oscarr Opublikowano 26 Lutego 2019 #1 Opublikowano 26 Lutego 2019 Witam wszystkich w zeszłym roku założylem swoje pierwsze Malawi po ponad 10 latach tradycyjnego akwarium z głupikami daniami itp XD kupilem nowe szło o pojemności 120 L, teraz wiem ze jest za małe no ale przy tym biotopie zaczynalem od zera i caly czas ucze się ( niestety na własnych błędach ). Akwarium jak już wspomnialem 120 L, filtr Aquael Turbo 1000 jako biolog i mechanik w 1. Kamienie to serpentynit 20 kg, jeszcze dwa głazy zostały na przyszłość bo już by bylo za duże gruzowisko. Podłoże to piasek kwarcowy od 0,1-0,5 Obsada to : Labidochromis Perlmutt 8 sztuk jeszcze nie wiem dokladnie w jakiej konfiguracji wydaje mi się ze 2+6 ( ale to pewnie tylko pobożne me życzenia ) i docelowo tylko one mają zostać zobaczymy co z nich wyrośnie Labidochromis Caeruleus Yellow 1+3 na 90% jedna samica ju inkubowała ale niestety nie donosila ikry nie wiem z jakiego powodu po wpuszczeniu Perlmuttów jakos kilka dni 5-6 i stracila, ale one nie ruszaja wgl yellowków sa sporo mniejsze i spokojne póki co. Chciałbym pozbyć się Caeruleus'ów moze się ktos chetny znajdzie na forum ale jak patrze na aranżacje wnetrza i ilość grot to pewnie bedzie to zadanie z serii mission impssible Yellowki zostały jeszcze z 1 podejscia do Malawi i nie umiem się ich pozbyć, Metraclimy sprzedałem Oczywiście w przyszłosci chciałbym wieksze akwarium 300 + ale to dopiero jak osiade gdzies na stale. Narazie warunki pozwalaja tylko na takie i to ze nie dawno zakupilem takie szkło jakie mam.. teraz bym dolozyl kasy i kupil wieksze. Mądry Polak po szkodzie. Moje akwarium troszke jest zainspirowane tutejszym forumowiczem Wolfikiem Tzn tylko rybki tj Labidochromis Perlmutt. Jutro moge zrobic jakies swiezsze zdjecia jak bedzie ktos zainteresowany te są świeżo po wpuszczeniu ryb do akwarium czyli jakos sprzed 3 tygodni
Mróz Opublikowano 26 Lutego 2019 #2 Opublikowano 26 Lutego 2019 (edytowane) Witaj. Taka moja sugestia - odłącz ten wężyk doprowadzający powietrze do turbo, pozbedziesz się w ten sposób irytujących (jak dla mnie) pęcherzyków powietrza wirujących w toni. Odpowiednie napowietrzenie zapewni Ci wylot turbo ustawiony tak żeby poruszał taflą wody. To że chcesz zmienić na większe w przyszłości na duży plus Tylko już do tego większego nie wkładaj tych pąkli ze środka bo w moim odczuciu psują cały efekt Edytowane 26 Lutego 2019 przez Mróz 1
Falcowski Opublikowano 26 Lutego 2019 #3 Opublikowano 26 Lutego 2019 Jakiej wielkości masz Yellowki? Mogę wziąć wszystkie.
oscarr Opublikowano 26 Lutego 2019 Autor #4 Opublikowano 26 Lutego 2019 5-7 cm na oko Dzięki za radę wężyk odłącze pąkle mi się akurat podobaja wiem ze w Malawi nie ma muszli i ze to bardziej dekoracja morska, wiedzialem ze ktos skrytykuje 1
Mróz Opublikowano 26 Lutego 2019 #5 Opublikowano 26 Lutego 2019 21 minut temu, oscarr napisał: ...wiedzialem ze ktos skrytykuje Nie chciałem krytykować, dlatego napisałem "w moim odczuciu", każdy ma swój gust, ma się Tobie podobać
oscarr Opublikowano 26 Lutego 2019 Autor #6 Opublikowano 26 Lutego 2019 pyszczakom się podoba Samiec yellow zajmuje najwieksza muszelke, a zdominowany samiec Perlmutt mniejsza
oscarr Opublikowano 27 Marca 2019 Autor #7 Opublikowano 27 Marca 2019 Mały update Dołożyłem kilka kamieni i Anubiasa. Lepiej czy gorzej? Bo już sam nie wiem. Jeszcze druga samica yellow zaczęła inkubacje a pierwsza coś nie chce wypluć, już około 26 dzień nie wiem czemu tak długo
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się