qube Opublikowano 13 Marca 2008 #1 Opublikowano 13 Marca 2008 Chlopaki pomozcie ! Wczoraj padla mi rybka i dzisiaj nastepna ma podobne obiawy do tej ktora padla a mianowicie.Lezy praktycznie na dnie lub w samym rogu akwa przy filtrze ,jakby pojawily sie pregi ktore wczesniej nie byly widoczne przestala jesc . Mam akwa 180 litrow w nim 6 red redow jeden padl . Filtr wew oraz zew tetra tec . Co do parametrow wody nie znam bo chodze do zoologicznego i oni robia mi testy mowia czy woda jest ok. Karmie ryby suchym pokarmem dla pyszczakow
sysgone Opublikowano 13 Marca 2008 #2 Opublikowano 13 Marca 2008 popros o wartosci tych parametrow, czy karmisz jednym pokarmem? czy pad rybek nastapil po jakims zdarzeniu? - wieksza podmiana wody, wylaczenie filtracji? jak dlugo masz juz wode w akwarium?
makok Opublikowano 13 Marca 2008 #3 Opublikowano 13 Marca 2008 no tak, testy robią Ci ONI, ale czy ONI ponoszą odpowiedzialność za ewentualne zgony? także zacznijmy od początku... śmigaj po testy... NO3 najważniejszy ale pozostałe azotowe też kup no i pH, kH jak je będziesz miał to daj wyniki... a do tego czasu wyprodukuj więcej danych... niestety inaczej nie będziemy w stanie pomóc... np czy coś się działo/zmieniło ostatnio? cokolwiek... na przestrzeni ostatnich tygodni? podaj więcej szczegółów co za akwa, ajkie ryby od kiedy? wrrr
qube Opublikowano 13 Marca 2008 Autor #4 Opublikowano 13 Marca 2008 Nie no nic sie nie wydarzylo wszystko bylo cacy ryby pieknie wybarwione filtry chodza non stop. Musze dodac ze mieszkam w Anglii i ciezko mi niektore rzeczy dostac dzieki za odpowiedzi
qube Opublikowano 13 Marca 2008 Autor #5 Opublikowano 13 Marca 2008 Akwa mam w sumie od 2 miesiecy tak jak rybki. Akwa dojrzewalo ponad miesiac wszystko bylo nowe oprocz filtra zew on byl odkolegi ktory mial swoje akwa 2 lata bez rzadnych problemow wklady wszystkie wymienilem
makok Opublikowano 13 Marca 2008 #6 Opublikowano 13 Marca 2008 dzieki za odpowiedzi nie no się nie wycofuj... coś na pewno wymyślimy, tylko rzeczywiście narazie ciężko powiedzieć... a podmianę kiedy robiłeś? dostęp do akwa osób 3? żadaen sprzęt nie padł? może coś z tym żarciem? jednak musisz coś więcej napisać... i używaj edit, zawsze jakoś czytelniej bedzie...
qube Opublikowano 13 Marca 2008 Autor #7 Opublikowano 13 Marca 2008 Nikt nie ma dostepu do akwa procz mnie, sprzet dziala podmianke robilem jak zobaczylem objawy u tej pierwszej rybki 1/4 wody z uzdatniaczem tetry .
palcente Opublikowano 13 Marca 2008 #8 Opublikowano 13 Marca 2008 miałem identyczne dwa zgony.. gdzieś przewinąłem w poprzednim temacie o tym.. IMHO swieza woda lub nagły skok parametrów.. ryba słabła w bardzo szybkim tempie... na poczatku siedziała przy dnie.. pozniej osiadała na piasku, pozniej zanik pracy pletw, utrata równowagi ... w koncowej fazie jeszcze oddychając kręciła twistery, popychana strumieniem z filtra.. (cała akcja trwała ok. 3 - 4 godziny) objawy: 1.rybka apatyczna, nie przyjmuje pokarmu 2.siedzi na piasku, podpierając się płetwami 3.traci równowagę, przechyla się na jeden z boków 4.na ciele uwydatniają się bardzo mocno pasy... 5.zgon w przeciągu kilku godzin reszta ryb w porządku .. chyba nie zaraźliwe
palcente Opublikowano 25 Marca 2008 #9 Opublikowano 25 Marca 2008 wlozylem nowe tlo z cr+barwnik... i wiekszosc ryb ma te objawy, najdalej jutro bede wyławiał trupki, niestety jestem bezsilny... nie mam żadnego innego zbiornika :/ tu musi być coś z wodą nie tak... (przelewana cały czas, ze starego zbiornika) parametry są ok, ale coś musiało ją skazić .. CR.. albo ten barwnik :/
yaro Opublikowano 25 Marca 2008 #10 Opublikowano 25 Marca 2008 jaki barwnik ? Do klejenia tła czego używałeś? Ile czasu schło Ci te tło ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się