Skocz do zawartości

Duży basior


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie... może ktoś miał już taki problem. Rozmawiałem z kolegą i szczerze nie umiem mu poradzic. Mianowicie ma 112 z saulosi. Problem w tym że na 13 młodych ryb (przed redukcją) jeden tylko najwiekszy samiec ma basior (brzuch) duży jak cholera. Pewnie silniejszy i z łatwościa dostaje każdy pokarm przeganiając ryby. Pozostałe mają piękną budowe, a ten mimo wybarwiającej sie urody potrzebuje diety. Co poradzić??

Jedyne co było złe to że sauloski wogóle mięska nie dostawały. Za mają radą kupi oczlika i wodzenia ale nie wiem czy to może być powodem. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... może ktoś miał już taki problem. Rozmawiałem z kolegą i szczerze nie umiem mu poradzic. Mianowicie ma 112 z saulosi. Problem w tym że na 13 młodych ryb (przed redukcją) jeden tylko najwiekszy samiec ma basior (brzuch) duży jak cholera. Pewnie silniejszy i z łatwościa dostaje każdy pokarm przeganiając ryby. Pozostałe mają piękną budowe, a ten mimo wybarwiającej sie urody potrzebuje diety. Co poradzić??

Jedyne co było złe to że sauloski wogóle mięska nie dostawały. Za mają radą kupi oczlika i wodzenia ale nie wiem czy to może być powodem. Czy ktoś miał podobny przypadek?



ja też mam takie dwie beczki.. narazie nic z tym nie robie .. staram się nie przekarmiać.. mógłbym odłowic ale nie chce stresować ryb i siebie:D (przy odlawianiu), myślałem też nad 3-dniową głodówką,a po niej zacząć karmić stopniowo zaczynając od bardzo malutkich porcji.. może ktoś doświadczony się wypowie?


aha i miesem karmie raz w tygodniu wodzieniem i raz w tygodniu artemią(taką suszoną w kostkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech podaje więcej drobnego pokarmu, który rozpłynie się po całym akwa, lub zwiększy cyrkulację. Jeśli pokarm nie rozpływa się po zbiorniku, to normalna sprawa, że dominant nachłapie się najwięcej.

Niech dokupi jeszcze dafnię, bo to wg mnie najlepszy mrożony pokarm dla pyszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak czasem bywa. Jedne ryby są agresywniejsze od pozostałych, inne szybsze, a jeszcze inne bardziej żarłoczne :wink: . Oprócz tego, co wcześniej napisałem niewiele można zdziałać. Jeśli pozostałe ryby w tej sytuacji nie głodują, to można jeszcze ograniczyć karmienie, lub zrobić jednorazową długą głodówkę, żeby spaślaczek zszedł z wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak dla mnie wybarwia się tam przepiękny saulosi o mało spotykanych paskach. Ten brzuch zaś to koszmar:) Wiem, że czasem takie sytuacje są ale jak ograniczysz karmienie to kosztem pozostałych ryb, a i tak pewnie ta bedzie miała najwiecej. Nie karmi dużo, dwa razy dziennie po trochu jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiazaniem problemu bez czasowego wyławiania samca jest przygłodzenie ryb, następnie ich karmienie mało kalorycznymi pokarmami podawanymi raz dziennie w większej ilości i rozdrobnionymi. Wtedy dominant będzie jedł raz dziennie i nie chwyci wilekich kawałków pokarmu jako ryba uprzywilejowana. Podobną sytuacje ma kolega jego dominant saulosi jest za gruby reszta nawet minimalnie przychuda. Jeżeli to nic nie da to nie pozostanie nic innego niż jegoczasowe przełożenie do separatora odchudzenie i po ponownym wpuszczeniu do akwa karmienie w wyżej wymieniony sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie skoro karmie już tak kilkanaście lat ;) oczywiście pokarmu jest wtedy więcej i jedyna trudnośćto dopasowanie dawkiaby ryby nie były głodne a pokarm nie zabrudził akwa. Tylko młode karmię kilka ray dziennie. Z tego też powodu opisana przez ciebie sytuacja u mnie się nigdy nie wydarzyła. Minusem jest wieksze obciązenie systemu filtracji związane z ryzykiem pozostawania resztek pokarmu i potrzeba wprawienia sie w tym sposobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.