 Dimidiochromis strigatus / Exochochromis anagenys / Lichnochromis acuticeps Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus / Trematocranus placodon / Cheilochromis euchilus Placidochromis milomo Nie ukrywam, 偶e chcia艂bym obsad臋 nietuzinkow膮. Nie mam zamiaru sili膰 si臋 na sztuczn膮 oryginalno艣膰 i wymy艣la膰 jakie艣 cuda - ale nie powiem, zale偶a艂oby mi na szkle, w kt贸rym b臋dzie p艂ywa膰 co艣 rzadziej spotykanego. St膮d szczeg贸lnie interesuje mnie np.聽Trematocranus placodon. 艁adna, ciekawa i majestatyczna ryba. Raczej mniej popularna, w forumowym dziale Grafika wyszuka艅 ma艂o, w zasadzie prawie tylko autorstwa Kolegi @stan. Ro艣nie spora, do 25 cm, ale w necie r贸偶nie mo偶na wyczyta膰 co do agresywno艣ci. Widz臋, 偶e jest dost臋pna w Tan-Mal. Mo偶e kto艣 mia艂/ma i podzieli si臋 obserwacjami.
    • Dzi臋ki. Faktycznie, we wspomnianej ksi膮偶ce proponowane do M. mchuse gatunki zar贸wno nie przekraczaj膮 go wielko艣ci膮, jaki i nie s膮 te偶 okre艣lane jako agresywne. S艂usznie, w zwi膮zku z delikatno艣ci膮 M. mchuse zaczn臋 w takim razie od 4 gatunk贸w i zobaczymy, jak si臋 sytuacja rozwinie; do艣wiadczenie z obserwacji te偶 co艣 podpowie. Trzymam kciuki za nowy zbiornik, Patryka oczywi艣cie te偶.聽馃憤馃槈
    • U mnie w module jako wloty robi膮: szczelina wyci臋ta "fabrycznie" na etapie budowy modu艂u (mniej wi臋cej w po艂owie wysoko艣ci modu艂u, niewidoczna patrz膮c od przodu), nawiercony przeze mnie wlot w dolnej cz臋艣ci modu艂u zako艅czony kratk膮 wentylacyjn膮 o 艣rednicy 45 mm oraz dwa naci臋cia w g贸rnej cz臋艣ci modu艂u, przez kt贸re przelewa si臋 woda - dzia艂a jednocze艣nie jako skimmer. Na p贸藕niejszym etapie kratk臋 nieco zmodyfikowa艂em, wycinaj膮c z niej troch臋 plastiku, przez co zwi臋kszy艂a si臋 powierzchnia zasysu.
    • Mo偶esz 艣mia艂o pod艂膮czy膰 do p415 https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739 Pr膮d ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi si臋 偶e 艣mia艂o ten led b臋dzie 艣wieci艂. Nie b臋dzie 艣wieci艂 pe艂n膮 moc膮 ale moze wystarczy. Jedna uwaga, sygna艂 PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje wi臋kszym napi臋ciem by膰 zasilony, st膮d musisz sobie wyprowadzi膰 te sygna艂y ze sterownika, poniewa偶 jak pod艂膮czysz PWM wprost to spalisz driver. Wys艂ane z mojego RMX3301 przy u偶yciu Tapatalka
    • Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej ma艂o jest widoczny, ale jak kto艣 si臋 uprze, to go zobaczy i b臋dzie mu przeszkadza艂. Wymiary zasysu sprawdzone pod moj膮 pomp臋 3000l - 0.5x20cm. U mnie si臋 to sprawdza. Piotr, je偶eli chcesz zrobi膰 podobny zasys do mojego, to warto szczelin臋 wyci膮膰 wy偶sz膮 i od 艣rodka zamontowa膰 na wklejonych szynach ruchom膮 przes艂on臋. Bo dobrze dobra膰 wielko艣膰 zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typow膮 kaset臋, zabudowan膮 w tle聽
    • @pablomas聽dzi臋ki. Tak sobie w艂a艣nie my艣la艂em, 偶e mocna filtracja biologiczne likwiduje b艂on臋. Ja w艂a艣nie "tworz臋" tak膮 hybryd臋. Naro偶n膮 kaset臋 w kszta艂cie hmf ale w sposobie dzia艂ania modu艂u Czyli prz贸d b臋dzie ca艂y z pvc. U g贸ry naci臋cie jako skimmer. Zastanawiam si臋 tylko nad wlotem @jaras聽@marcin73m聽jak macie zrobione wloty do modu艂u? My艣la艂em nad wpuszczeniem poziomo nawierconej rury z zewn膮trz zabezpieczonej czym艣 takim. My艣l臋, 偶e spowodowa艂o by to r贸wniejszy przep艂yw wody przez gabk臋 Tylko czy ta rura jest potrzebna? Mo偶e wystarczy tylko ponawierca膰 dziurki jako wlot? 聽
    • Powinno dzia艂a膰 daj tylko czas u mnie po ok 6tyg znikn膮艂, brak biofilmu od dw贸ch lat. Zobacz m贸j w膮tek聽Hmf w filtrze Juwel.
