Bartek_De Opublikowano 25 Lipca 2019 Autor #61 Opublikowano 25 Lipca 2019 (edytowane) Po krótkiej nieobecności w domu, parametry z dzisiejszych pomiarów przedstawiają się następująco: pH: 7,8 NH4: <0,05 (bez zmian) NO2: 0,025 (bez zmian) NO3: między 10 a 25 (było 10) W sobotę zrobię podmianę i zamierzam uruchomić purolite, przyzwyczaiłem się do podmian co dwa tygodnie, co bez purolite jest raczej niemożliwe. Woda wciąż klarowna, ryby zdrowe, brak płochliwości. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka Edytowane 26 Lipca 2019 przez Bartek_De
egon44 Opublikowano 25 Lipca 2019 #62 Opublikowano 25 Lipca 2019 41 minut temu, Bartek_De napisał: Po krótkiej nieobecności w domu, parametry z dzisiejszych pomiarów przedstawiają się następująco: NO3: między 10 a 25 Bartku przypomnij mi jakich testów NO3 używasz? 10 a 25 to spora różnica.
Bartek_De Opublikowano 25 Lipca 2019 Autor #63 Opublikowano 25 Lipca 2019 Bartku przypomnij mi jakich testów NO3 używasz? 10 a 25 to spora różnica. Salifert. Niestety taką ma skalę Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
pozner Opublikowano 26 Lipca 2019 #64 Opublikowano 26 Lipca 2019 2 godziny temu, Bartek_De napisał: W sobotę zrobię podmianę i zamierzam uruchomić purolite, przyzwyczaiłem się do podmian co dwa tygodnie, co bez purolite jest raczej niemożliwe. NO3 na poziomie 25 to nic niepokojącego. Jakiś czas temu z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie i uzyskałem poziom 50-60...ok, więc też mógłbyś utrzymać te co 2 tygodniowe podmianki. Ale jeśli zależy Ci na poziomie 10, albo obawiasz się o bezpieczeństwo ryb, to odpal purolite. 1
Bartek_De Opublikowano 26 Lipca 2019 Autor #65 Opublikowano 26 Lipca 2019 Tak, wiem. Kiedyś zanim zacząłem stosować purolite NO3 dochodziło u mnie do 40ppm i nic się nie działo, ale z purolite czuję się pewniej, nie chcę rybom fundować dużych przyrostów tego parametru w stosunkowo krótkim czasie. Jak już wiadomo o denitryfikacji w moim przypadku nie może być mowy, więc uruchomienie purolitu nie powinno wpłynąć na wyniki eksperymentu, a dodatkowo jeszcze lepiej wyklaruje wodę. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Lipca 2019 #66 Opublikowano 26 Lipca 2019 @Bartek_De Bartku..taka sugestia i prośba. W związku z tym ,że temat ma już 7 stron to warto podawać obok aktualnych wyników wyniki "pierwotne" aby ich nie szukać . Tak po prostu jest nam łatwiej .
Bartek_De Opublikowano 26 Lipca 2019 Autor #67 Opublikowano 26 Lipca 2019 3 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał: @Bartek_De Bartku..taka sugestia i prośba. W związku z tym ,że temat ma już 7 stron to warto podawać obok aktualnych wyników wyniki "pierwotne" aby ich nie szukać . Tak po prostu jest nam łatwiej . Dobrze Andrzeju, dostosuję się. Edytowałem posty w których podaję wyniki pomiarów. 1
Bartek_De Opublikowano 27 Lipca 2019 Autor #68 Opublikowano 27 Lipca 2019 Dziś zrobiłem podmianę i uruchomiłem korpus z purolite (zregenerowany). Nadal nie obserwuję nic niepokojącego. Wyniki z dzisiejszych pomiarów: Temp: 27°C pH: 8 JBL NH4: <0,05 (bez zmian) JBL NO2: 0,025 (bez zmian) JBL NO3: 5-10 (przed podmianą 25) SALIFERT PO4: 0,6 (bez zmian) JBL Dla przypomnienia, gąbki w korpusach pozostają nieczyszczone od 13 czerwca. 2
Bartek_De Opublikowano 4 Sierpnia 2019 Autor #69 Opublikowano 4 Sierpnia 2019 (edytowane) Minął tydzień od ostatniej podmiany, parametry z dzisiaj: Temp: 27°C pH: 7,8 (było 8 ) JBL NH4: <0,05 (bez zmian) JBL NO2: 0,025 (bez zmian) JBL NO3: 10 (było 5-10) SALIFERT PO4: 0,8 (było 0,6) JBL Ryby zdrowe, żywiołowe. Woda klarowna. Edytowane 4 Sierpnia 2019 przez Bartek_De 2
SlavekG Opublikowano 4 Sierpnia 2019 #70 Opublikowano 4 Sierpnia 2019 @Bartek_De Bartku popraw sobie tylko NH4 w ostatnim wpisie 1
Rekomendowane odpowiedzi