bingo32 Opublikowano 30 Maja 2019 #1 Opublikowano 30 Maja 2019 Zrobiłem oświetlenie LED wg jednego z poradników tutaj dostępnych. Ledy przykleiłem do panelu aluminiowego, który mam docięty tak żeby wpasował się w moją pokrywę. Panel do pokrywy postanowiłem przykleić klejem Mamut i tu zonk bo po kilku godzinach schnięcia z jednej strony panel się odkleił tak jakby został położony na panel i pokrywę 2 minuty temu. Z drugiej strony gdzie powierzchnia kleju jest kilka razy większa wydaje się trzymać mocno, jednak jako że ten panel trochę waży mam obawy co do tego kleju. Poradzicie jakieś rozwiązanie? Jakiś super hiper mocny klej? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
d@recki Opublikowano 30 Maja 2019 #2 Opublikowano 30 Maja 2019 Kleiłeś pojedyncze diody czy moduły do panelu?Ja na swojej belce (też alu), pomimo tego, że na modułach Samsunga były paski samoprzylepne, przykręciłem je do belki śrubkami fi 2 (moduły mają na nie miejsce). Tych, ktorych nie przykręciłem tylko zostawiłem przyklejone na paskach już się odkleiły ... :-(Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
bingo32 Opublikowano 30 Maja 2019 Autor #3 Opublikowano 30 Maja 2019 Same ledy kleilem na pasku taśmy i dodatkowo klejem. Ale mam problem z przyklejeniem panelu do pokrywy:) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
egon44 Opublikowano 30 Maja 2019 #4 Opublikowano 30 Maja 2019 (edytowane) Ja w innym zbiorniku do wewnątrz pokrywy przykleiłem taką taśmę http://zoo24.sklep.pl/kategorie/276-folia-lustrzana-odblysnik-tasma-samoprzylepna.html ,a następnie do niej przykleiłem moduły. Trzyma bez problemu,a moduły nie odklejają się od taśmy.Wtedy nawet belka nie jest potrzebna. Edytowane 31 Maja 2019 przez egon44
d@recki Opublikowano 30 Maja 2019 #5 Opublikowano 30 Maja 2019 Wydaje mi się, że klejenie gładkiego aluminium do pokrywy z tworzywa może być problematyczne, szczególnie, że jest tam i wilgoć i podwyższona temperatura. Może rzeczywiście rozważ jakąś dwustronną taśmę klejącą - w LM/Castoramie widziałem takie, które są przeznaczone do trudniejszych warunków. Albo doklej jakieś wsporniki z tworzywa do pokrywy (tu dobry klej do tworzywa powinien się sprawdzić), a potem do tych wsporników przykręć panel aluminiowy. Nie wiem jaką masz pokrywę. Moja jest DIY ze spienionego PCV, a belka leży na wysuniętym rancie pokrywy.
iquitos68 Opublikowano 30 Maja 2019 #6 Opublikowano 30 Maja 2019 (edytowane) Chyba @luck83 mial kiedyś problemy z klejem Mamut, a wręcz przestrzegał przed jego używaniem w akwarystyce. Edytowane 30 Maja 2019 przez iquitos68
Falcowski Opublikowano 31 Maja 2019 #7 Opublikowano 31 Maja 2019 Mamut jest trujący. Nie używa się go w akwarium. Przyklej na dwustronną taśmę 3M, tą o grubości 1mm. Już nie oderwiesz panelu, nawet jak będziesz chciał. 2 rzędy taśmy po długości wystarczą. Kleiłem nawet okap na tą taśmę i do dziś wisi.
tomaszzt Opublikowano 4 Lipca 2019 #8 Opublikowano 4 Lipca 2019 W dniu 31.05.2019 o 08:51, Falcowski napisał: Mamut jest trujący. Nie używa się go w akwarium. Przyklej na dwustronną taśmę 3M, tą o grubości 1mm. Już nie oderwiesz panelu, nawet jak będziesz chciał. 2 rzędy taśmy po długości wystarczą. Kleiłem nawet okap na tą taśmę i do dziś wisi. Potwierdzam, ja mam odpowiednik - taśmę Tesa. To wytrzymuje 20kg na decymetr i jest odporne na wilgoć.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się