    • Moja wp艂ata nie dotar艂a? @yaro聽sprawd藕 prosz臋
    • My艣l臋, 偶e na dobry pocz膮tek 4 gatunki to b臋dzie dobry wyb贸r. Obsada te偶 do艣膰 oryginalna, tak偶e b臋dzie na co patrze膰. Po jakims czasie sam oceniasz czy ilo艣膰 ryb jest wystarczaj膮ca. Przy 艣wie偶ym zbiorniku te偶 nie ma co szar偶owa膰 z ilo艣ci膮 ryb wpuszczonych na pocz膮tek, bo zal膮偶ki biologii 艂atwiej to znios膮. Oczywi艣cie ustalanie ilo艣膰 gatunk贸w bez wspomnieniu, a liczebno艣ci osobnik贸w poszczeg贸lnych gatunkow jest mocno umowna bo mo偶na pr贸bowa膰 z wi臋cej ni偶 jednym samcem i wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 samic, a mo偶na docelowo celowa膰 w jednego samca i np 2 samice. Ja zdecydowanie wol臋 jak moje ryby maj膮 przestrze艅 偶yciow膮 i w zamian cz臋艣ciej mog臋 obserwowa膰 ich naturalne zachowania. Mocno przerybione zbiorniki to jako艣 nie moja bajka (oczywi艣cie w Twoim przypadku przy racjonalnej ilo艣ci ryb w obr臋bie gatunku nie ma mowy o przerybieniu). Tysi膮c litr贸w to ju偶 kawa艂 szk艂a i super mo偶liwo艣ci, cho膰 wiadomo litr贸w zawsze b臋dzie za ma艂o i to my艣lenie, 偶e jakbym tu dorzuci艂 50cm, a tam 20 oooo wtedy to by dopiero by艂o Sam jestem na etapie wybierania obsady (mo偶na powiedzie膰, 偶e ta si臋 ju偶 nawet wyklarowa艂a), z t膮 r贸偶nic膮, 偶e zbiornik o 400l wi臋kszy, od Twojego, a w planach pierwsze podej艣cie do drapie偶nik贸w. Zobaczymy jak ta przygoda si臋 potoczy. Tobie te偶 偶ycz臋 powodzenia
    • Jak to m贸wi膮 "nie znam si臋, ale si臋 wypowiem" 聽@TomekT聽jak wiesz sam jestem na podobnym etapie rozmy艣la艅. Przeczyta艂em ca艂y w膮tek Iquitosa o jego akwarium i doszed艂em do wniosku, 偶e Mylochromisa trzeba by艂oby hodowa膰 z naprawd臋 spokojnymi gatunkami. Sam nad nim mocno si臋 zastanawia艂em, ale doszed艂em do wniosku, 偶e jakikolwiek typowy, 艣redniej wielko艣ci drapie偶nik to ju偶 b臋dzie dla tego gatunku zbyt wielkie obci膮偶enie. W. Sierakowski w ksi膮偶ce r贸wnie偶 wspomina o wyj膮tkowej delikatno艣ci tego gatunku. Je艣li chodzi o dodawanie L. Caeruleus to odpu艣ci艂bym po prostu ze wzgl臋du na to, 偶e wg mnie szkoda pakowa膰 tak rozpowszechnionej ryby do obsady, kt贸ra sk艂ada si臋 z tak niecz臋sto spotykanych okaz贸w. Ja bym stawia艂 na zestaw: D. Strigatus, S. Tolae, L. Lethrinus oraz P. Milomo 聽P. Milomo wygl膮da super 聽
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.