Skocz do zawartości

Wybarwianie Saulosi


naporro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam pytanko.

Ile czasu mniej więcej zejdzie zanim Saulosi zaczna się wybarwiać? powiedzmy takie wielkości 3-4cm

Jak część z Was wie moje akwa powoli dojrzewa, a ja szukam źródeł z narybkiem.

Tylko ciekaw jestem po jakim czasie zrobi się kolorowo? bo tu sceptyczne podejscie rodziny do tego "szarego" gatunku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

naporro napisał :

"szarego" gatunku
tu trochę przegiełeś Saulosi to chyba jedna z najbardziej barwnych pyśków, już jako młode są pięknie żółte lub wpadające w pomarańcz , o dorosłych nie wspomnę bo to sama poezja. Może ty zakupiłeś gupiki kolego. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko ciekaw jestem po jakim czasie zrobi się kolorowo? bo tu sceptyczne podejscie rodziny do tego "szarego" gatunku :P


Rodzinie pokaż zdjęcia dorosłych saulosi i niech się uzbroją w cierpliwość. Obserwacja i czekanie aż to brzydkie kaczątko stanie się piękne też daje dużo satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko ciekaw jestem po jakim czasie zrobi się kolorowo? bo tu sceptyczne podejscie rodziny do tego "szarego" gatunku :P


Rodzinie pokaż zdjęcia dorosłych saulosi i niech się uzbroją w cierpliwość. Obserwacja i czekanie aż to brzydkie kaczątko stanie się piękne też daje dużo satysfakcji.



to może ty saulosi nie masz :?:

bo nie zgadzam się z methem że to brzydkie kaczątko bo od małego jest ładny żółty :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a mówimy o samcach i samicach? :) Bo ja pisze o samcach, a samiec saulosi początkowo ładny pomarańczowy (coral), z biegiem czasu stawał się coraz bardziej pobrudzony i szary (w tej fazie do ładnej ryby bym go nie zaliczył)- dopiero po kilku miesiącach robi się coraz ładniejszy nabierając kolorów i wyrazistości. :wink:


Fragment art. harisimi

Rybki rosły wzmacniały się i wszystko wskazywało na to że czują się w zbiorniku bardzo dobrze. Mimo to byłem coraz bardziej niezadowolony z wyglądu tych rybek. Zdjęcia w Internecie, które skusiły mnie do rozpoczęcia hodowli tego gatunku, przedstawiały piękne samce, niebieskie w czarne pionowe pasy, tymczasem u mnie po trzech miesiącach jeden był szarawy, reszta nadal brudno pomarańczowa. Szarość samca tylko przy odpowiednim świetle przebłyskiwała na niebiesko. Szczerze mówiąc zacząłem wątpić czy z tak niepozornej rybki może wyrosnąć piękność przedstawiana na fotografiach. Zacząłem nawet podejrzewać, że na fotografiach ryby są „podrasowane” odpowiednimi zabiegami fotografa. 


http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... ulosi.html


Myślę, że samce w początkowej fazie wybarwiania mogą się wszystkim nie podobać budząc mieszane uczucia, jednak całego gatunku „szarym” bym nie nazwał bo samiczki są od małego pomarańczowe/żółte.

Więc może Naporro to nie saulosi skoro cała obsada szara? Najlepiej wrzuć fote na galerię.

Tu trzeba by było jeszcze wziąć pod uwagę fakt - ktoś wybierając Ps. saulosi, czyta/ dowiaduje się, że będzie miał obsadę żółto – niebieską, poczym kupuje młode rybki i ma obsadę żółtą, potem żółto – szarą, a dopiero na końcu tą którą oczekiwał (no ale to kwestia doczytania):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samica jak ma 5-6cm moze byc lekko szara????czy juz powinna byc calkiem zolta bez zadych odcieni???znaczy ma lekkie pregi szarawe,,,ogolnie taka lekko zabrudzona,

Mniej więcej tak wygląda?

http://album.klub-malawi.pl/v/Ryby/Pseu ... a.jpg.html

http://album.klub-malawi.pl/v/Ryby/Pseu ... 1.jpg.html

http://album.klub-malawi.pl/v/Ryby/Pseu ... a.jpg.html

(po zalogowaniu będą dostępne większe foty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja ostatnio zamówiłem w sklepie rybki prosto z giełdy. Długości ok 5cm


Facet mi przywiózł worek Saulosi 8szt. Prosiłem o duże , żeby było widać płeć. Mówił, że sprzedali mu to jako 4 pary. (gość zaprzyjaźniony, nie zajmuje sie handlem pyszczakami- zwykła przysługa)


Po wpuszczeniu do akwa okazało się , że 3 to 100% samce. Niebiesko-czarne klasyczne. Co do pozosałych mam wątpliwości.

Część wygląda jakby miała się wybarwić w kierunku samców, tj. ciemno szare pasy po bokach i szara plamka na pysku, czarny pas na płetwie grzebietowej.

Jaka jest według Was diagnoza? Będę miał w akwa samce samce?

Czy to mogą być samice?


To początek mojej przygody z Malawi, więc proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.