Skocz do zawartości

Ikola1200maxx + aquanova 1500


Fecitaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, M4L4WI_F4N napisał:

Ale miałem na myśli, że na start póki ryby małe można zacząć od 600 a później pokusić się o drugą 600. Przy takim układzie ewentualnie można wspomóc się cyrkulatorem i powinno być dobrze.

Teoretycznie można tak zrobić, jednak uważam że lepiej od razu zrobić to jak należy. Na dwa kubły też potrzeba więcej miejsca a do tego podwójne graty w zbiorniku.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 4 rurki to nie graty.

Ostatecznie i tak wszystko zależy od autora. Opcji jest wiele i to tylko właśnie od preferencji przyszłego właściciela zależy co mu bardziej pasuje i z obsługą czego będzie mu po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M4L4WI_F4N napisał:

Ostatecznie i tak wszystko zależy od autora. Opcji jest wiele i to tylko właśnie od preferencji przyszłego właściciela zależy co mu bardziej pasuje i z obsługą czego będzie mu po drodze.

Dokładnie, nie mogę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, możemy jedynie przedstawić różne opcje a to autor podejmie ostateczną decyzję. Warto jednak dyskutować bo po to tu jesteśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może komuś się przyda kilka informacji.

Dostałem już ikole 1200maxx filtr bez podłączonej deszczownicy jest naprawdę cichy a jakość plastików jest bardzo dobra (na pewno w porównaniu do aquanova) ale... faktycznie jest mega mocny jak na akwarium 300L tak więc prefiltr był obowiązkowy żeby trochę go wykastrować dlatego niezastosowałem żadnej opcji którą mi poradziliście bo nie ograniczyła by przepływu.

Użyłem do tego kubła po filtrze aquanova 1500 (węże połączone reduktorem i oczywiście po uszczelnieniu pompki do zasysania wody i wyjęcia wirnika itd, teraz są tam 3 gąbki o zmniejszającej się granulacji i góra wypełniona fizeliną na ścisk (kupiona w tapicerskim więc nie była zbita a cały koszyk owinięty "pończochą" żeby luźne włókna nie poleciały dalej)

Przepływ zmniejszył się zauważalnie  ale cyrkulator już nie jest potrzebny niestety po zdławieniu filtra jego cisza wzrosła ale w zamkniętej szafce nie jest to uciążliwe.
Co do filtra ikola to są dwa minusy kubeł nie ma żadnych kółek a zalany dużo waży w końcu ma wymiary 37/37/66 cm, druga wada to brak wkładów jest tylko gąbka i chuda fizelina.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fecitaaaa napisał:

Może komuś się przyda kilka informacji.

Dostałem już ikole 1200maxx filtr bez podłączonej deszczownicy jest naprawdę cichy a jakość plastików jest bardzo dobra (na pewno w porównaniu do aquanova) ale... faktycznie jest mega mocny jak na akwarium 300L tak więc prefiltr był obowiązkowy żeby trochę go wykastrować dlatego niezastosowałem żadnej opcji którą mi poradziliście bo nie ograniczyła by przepływu.

Jak znajdziesz czas to wrzuć jakiś filmik,jak dmucha sama Ikola. To że ma mocny przepływ wiemy,a próbowałeś go zdławić regulacją w filtrze? 

Dodatkowo mogłeś dodać dodatkowe złoże(np.zeolit,ceramikę itp.),które też w mniejszym większym stopniu spowolniło by przepływ wody w filtrze lub po prostu tak jak radzili koledzy korpus narurowy z wkładem mechanicznym.Po czasie sam filtr też by się zapchał(gąbka,fizelina).

Jeśli mam być szczery to nie mogę uwierzyć,że Ikola 1200maxx robi Tobie rozpier... w akwarium.Znam kolegów co w takim litrażu mają nawet FX6 i u nich jest ok.

No chyba że masz ubogą aranżację,to już inna sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nagram jak wrócę z rejsu, nie próbowałem go zdławić regulacją.

Mam w ikoli gąbkę,mix zoolit z ceramiką, węgiel aktywny,fizelina więc więcej nie wsadzę dlatego jest aquanova. mam bardzo ubogą aranżacje może z 10 łupków czarnych i pęk kryptokoryny karbowanej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.