Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak na drugum zdjęciu. Wylot pompy za krótszą ścianką komina, a falownik przed grzebieniem, na bocznej ścianie akwarium, skierowany lekko na tył. 

  • Lubię to 1
Opublikowano
Jak na drugum zdjęciu. Wylot pompy za krótszą ścianką komina, a falownik przed grzebieniem, na bocznej ścianie akwarium, skierowany lekko na tył. 
W takim ustawieniu drugi cyrkulator przy dnie jest niepotrzebny

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Opublikowano
5 minut temu, Bartek_De napisał:

W takim ustawieniu drugi cyrkulator przy dnie jest niepotrzebny


 

Dokładnie, wyjaśniłem tylko koledze jak to u mnie cyrkulowało.

  • Lubię to 1
Opublikowano
40 minut temu, przemo-h napisał:

Jak na drugum zdjęciu. Wylot pompy za krótszą ścianką komina, a falownik przed grzebieniem, na bocznej ścianie akwarium, skierowany lekko na tył. 

Ok A na jakiej wysokości ten cyrkulator ? Tak z 20cm poniżej grzebienia ?

Opublikowano
41 minut temu, Lukasz22 napisał:

Ok A na jakiej wysokości ten cyrkulator ? Tak z 20cm poniżej grzebienia ?

Nawet trochę wyżej. Na tyle, żeby falownik nie mielił powietrza. 

W moim zbiorniku 200x70x60 nic nie zalegało przy takim rozwiązaniu, a był dość dobrze zagruzowany. 

20180820200534_IMG_7552__01.jpg

  • Lubię to 1
Opublikowano

Jak na razie to jeszcze nic się nie dzieje. Bakterie wlałeś, to wiemy z pierwszego postu, a dodałeś jakąś pożywkę dla bakterii? Napisz jakie bakterie wlałeś.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Opublikowano

Nawet nie sprawdziłem ale dali mi 3 ampułki bakterii takie szklane z tego co czytałem to chyba te dobre :) 1 poszła w piątek tydzień temu , druga tydzień temu w niedzielę i 3 w piątek 2 dni temu . Jak widać no2 wzrosło

Opublikowano
Nawet nie sprawdziłem ale dali mi 3 ampułki bakterii takie szklane z tego co czytałem to chyba te dobre 1 poszła w piątek tydzień temu , druga tydzień temu w niedzielę i 3 w piątek 2 dni temu . Jak widać no2 wzrosło
Dodałeś same bakterie, a one same nic nie zdziałają, musisz dać im "jeść", czyli dostarczyć źródło amoniaku. Sypnij do baniaka trochę pokarmu, obojętnie jakiego. Może być nawet kawałek surowej ryby jak masz w domu. I trzeba cierpliwie czekać aż to się zacznie psuć wtedy bakterie wezmą się do roboty

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Opublikowano

To jutro je nakarmie:) A mam pytanie czy jak przeterminowane karmy częściowo zurzyte i zamknięte to mogę je podać czy one już do kosza ?:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.