Skocz do zawartości

Życie u Mroza (120x60x60)


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, oscarr napisał:

Podłoże chyba jedne z lepszych jakie widziałem w Malawi :) Jakie to? Ryby też się przesiadają do większego apartamentu czy będzie inna obsada?

Za podłoże robi taka mieszanka (+trochę piasku kwarcowego z pierwszej wersji mojego malawi):

Screenshot_20191107-091020_Allegro.thumb.jpg.af462028bf2ee08f55d461899e55b081.jpg

Obsada zostaje ze mną, dochodzi Labidochromis joanjohnsonae i może pożegnam się z Pseudotropheus cyaneorhabdos, ale to jeszcze zobaczę 😉

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś oficjalny koniec 240l. Opróżniam! 🙂 Chciałem się z Wami podzielić jednym spostrzeżeniem po wyjęciu kamieni, konkretnie chodzi mi o ilość "syfu" pod nimi. Jak widać na zdjęciu woda się trochę zmętniła, ale jestem zadowolony bo nie było pod kamieniami jakiś wielkich skupisk zalegającgo syfu. Dowodzi to, że kaseciak na pompie DCP3000 bez żadnego falownika potrafi sobie fajnie poradzić z cyrkulacją i wymiataniem kup 😉

20191208_122158.thumb.jpg.80baf8def1688766345ff1b48c759694.jpg

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Karol, mega wyje...sty baniak peace.gif i opis. Myślę, że za Twoją sprawą i @pozner-a, kamieniste dno stanie się nowym trendem w Malawi👍👌 Gratulacje oklasky.gifheej.gif

Cytat

 kamieniste dno stanie się nowym trendem w Malawi<span> 👍

...w Malawi z mbuną miałem na myśli:P

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartek_De napisał:

Karol, mega wyje...sty baniak peace.gif i opis. Myślę, że za Twoją sprawą i @pozner-a, kamieniste dno stanie się nowym trendem w Malawi👍👌 Gratulacje oklasky.gifheej.gif

...w Malawi z mbuną miałem na myśli:P

Wiadomo, Wasze non-mbuniaki bez piachu by się zapłakały 😋🤣 Ale tak szczerze to teraz naprawdę widzę sens takiego posunięcia dla mbuny ze strefy skalistej, jak baniaczek będzie bardziej stabilny te resztki piasku które mam w szczelinach będę sukcesywnie odsysał przy podmiankach i zastępował małymi kamykami.

Jeszcze raz dzięki za miłe słowo 👍🍻

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mróz napisał:

Ale tak szczerze to teraz naprawdę widzę sens takiego posunięcia dla mbuny ze strefy skalistej, jak baniaczek będzie bardziej stabilny te resztki piasku które mam w szczelinach będę sukcesywnie odsysał przy podmiankach i zastępował małymi kamykami.

Porobiły się też dodatkowe szczeliny między kamieniami z dna i tymi z góry. I one nie znikną jak te z podkopanego piasku, gdzie ryba cały czas musi kopać, gdyż piasek się osuwa. Fajnie wygląda ten podwieszone kamień, robi to wszystko wrażenie jakiejś groty. Tu pasuje ten mroczny klimat. 

Ja u siebie od razu dałem drobnicę w szczeliny. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pozner napisał:

Porobiły się też dodatkowe szczeliny między kamieniami z dna i tymi z góry. I one nie znikną jak te z podkopanego piasku, gdzie ryba cały czas musi kopać, gdyż piasek się osuwa. Fajnie wygląda ten podwieszone kamień, robi to wszystko wrażenie jakiejś groty. Tu pasuje ten mroczny klimat. 

Ja u siebie od razu dałem drobnicę w szczeliny. 

Dokładnie, te szczeliny nigdy nie znikną pod piaskiem 😉 Jak znajdę trochę czasu to może zrobię jakiś większy /drugi moduł zwisający i to już faktycznie było by jak grota. Piachu użyłem bo zależało mi na szybkim przeszczepie biologii i wpuszczeniu ryb, u Ciebie faktycznie przy normalnym starcie dobrze że od razu dajesz jakieś drobne kamyki 👍

2 godziny temu, przemo-h napisał:

Pięknie zaczyna wyglądać z glonami. Super projekt i kolejny dowód na to, że można na mniejszej powierzchni zrobić coś ekstra! 

Okrzemek się ciśnie na zbiornik aż miło. Zauważyłem go trzy dni temu, wczoraj zrobiłem to zdjęcie a dziś porosło znowu dużo bardziej. Dzięki za miłe słowa - projekt w głowie i przygotowaniu był pół roku, powierzchni nie mogłem wyczarować większej niestety, ale myślę że przemyślałem to wszystko całkiem nienajgorzej i z efektu będę mógł się cieszyć bez przykrych niespodzianek aż do momentu stawiania większej bańki 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.