MaciekMaciek Opublikowano 10 Marca 2019 #1 Opublikowano 10 Marca 2019 (edytowane) Hej, zakupiłem testy kropelkowe JBL ale mam problem z odczytem NO3. Nie chodzi o kolor ale o trzy różne skale i różne cyfry między nimi. Wg górnej skali mam poziom NO3 w okolicach 10, natomiast wg dolnej około 5. Którą wartość mam brać pod uwagę? Edytowane 10 Marca 2019 przez MaciekMaciek
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Marca 2019 #2 Opublikowano 10 Marca 2019 Odczytuj ze środkowej z obrazkiem palety.
MaciekMaciek Opublikowano 10 Marca 2019 Autor #3 Opublikowano 10 Marca 2019 Oki czyli NO3 w okolicy 5. To spoko, bo wystarczy mi jeden korpus narurowy z węglem aktywnym w ustrojstwie nie muszę kupować drugiego na Purolite Dzięki @AndrzejGłuszyca sporo mi dziś pomogłeś
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Marca 2019 #4 Opublikowano 10 Marca 2019 1 minutę temu, MaciekMaciek napisał: To spoko, bo wystarczy mi jeden korpus narurowy z węglem aktywnym w ustrojstwie nie muszę kupować drugiego na Purolite W korpusie możesz mieć wkład z węglem lub sedymentacyjno-węglowy. W Castoramie kupisz taniej jak w Leroy Merlin. Purolite możesz mieć w kubełku. Ale po wyniku który podajesz to jeszcze nie musisz go stosować. Oczywiście możesz go stosować w kubełku lub osobnym bloku. Jak Ci wygodniej.
Artur67 Opublikowano 10 Marca 2019 #5 Opublikowano 10 Marca 2019 16 minut temu, MaciekMaciek napisał: Hej, zakupiłem testy kropelkowe JBL ale mam problem z odczytem NO3. Nie chodzi o kolor ale o trzy różne skale i różne cyfry między nimi. Wg górnej skali mam poziom NO3 w okolicach 10, natomiast wg dolnej około 5. Którą wartość mam brać pod uwagę? Wiem że użytkownik AndrzejGłuszyca już odpowiedział, ale żebyś wiedział dlaczego ,,dolna" skala nas obchodzi - obok górnej jest namalowana ryba słonowodna, na dole paleta i karp koi (wody słodkowodne), inne wskazania są zależnie od rodzaju wody. Druga kwestia - widzę że pomiar i samo zdjęcie robione wieczorem (pewnie niedawno) - najdokładniejszy wynik widać przy świetle słonecznym, żarówki mają różne barwy (ciepły biały, neutralny, zimny) - co w efekcie może przekłamać kolor, przynajmniej dla oczu/aparatu.
MaciekMaciek Opublikowano 10 Marca 2019 Autor #6 Opublikowano 10 Marca 2019 (edytowane) Lepiej kupić taki - https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-wodne/filtry-do-wody/wkłady/wklad-10-sedymentacyjny-sto.html Czy taki? https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-wodne/filtry-do-wody/wkłady/wklad-10-weglowy-bl.html Edytowane 10 Marca 2019 przez MaciekMaciek
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Marca 2019 #7 Opublikowano 10 Marca 2019 Dwa razy dałeś linka do tego samego wkładu. Ale kup ten: https://www.filtrybb.pl/wielostopniowe-/416-wklad-sedymentacyjno-weglowy-10-ustm.html
MaciekMaciek Opublikowano 10 Marca 2019 Autor #8 Opublikowano 10 Marca 2019 Już poprawiłem a ten z Castoramy nie może być? Pytam, bo Castoramę mam obok, a w przypadku tego który podesłałeś koszt przesyłki przekracza wartość wkładu
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Marca 2019 #9 Opublikowano 10 Marca 2019 (edytowane) Ten co Ci podałem kupisz też w Castoramie. Możesz też kupić sam węglowy. Ale ten mój jest bardziej praktyczny. Temat jest o testach a my piszemy o osprzęcie:) Edytowane 10 Marca 2019 przez AndrzejGłuszyca
Loobo Opublikowano 11 Marca 2019 #10 Opublikowano 11 Marca 2019 Na fotkach najczęściej wychodzi ciemniej niż w rzeczywistości. Masz wynik 5 lub trochę mniej. Jak ten test Ci się skończy, to nie kupuj już broń Boże JBL, tylko kup Zooleka. Wiele razu już udowodnione było, że Zoolek pokazuje to samo co Salifert i JBL a jest wiele tańszy i produkowany u nas. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się