Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. relativedegree Opublikowano 27 Marca 2019 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #1 Opublikowano 27 Marca 2019 Witam wszystkich forumowiczów, z tej strony Adam. Mieszkam w Irlandii i na wstępie powiem, że ze względu na dostępność dosłownie wszystkiego a głównie ryb życie akwarysty tutaj nie jest łatwe, ale po kolei. Zbiornik 120 x 40 x 55 Filtracja:Eheim 4e+ 350, Aquael Turbo 1500, Eheim Skimmer 350. Ogrzewanie 300W, temp 27 stopni. Media to Ceramika, substrat Eheima, trochę waty plus Purigen. Mechanik leci na samej gąbce. Oświetlenie niebieska T5 tył, biała T5 przód + kombinacje alpejskie z foliami tak długo aż uzyskałem (naturalny?) wygląd kamieni z Malawi. Obsada to kompletna klapa z mojej strony aczkolwiek trochę byłem bez wyjścia i tutaj kłania się Irlandzkie podejście do akwarystyki. Sklepy w mojej okolicy albo nie mają nic na sprzedaż albo mają po dwie/trzy sztuki w bardzo złej kondycji Demasoni w chorych cenach. Skompletowanie obsady jaką się chce mieć graniczy tutaj z cudem. Rozglądając się w internecie nawet hodowców nie mogłem znaleźć. W końcu trafiłem na ogłoszenie gdzie ktoś likwidował akwarium i sprzedaje ryby, ale nie na sztuki tylko wszystkie odrazu albo wcale (sic!). No jednak pojechałem zobaczyłem ryby w dobrej kondycji jeszcze dość małe i wziąłem. Tym sposobem pływa u mnie 9 sztuk Żółtych labidochromisów, 10 sztuk Demasoni oraz 5 Socolofi. Jak wiadomo, nie dość że przerybione akwarium to dieta inna. Daje wiec płatki JBL novo Malawi i JBL spirulinę. Zauważyłem, że Demasoni nie są w stanie zjeść dużej ilości odrazu tylko biorą płatek i rozpraszają się w różne miejsca. Wykorzystuje ten moment i staram się dokarmiać mięsem z ręki labidochromisy i tak wygląda nieco skomplikowane w moim przypadku karmienie. Raz w tygodniu wrzucam sałatę i kawałek ogórka. Póki co to wszystko jakoś funkcjonuje jednak chciałbym zostać przy jednym gatunku. Tutaj dylemat Demasoni VS Labidochromis. Zdjęcie zbiornika: Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk 10
Mróz Opublikowano 27 Marca 2019 #2 Opublikowano 27 Marca 2019 Witaj Adam! Pierwsze co rzuca się w oczy to rewelacyjny aranż, za to naprawdę wielkie brawa bo fajnie te kamole poukładałeś Co do obsady: faktycznie dla dobra ryb i Twojej wygody (skomplikowane karmienie) pójscie w kierunku akwarium jednogatunkowego będzie dobrym ruchem. Sałatę i ogórka część ludzi Ci tutaj odradzi, lepiej wyposażyć się w pokarmy dobrej klasy. Ogólnie akwarium trafia w mój gust, podoba mi się bardzo! 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 27 Marca 2019 #3 Opublikowano 27 Marca 2019 Cześć Adam! Miło ,że pojawiłeś się na naszym forum. Mam nadzieję ,że znajdziesz tutaj to czego szukasz.
Bartek_De Opublikowano 27 Marca 2019 #4 Opublikowano 27 Marca 2019 Świetna aranżacja, gratuluję Co do obsady to w tym zbiorniku spokojnie możesz trzymać 2 gatunki i ja tu spróbował bym zostawić Socolofi i Yellow. Myślę, że będzie to ciekawe zestawienie dwóch w miarę spokojnych i jakże różnych kolorystycznie gatunków. Wiem, że żywieniowo do siebie nie pasują, ale może uda się to jakoś pogodzić? Sam jestem ciekaw. Niech wypowiedzą się fachowcy od obsadPowodzenia w hodowliWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
przemo-h Opublikowano 27 Marca 2019 #5 Opublikowano 27 Marca 2019 Witaj! Piękny i naturalnie wyglądający zbiornik. Widać, że podchodzisz do tematu poważnie. 10 sztuk demasoni może być zbyt mało na jednogatunkowy, chyba, że to już dotarta grupa. Może jest szansa przesyłki ryb z UK. Czasem mam wrażenie, że u nich aż się przelewa. Ewentualnie wycieczka do Anglii i odbiór osobisty. Znam ten ból. Też kombinuję jak mogę i worzę ryby autem 1700 km.
SlavekG Opublikowano 27 Marca 2019 #6 Opublikowano 27 Marca 2019 (edytowane) Brawo za super aranż, zbiornik prezentuje się genialnie Jeśli chodzi o ryby to polecam kontakt z chłopakami z K&C. Oni wysyłają ryby do Irlandi i mają spory wybór i ciekawe ryby a co ważniejsze w dobre jakościowo. Mam od nich sporą gromadę F1 Demasoni Edytowane 27 Marca 2019 przez SlavekG
Andrzej Głuszyca Opublikowano 27 Marca 2019 #7 Opublikowano 27 Marca 2019 3 minuty temu, SlavekG napisał: Jeśli chodzi o ryby to polecam kontakt z chłopakami z K&C https://www.facebook.com/groups/624545777635392/ Sławku...Ty wiesz co:)
SlavekG Opublikowano 27 Marca 2019 #8 Opublikowano 27 Marca 2019 11 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał: Sławku...Ty wiesz co:) Przepraszam, czy tak jest dobrze Andrzeju? 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 27 Marca 2019 #9 Opublikowano 27 Marca 2019 34 minuty temu, SlavekG napisał: Przepraszam, czy tak jest dobrze Andrzeju? ...spokojnie 1
Falcowski Opublikowano 28 Marca 2019 #10 Opublikowano 28 Marca 2019 15 godzin temu, SlavekG napisał: Jeśli chodzi o ryby to polecam kontakt z chłopakami z K&C Pierwsze co przeczytałem, to KFC, ale oni raczej wysyłają kurczaki, a nie ryby
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się