Skocz do zawartości

Co polecacie do akwa 160l , dlugosc 100cm, saulusi ??


wrsdz

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyzej co tu zalozyc zeby dobrze wyeksponowac kolory saulosi? jaki statecznik do tego?? gdzie go kupic?? allegro?? jak jest z dlugoscia swietlowek? czytam i czytam wszystki posty i coraz bardziej mam mix w glowie eh, wiec pytam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przy narva nature 6000K 36W 120cm T8 bez odbłyśnika... zbiornik 120x50x40h...


ciemno w pokoju - tylko ta jedna świtlówka - EOS 350D z tamron 28-75mm F2.8

zdjęcia w większości blisko 75mm, przesłona około F 7.1, czas 1/60, ISO 800 celowo bez lampy... tak poglądowo


ryby podobne do saulosi - znaczy chilumby jak samice saulosi a demasony jak samce...

a tu link: http://picasaweb.google.com/motowilk/RybyPrzyNarvaNature


sprzęt kupuj np w zoolight.pl i tam wybierz np zestaw T8 pasujący do wybranej świetlówki :P i wsio, nic nie musisz wiedzieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ps. saulosi dobrze wybarwia np. narva nature, narva colour, power glo – pojedynczo lub jeszcze lepiej w połączeniu z narva blue (choć jest dużo zdań na ten temat – trzeba się troszke zdać na siebie). Na wybarwienie mają też wpływ inne czynniki poza oświetleniem.

- długość świetlówek T8 do akwa 100cm – 30W/90cm, 25W/75cm choć niektórzy zakładają jeszcze mniejsze

- statecznik – najlepiej elektroniczny np. TCI 236, Elxe238 – najważniejsze to kupić dedykowany do odpowiedniej świetlówki, w sklepach i na statecznikach na ogół są opisy i schematy

- gdzie kupic? – allegro, aqva-light.pl albo wspomniany zoolight.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp... z najbliższej możliwej... znaczy mam małe rybki i nawet z ogniskowej 75mm (mój max) jeśli nie jestem "z nosem przy szybie" to nie zajmują całego kadru... pozostaje wymienić obiektyw, albo poczekać aż ryby podrosną :P

Twojego apartu nie znam, ale można nim pewnie ładne zdjęcia robić - poczytaj o fotografowaniu akwarium - na forum i z googla... jest wiele ciekawych artykułów w necie też w odniesieniu do nielustrzanek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- statecznik – najlepiej elektroniczny np. TCI 236, Elxe238 – najważniejsze to kupić dedykowany do odpowiedniej świetlówki, w sklepach i na statecznikach na ogół są opisy i schematy



wiec mam rozumiec ze pod np Narva Oceanic Colour inny jak pod glo ??


oraz jezeli chce miec 2 swietlowki osobno wlaczane to musze miec 2 stateczniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik dobierasz do mocy świetlówki np. do świetlówki 30W – statecznik przeznaczony do świetlówki 30W. Niektóre firmy trochę kręcą z mocami, jak będziesz miał wątpliwości, co do konkretnej świetlówki – pytaj sprzedawcę lub na forum (bo np. power glo 20W chodzi pod statecznikiem 18W) W przypadku 30W chyba już tych różnic niema. Druga sprawa to dobór statecznika pod względem ilości świetlówek – musi by dedykowany do takiej ilości jak chcesz np. 1x30W, 2x30W, 3X30W. Często ten sam statecznik może obsłużyć 1X30W i 2X30W – wtedy się go podłącza według dwóch różnych schematów dla jednej lub dwóch świetlówek. Jeśli chcesz mieć dwie świetlówki niezależnie sterowane to dwa stateczniki, dwa kable sieciowe (i dwa programatory). Pewnie są też inne rozwiązania niezależnego sterowania oświetleniem, ale w temat się za bardzo nie wgłębiałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.