SlavekG Opublikowano 4 Sierpnia 2019 #11 Opublikowano 4 Sierpnia 2019 2 minuty temu, oscarr napisał: @SlavekGchodziło raczej o syf zalegający na piasku co jest winą złej cyrkulacji. Dokładnie o to mi chodziło, gdyby cyrkulacja była dobra to ten syfek by tam nie leżał tak spokojnie a pływał by po zbiorniku. 2
suricade Opublikowano 4 Sierpnia 2019 #12 Opublikowano 4 Sierpnia 2019 Na początek może wystarczy zdemontować deszczownicę, to poprawi cyrkulację. 2
defo Opublikowano 12 Sierpnia 2019 Autor #13 Opublikowano 12 Sierpnia 2019 W dniu 4.08.2019 o 20:57, suricade napisał: Na początek może wystarczy zdemontować deszczownicę, to poprawi cyrkulację. Zdemontować deszczwonice? Napowietrzam akwarium tylko poprzez ruch tafli wody, po zdemontowaniu deszczownicy nie stracę na jakości napowietrzania? Coś zrobić jednak muszę, więc czekam na trafna radę
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Sierpnia 2019 #14 Opublikowano 12 Sierpnia 2019 9 minut temu, defo napisał: Zdemontować deszczwonice? Napowietrzam akwarium tylko poprzez ruch tafli wody, po zdemontowaniu deszczownicy nie stracę na jakości napowietrzania? Odnoszę się tylko do tego zacytowanego fragmentu . Bardzo dobrze , że napowietrzasz poprzez ruch tafli wody i jest to najlepszy sposób na napowietrzenie. Deszczownia bardzo w tym przeszkadza spowalniając ruch wody. Zdejmij deszczownię , puść wodę całym przekrojem rurki bez żadnych zwężek i niech leci lekko od dołu i uderza w lustro wody od spodu. Zyskasz na cyrkulacji (przepływ) i na napowietrzeniu. 3
Bartek_De Opublikowano 12 Sierpnia 2019 #15 Opublikowano 12 Sierpnia 2019 Agnieszka dobrze radzi, ale jeśli Cie to nie przekonuje, to może dołóż falownik. Daj go w miejscu gdzie teraz masz termometr, skieruj na środek przedniej szyby i lekko do góry, żeby poruszał taflą, a deszczownicę i tak zdemontuj. Na początek polecam coś taniego, Sobo WP-50M.Co do termometru, polecam taki montaż jak na fotce, będzie niewidocznyWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 4
defo Opublikowano 12 Sierpnia 2019 Autor #16 Opublikowano 12 Sierpnia 2019 Deszczownica ściągnięta widać znacznie silniejszy ruch wody również przy dnie. Dzięki za podpowiedzi, odezwę się za kilka dni z efektem 1
defo Opublikowano 2 Września 2019 Autor #17 Opublikowano 2 Września 2019 Wracam po kilku zmianach ustawienia deszczownicy Najlepszy efekt jest gdy ustawiam wylot w prawą (najbliższą) szybę, w takim wypadku najmniej zanieczyszczeń zbiera się z przodu. Przy zmianie ustawienia na przednią szybę pod różnymi kontami, niestety dużo zanieczyszczeń zbierało się z przedniej prawej strony. Mam jeszcze pytanie odnośnie rozmnażania ? U was też ryby się tak często mnożą ? W ciągu miesiąca przybyło mi 10 młodych które już swobodnie pływają. Zaczynam się zastanawiać jak akwarium będzie wyglądać za 3-4 miesiące Poniżej zdjęcia
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Września 2019 #18 Opublikowano 2 Września 2019 12 minut temu, defo napisał: Mam jeszcze pytanie odnośnie rozmnażania ? Załóż nowy temat w innym dziale czyli ROZMNAŻANIE .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się