Skocz do zawartości

Życie Malawi w 375l


oscarr

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium wygląda ładnie, co do gatunków to według mnie nic dodać nic ująć. Wszystkie gatunki kolorystycznie fajnie do siebie pasują. Zostawiłbym tak jak jest, żółta chailosi wygląda ładnie, i bardzo dobrze kolorystycznie współgra z pozostałymi gatunkami. Nawet dodałbym tam jeszcze jednego pasiaka który według mnie świetnie pasowałby kolorystycznie do powyższych gatunków, mam na myśli metriaclima elongatus chewere.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz78 napisał:

Akwarium wygląda ładnie, co do gatunków to według mnie nic dodać nic ująć. Wszystkie gatunki kolorystycznie fajnie do siebie pasują. Zostawiłbym tak jak jest, żółta chailosi wygląda ładnie, i bardzo dobrze kolorystycznie współgra z pozostałymi gatunkami. Nawet dodałbym tam jeszcze jednego pasiaka który według mnie świetnie pasowałby kolorystycznie do powyższych gatunków, mam na myśli metriaclima elongatus chewere.

Chewere mi się nie podoba :P Jasne fajnie byloby miec 4 ale chyba 3 lepiej wygladaja w takim akwarium. Z tym chailosi to mam problem z samicami od samego poczatku :( wzialem 10 od Malwiana to wiekszosc bylo samców teraz mam prawdopodobnie 2 samice + 2 samce ( jeden bez oka xd ) a reszta to przedszkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tomasz78 napisał:

To znaczy? Rozwiń myśl, co wiele głów forumowych to nie jedna ;)  , wspólnie można wymyślić takie rozwiązania jakie nie przyszły by do jednej głowy ;) .

No żeby zostawić te Chailosi zamiast wymieniać na jeden z tych 3 gatunkow demasoni, konigsi, mundola ale raczej ich nie zostawię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można chailosi wymienić na nowe chalosi lub dodać nowe do tych które już są. Przy zakupie nowego gatunku to też może się przydarzyć coś tak jak z chailosi, mogą być same samce lub same samice, ryby pokrzywione, chorowite, pozdychają czy nie wiadomo co jeszcze. Nie ma co skreślać chailosi bo większość samców a jeden bez oka xd. 

Wymiana chailosi na demasoni spowoduje mało koloru żółtego, będzie zbyt jednostajnie niebiesko w ciemne pionowe pasy, a mphangi podobne kolorystycznie do demasoni.

Wymiana na koningsi to już lepiej pod względem kolorystyki bo samice żółte i samiec ma inny wzór kolorów.

Wymiana na zebrę gold, zwłaszcza mc/ob to moim zdaniem najlepsza opcja pod względem kolorystyki, tylko jak będą współgrały dwie duże zebry (boadzulu i gold) zachowaniowo w akwarium 150cm 375l czy nie będą sobie zbytnio wchodziły w drogę. Tak żeby jedna drugiej nie zdominowała, żeby boadzulu nie był szary, chociaż wydaje mi się że ryby nie powinny wchodzić sobie w drogę ze względu na odmienne ubarwienie. I tak się zastanawiam czy zdominowana zebra gold mc/ob traci ubarwienie i robi się szara czy też ta żółć w ciapki pozostaje na stałe tak jak u metriaclima estherae red red samce nie tracą koloru nawet zdominowane, mają stały kolor.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz78 napisał:

Przy zakupie nowego gatunku to też może się przydarzyć coś tak jak z chailosi, (..) ryby pokrzywione, chorowite, pozdychają czy nie wiadomo co jeszcze.

Skąd bierzecie ryby?  Z porzadnej hodowli to nie ma prawa się  to zdarzyć. 

Metriaclima zebra gold nie będzie za duża do 150 cm? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.