Falcowski Opublikowano 5 Lipca 2019 #11 Opublikowano 5 Lipca 2019 Mam coś podobnego. Profil stoi na kancie akwarium, więc dużo zależy od poziomu wody, a maskowanie jest do 4 cm poniżej. Moduły Samsunga są wodoodporne, więc to nei przeszkadza, ale np u siebie zauważyłem, ze trzymanie panela z ledami 4 cm wyżej, niż krawędź zbiornika daje ładniejsze światło. Wcześniej kładłem na wzmocnieniach poprzecznych. tylko ja mam power led i osłonę z plexy (choć nie wodoszczelną). Przeważnie była sucha, ew drobne chlapnięcia.
Kubeq Opublikowano 5 Lipca 2019 #12 Opublikowano 5 Lipca 2019 Profil ma coś około 10mm wysokości jak dobrze kojarze. Też uważam że światło podniesione kilka cm w górę jest zdecydowanie ładniejsze.
tomaszzt Opublikowano 10 Lipca 2019 Autor #13 Opublikowano 10 Lipca 2019 W dniu 5.07.2019 o 08:47, Kubeq napisał: Profil ma coś około 10mm wysokości jak dobrze kojarze. Też uważam że światło podniesione kilka cm w górę jest zdecydowanie ładniejsze. Kierując się waszą sugestią, odnośnie światła podniesionego w górę.... Kupiłem profil o przekroju kwadratowym, umieściłem tam diody i....mieliście rację, mają być wyżej, szalejące blinki przeboleję. Tyle, że nie chcę rezygnować z usztywnienia całości pokrywy, którą zapewnia wsuwany w środkową część profil. Jeśli przymocuję (np taśmą 3M, która ma utrzymać 25kg i jest stosunkowo odporna na wilgoć) szeroki i płaski profil bezpośrednio do tego środkowego elementu pokrywy, to usztywni to konstrukcję tak samo, jak wsuwany profil ? Czy raczej kombinować coś innego, np. profil "podtrzymywany" przez docięte pcv po bokach pokrywy ?
Kubeq Opublikowano 11 Lipca 2019 #14 Opublikowano 11 Lipca 2019 Ja nie mam doswiadczenia jeśli chodzi o zamianę profila użytego przez producenta. @kwiqusuwał ten profil, także niech on się lepiej wypowie.
Falcowski Opublikowano 11 Lipca 2019 #15 Opublikowano 11 Lipca 2019 Nie bardzo czuję, co chcesz zrobić i w którym miejscu, ale jesli wcześniej profil o sztywności około 70GPa stykał się z obudową o podobnej sztywności, a teraz będzie taśma pomiędzy o sztywności około 0.01 GPa, to będzie ona podatna i nie będzie przenosiła sztywności, chyba, że profil i obudowa dalej się będą stykać i będzie to pracowało na ściskanie.
tomaszzt Opublikowano 11 Lipca 2019 Autor #16 Opublikowano 11 Lipca 2019 6 minut temu, Falcowski napisał: Nie bardzo czuję, co chcesz zrobić i w którym miejscu, ale jesli wcześniej profil o sztywności około 70GPa stykał się z obudową o podobnej sztywności, a teraz będzie taśma pomiędzy o sztywności około 0.01 GPa, to będzie ona podatna i nie będzie przenosiła sztywności, chyba, że profil i obudowa dalej się będą stykać i będzie to pracowało na ściskanie. Chodzi mi o rozwiązanie, gdzie pokrywa będzie sztywna, ale światło umieszczone wyżej od lustra wody.
kwiq Opublikowano 11 Lipca 2019 #17 Opublikowano 11 Lipca 2019 Godzinę temu, Kubeq napisał: Ja nie mam doswiadczenia jeśli chodzi o zamianę profila użytego przez producenta. @kwiqusuwał ten profil, także niech on się lepiej wypowie. Tak usuwałem, wysunąłem całkiem ten oryginalny profil, zamiast tego wsunąłem teownik (kolega mi zespwawał) tylko taki gdzie odstawało to max 1cm i działało. Zdjęcia Ci niestety nie pokaże bo nie mam już tej pokrywy.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się