Skocz do zawartości

432l u Mroza


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

@iquitos68 tak, ten sterownik jest na 5 kanałów. Ja w obecnym akwa lecę tylko na białym 9000k i z rana/wieczora 6500k. Jestem nawet zadowolony tylko teraz chciałem trochę jaśniej, a ten niebieski to tak dla eksperymentu 😉 Fakt kanał mam wolny więc mogę kilka czerwonych wrzucić między te niebieskie, najwyżej będą nieużywane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym jeden kanał na White full Spectrum - bardzo jasny - do zdjęć. Mogą być to 2 sztuki SMD blisko środka.

Reszta jak ci się podoba. Faktycznie chłodniejsze dla oka lepiej wyglądają, więc te 9000K brzmi dobrze.

Ja na wieczór uwielbiam zestaw 10% czerwieni i 90% aktyniki. Daje ładną purpurę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na moduły led na lampę postanowiłem zająć się stelażem. Niestety z Akwaria Pro będę brał tylko zbiornik, zabudowany stelaż muszę wykonać sam. Spawać migomatem będzie mi spawacz z zawodu więc jestem spokojny. Nie posiadając żadnego programu 3d w pół godziny w warsztacie skleciłem model dla spawacza. Stelaż 120x60x71h, profil 30x30x3, wiem że mniejszy dał by radę, ale koszt minimalnie większy więc robię z tego. Przednie nogi zewnętrzne cofniete o 8 cm w celu mocowania zawiasów. 

Pytanie do posiadaczy stelaży, będzie oki?  Myślałem jeszcze o połączeniu tylnych i bocznych pionowych nóg poprzeczkami w połowie ich długości (zdjecie nr4), ale nie wiem czy nie był by to już przerost formy nad treścią. 

20190820_145149.thumb.jpg.972f4bdb55ebc74d2cdcca39ce591026.jpg

20190820_145228.thumb.jpg.c1b04de02afa5d8418f5cc5b628c51ce.jpg

20190822_100010.thumb.jpg.4445f2fb40861e87698b2ac01431b8e9.jpg

20190822_100119.thumb.jpg.5cc5f72d2b235d1886592747fcba1c6a.jpg

Za wszelkie sugestie dziękuję, bo dziś chciał bym jechać po profile 😉

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mróz napisał:

Pytanie do posiadaczy stelaży, będzie oki?  Myślałem jeszcze o połączeniu tylnych i bocznych pionowych nóg poprzeczkami w połowie ich długości (zdjecie nr4), ale nie wiem czy nie był by to już przerost formy nad treścią. 

Pancerne to masz, dodatkowe poprzeczki są zbędne. Poszedłbym w druga stronę i odchudził ściankę do 2mm.
Chciało Ci się model dla spawacza robić, mogłeś ołówkiem na kartce ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to sobie ułatwiłeś sprawę. Fakt faktem, czasem modelowanie czegoś takiego by zajęło więcej czasu.

Daj na górnej płaszczyźnie jedną poprzeczkę zamiast dwóch, tak żeby pokrywała się ze słupkami.

Prawdę mówiąc to ten model drewniany też by utrzymał akwa, jakbyś dołożył do tego plecy i boki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, troad napisał:

Chciało Ci się model dla spawacza robić, mogłeś ołówkiem na kartce ;).

Ja po prostu nie usiedzę, a ile można kosić trawę.. 😋

6 minut temu, Falcowski napisał:

Prawdę mówiąc to ten model drewniany też by utrzymał akwa, jakbyś dołożył do tego plecy i boki.

Hehe fakt jest stabilny 😁 Tylko że w skali 1:2, także jak ktoś bedzie stawiał 80 litrów to mogę odstąpić 😆

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.