Skocz do zawartości

Życie u Mroza (120x60x60)


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

@pulpet moje były bardziej aktywne w polowaniu może przez to że raczej skromnie karmię. Pokrywa się nam to co napisałeś, że do 10 cm. Chyba optimum to tak przedział 5-9cm. To jest właśnie jeden z trzech powodów dlaczego nimbo jest u mnie tylko jakiś czas: 

1. Staje się leniwszy w polowaniu i wolę żeby wleciał taki 4cm. 

2. Chcę żeby miał większe akwarium do życia.

3. Zaczyna przeszkadzać obsadzie. Wczoraj słowo przeszkadzać przerodziło się w zagrażać - dwa z sześciu centymetrów ciała samicy yellowa były w jego pysku, w końcu ją wypluł, ale strasznie poturbiwana..

 

@Bartek_De dobry pomysł! Ocenicie go na miejscu i zobaczymy. Byle by dojechał do Brzegu, a później to już kwestia chwili żeby go przerzucić z akwa do akwa ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aurban6 napisał:

Poza tym jego wujek jest potulny jak baranek, przegoni inne ryby ale żeby przemoc ?
To nie w jego stylu :)

Ten Twój baranek vel wujek jak pływał u mnie, to łapał synodontisy za ogony i wyciągał je spomiedzy kamieni😁 Podobnie wyszarpał yellowkę, tyle że za pysk. Nie wspomnę już o frejku, którego ubił jednym strzałem krótko po wpuszczeniu, ale była to jedyna ryba, która mu się stawiała☝️Wśród Twoich ryb nie widzi konkurencji i gdy spotka się z drugim livi może być szał. Obym się mylił 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój baranek vel wujek jak pływał u mnie, to łapał synodontisy za ogony i wyciągał je spomiedzy kamieni Podobnie wyszarpał yellowkę, tyle że za pysk. Nie wspomnę już o frejku, którego ubił jednym strzałem krótko po wpuszczeniu, ale była to jedyna ryba, która mu się stawiałaWśród Twoich ryb nie widzi konkurencji i gdy spotka się z drugim livi może być szał. Obym się mylił
Paczaj jaki rozbójnik u Ciebie, aż dziwi mnie fakt że po takich przeżyciach chcesz ponownie

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W mojej kałuży praktycznie bez zmian. Praktycznie, bo jedyną zmianą jest ilość ryb. Wypada więc coś skrobnąć..

Mam dobitny dowód na to, że nimbo (zarówno pierwszy jak i drugi) był u mnie po prostu stu procentowym kilerem, przy którym ani jedna nowa ryba nie wyrosła do rozmiarów 2-3 cm. Po ponad cztero miesięcznej nieobecności drapieżnika jest źle: około 10 sztuk 3cm yelowów i pochowane całe zaplecze przecinków..

Ten krótki film to najlepiej obrazuje:

Nie podoba mi się ten stan rzeczy, żona wręcz przeciwnie jest zachwycona różnorodnością pokoleniową labidochromisów. Na szczęście ja tu mam decydujący głos 😁 więc gdy znajdę dom dla tych 3cm w ruch pójdzie pułapka, a dla ich młodszego rodzeństwa muszę sprowadzić ciapatego głodomora ☠️

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.